Справа № 183/1569/18
№ 2/183/1861/18
У Х В А Л А
21 серпня 2018 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області, у складі:
головуючої судді Сороки О.В.,
секретаря Пономаренко О.О.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТзОВ Агрофірма Олімпекс-Агро про визнання договорів оренди земельних ділянок недійсним, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ТзОВ Агрофірма Олімпекс-Агро про визнання договорів оренди земельних ділянок недійсним.
Ухвалою Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 17 квітня 2018 року по справі відкрито провадження.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, від 31 травня 2018 року, справу передано на розгляд судді Сорокі О.В.
В підготовчому засіданні представник позивача звернувся до суду з клопотанням про призначення судової почеркознавчої експертизи. Своє клопотання представник позивача обґрунтовує тим, що документи підписані не ОСОБА_1, тому фактично вони є підроблені.
Представник позивача надав до суду клопотання про проведення підготовчого засідання у її відсутність, клопотання про призначення експертизи підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача не заперечувала проти призначення експертизи.
Суд, дослідивши матеріали справи дійшов до наступного висновку.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов, а саме для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини не можливо.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу, якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку - призначення судом експертизи.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що дане клопотання підлягає задоволенню, оскільки для визначення чи виконано підпис від ОСОБА_1, нею особисто, чи іншою особою, необхідні спеціальні знання та навики, яким суд не володіє.
Керуючись ст. 103, 104, 252 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Призначити судову почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити наступні запитання:
- Чи належить підпис на договорі оренди земельної ділянки № б/н без зазначення дати укладання року, яким передається в оренду земельна ділянка площею 8 га за кадастровим номером 1223284500:01:040:0068 саме ОСОБА_1.
- Чи належить підпис на договорі оренди земельної ділянки № б/н без зазначення дати укладання, яким передається в оренду земельна ділянка площею 7,34 га за кадастровим номером 1223284500:01:041:0070 саме ОСОБА_1
Проведення експертизи доручити Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз (49000, м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, 17/361), попередивши експерта про кримінальну відповідальність, передбачену ст. ст.384, 385 КК України.
В розпорядження експертів надати цивільну справу № 183/1569/17 2/183/1861/18.
Затрати на проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1.
Провадження по справі зупинити до проведення експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 15 днів з дня її проголошення.
Суддя Сорока О.В.
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2018 |
Оприлюднено | 04.09.2018 |
Номер документу | 76188415 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні