Ухвала
від 03.09.2018 по справі 918/564/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"03" вересня 2018 р. Справа № 918/564/18

Суддя Марач В.В., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Укрекопаливо" (34260, Рівненська обл., Рокитнівський район, с. Кисоричі, вул.Асанова,54, код ЄДРПОУ 35993535)

до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпрофмед" (04071, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 4-Б, офіс 2/1, код ЄДРПОУ 34350971)

про визнання права власності, зняття арешту та витребування майна

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальності "Укрекопаливо" звернулося в Господарський суд Рівненської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпрофмед", в якому просить:

-визнати право власності за Товариством з обмеженою відповідальністю "Укрекопаливо" на автомобіль марки ВМW моделі 530D 2010 року випуску, державні номерні знаки: АІ2142ЕС, Номер шасі (кузова, рами): WВАSN61080С458361;

- витребувати від Товариства з обмеженою відповідальністю Укрпрофмед на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрекопаливо" автомобіль марки ВМW моделі 530D 2010 року випуску, державні номерні знаки: АІ2142ЕС, Номер шасі (кузова, рами): WВАSN61080С458361, шляхом його передачі Товариству з обмеженою відповідальністю "Укрекопаливо" шляхом його передачі власнику у м. Рівне вул. Соборна, 10;

- зняти арешт з майна належного Товариству з обмеженою відповідальністю "Укрекопаливо", автомобіля марки ВМW моделі 530D 2010 року випуску, державні номерні знаки: АІ2142ЕС, Номер шасі (кузова, рами): WВАSN61080С458361 та заборону на відчуження вказаного автомобіля накладеного постановою про арешт майна та заборони на його відчуження ВП 48313662 від 31.07.2015 Відділом державної виконавчої служби Подільського районного управління юстиції у м. Києві;

- зняти арешт з майна належного Товариству з обмеженою відповідальністю "Укрекопаливо", автомобіля марки ВМW моделі 530D 2010 року випуску, державні номерні знаки: АІ2142ЕС, Номер шасі (кузова, рами): WВАSN61080С458361 та заборону на відчуження вказаного автомобіля накладеного постановою про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження ВП 50674921 від 18.05.2016 старшим виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві Гречух О.Я;

- скасувати постанову про розшук майна, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Укрекопаливо" автомобіль марки ВМW моделі 530D 2010 року випуску, державні номерні знаки: АІ2142ЕС, Номер шасі (кузова, рами): WВАSN61080С458361, винесеної 2016 старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві Гречухом Олегом Ярославовичем ВП 50674921, виданої 21.06.2016/

Крім того, Товариство з обмеженою відповідальності "Укрекопаливо" просить відстрочити сплату судового збору, посилаючись на те, що на рахунку Позивача відсутня відповідна сума коштів на забезпечення сплати судового збору.

В обгрунтування заяви, Позивач вказує на те, що у відповідності до ч. 1 ст. 6 ЦПК України, правосуддя здійснюється на засадах рівності учасників цивільного процесу перед законом і судом незалежно від майнового стану, відтак необхідність сплати судового збору обмежує доступу до правосуддя.

Наголошує на тому, що товариство з обмеженою відповідальністю "Укрекопаливо" опиняється у нерівному становищі із Відповідачем, який може захищати свої права без сплати судового збору аж до вирішення справи по суті.

Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Дане положення кореспондується зі статтею 55 Конституції України в якій закріплено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб та право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Враховуючи вищевикладене, Позивач зауважує про те, що він не має фінансової можливості сплатити судовий збір в момент подачі позовної заяви та просить відстрочити його сплату до ухвалення судом рішення.

При розгляді вказаної позовної заяви та доданих до неї документів судом встановлено, що відповідно до акту №36 від 23.08.2018 року відділу канцелярії та документального забезпечення суду, під час перевірки позовної заяви не виявилось вказаного в додатках документу: доказів відправлення копії позовної заяви з додатками Відповідачу (опису вкладення).

Розглянувши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Укрекопаливо" та клопотання про відстрочення сплати судового збору, господарський суд прийшов до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню, а позовна заява має бути залишена без руху. При цьому суд керувався наступним.

Відповідно до п.1 ст.8 "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" судам було роз'яснено, що у розгляді питань, пов'язаних з відстроченням та розстроченням сплати судового збору, зменшенням його розміру або звільненням від його сплати (стаття 8 Закону) і застосуванням приписів Закону щодо пільг зі сплати судового збору (стаття 5 Закону) господарським судам слід враховувати таке.

Єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.

Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

У разі відстрочення або розстрочення сплати судового збору господарський суд повинен зазначити в ухвалі (про прийняття заяви чи скарги до провадження або в іншій) конкретний строк (строки) сплати судового збору, який (які) не може бути пізнішим за дату, на яку судом призначено розгляд заяви чи скарги. У разі перенесення цієї дати (в зв'язку з відкладенням розгляду справи або з інших причин) відповідно може бути продовжено й строк (строки), на які відстрочено або розстрочено сплату судового збору, про що господарським судом зазначається у відповідній ухвалі.

Якщо строк (строки), на який (які) судом було відстрочено або розстрочено сплату судового збору, закінчився, а таку сплату не здійснено, господарський суд з урахуванням конкретних обставин справи може своєю ухвалою продовжити цей строк (але не довше ніж до прийняття судового рішення по суті справи), або звільнити сторону від сплати судового збору, або стягнути несплачену суму судового збору у прийнятті судового рішення.У разі коли господарським судом було відстрочено сплату позивачем судового збору, який з тих чи інших причин до прийняття рішення зі справи сплачено не було, а останнє прийнято на користь позивача, то стягнення суми судового збору здійснюється безпосередньо з відповідача у доход Державного бюджету України. Суд не позбавлено права застосувати щодо одного й того самого заявника і за однією й тією ж його заявою (скаргою) як відстрочення, так і розстрочення сплати судового збору, або зменшення розміру судового збору, або звільнення від його сплати, причому зазначені дії можуть мати місце у різній послідовності (наприклад, спочатку відстрочення сплати судового збору, а потім зменшення його розміру, або навпаки - спочатку зменшення розміру судового збору, а згодом відстрочення його сплати) або в сукупності (зокрема, одночасне зменшення розміру судового збору і відстрочення його сплати). Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановленому порядку і розмірі (пункт 3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України").

Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених дій є врахування майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону.

Разом з тим, зазначені положення закону дають право суду відстрочити сплату судового збору лише за наявності виключних обставин, з урахуванням того, що в майбутньому заявник матиме фінансову можливість сплатити розмір судового збору.

Однак, господарському суду надано лише право, а не покладено обов'язок у будь-якому випадку задовольняти клопотання учасників судового процесу про відстрочення сплати ними судового збору. Тобто, вказана норма є суб`єктивною та застосовується лише у випадку, коли заявник надасть суду дійсно переконливі докази скрутного матеріального становища, яке перешкоджає йому вчинити необхідні дії по сплаті судового збору. Дії суду при розгляді клопотання заявника про відстрочення сплати судового збору повинні здійснюватися з дотриманням принципів рівності та збалансованості інтересів сторін.

Таким чином, позивач, як заінтересована сторона, звертаючись до суду із проханням про відстрочення сплати судового збору, має належним чином обґрунтувати неможливість або утруднення здійснення оплати судового збору, та на підтвердження цього надати належні та допустимі докази.

Позивачем не надано суду будь яких доказів в обґрунтування скрутного матеріального становища, що унеможливлює сплату судового збору.

Крім того, як уже зазначалося вище самі лише обставини, пов'язані з відсутністю коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що товариством з обмеженою відповідальністю "Укрекопаливо" не подано належних та допустимих доказів наявності обставин, які свідчать про скрутне матеріальне становище та про неможливість, у зв'язку з цим, сплати судового збору у встановленому Законом розмірі, а тому клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Укрекопаливо" про відстрочення сплати судового збору є таким, що не підлягає задоволенню.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відтак, позивачу необхідно подати господарському суду у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали докази сплати судового збору та докази відправлення копії позовної заяви з додатками Відповідачу, з описом вкладення.

Суд звертає увагу Позивача, що за умовами ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо Позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу. Якщо Позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст.ст. 164, 174, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю "Укрекопаливо" у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору при подачі позовної заяви.

2. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Укрекопаливо" залишити без руху.

3. Товариству з обмеженою відповідальністю "Укрекопаливо" (34260, Рівненська обл., Рокитнівський район, с. Кисоричі, вул.Асанова,54, код ЄДРПОУ 35993535) у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали через відділ канцелярії та документального забезпечення Господарського суду Рівненської області подати докази сплати судового збору та докази відправлення копії позовної заяви з додатками Відповідачу з описом вкладення.

Ухвала набирає законної сили негайно після її прийняття і не підлягає оскарженню.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.

Суддя Марач В.В.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення03.09.2018
Оприлюднено03.09.2018
Номер документу76183457
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/564/18

Ухвала від 19.09.2018

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 03.09.2018

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні