ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31 серпня 2018 року м. Житомир справа № 0640/4238/18
категорія 2.1
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Капинос О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов"язання надати інформацію на адвокатський запит,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить: визнати протиправною бездіяльність Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області , що полягає у ненаданні у передбачений законом строк інформації на його адвокатський запит №35 від 31.05.2018 відомостей про сплату ТОВ "Борислава" в період з 10.01.2010 по 05.12.2017 дивідендів своїм учасникам та зобов"язати Житомирську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Житомирській області протягом 5 днів з дня набрання законної сили рішенням суду надати інформацію на його адвокатський запит №35 від 31.05.2018.
Перевіряючи адміністративний позов на відповідність його вимогам ст.160,161 Кодексу адміністративного судочинства України, вважаю, що він не відповідає вимогам даної норми КАС України з наступних підстав.
Відповідно до ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об"єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору регулює Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674 (із змінами та доповненнями).
Згідно з ч.1 ст. 3 Закону N 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Позивач стверджує, що він звільнений від сплати судового збору на підставі п.9 ч.1 ст. Закону України "Про судовий збір". При цьому, до адміністративного позову додав копію посвідчення №2749909699 інваліда ІІ групи.
Так, згідно п.9 ч.1 ст.5 Закону від сплати судового з-бору під час розгляду справи звільняються інваліди І-ІІ груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом у зв"язку з відмовою Житомирською ОДПІ надати запитувану ним інформацію.
При цьому, як стверджує сам позивач в позові, даний запит він робив як адвокат в інтересах ОСОБА_3, у зв"язку з наданням їй правової допомоги.
Відповідно до ч.1 ст.5 КАСУ кожна особа має право в порядку встановленому цим кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб"єкта владних повноважень порушені її права, свободи та інтереси. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Зміст адміністративного позову дає підстави для висновку, що позивач звертається до суду не як фізична особа, а саме як адвокат - представник ОСОБА_3 та діє в її інтересах. Тобто, визначеним в даному випадку є наявність пільг при сплаті судового збору саме у особи, яку представляє позивач як адвокат.
Слід зазначити, що ні Закон України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", ні Закон України "Про судовий збір" не містить положень, які б передбачали пільги при сплаті судового збору адвоката при наданні ним правової допомоги.
Більш того, згідно ст.30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"
за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту адвокат отримує гонорар. Гонорар - форма винагороди.
Таким чином, оскільки ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом не за захистом своїх особистих порушених прав, тому, у даному випадку, він не може бути звільнений від сплати судового збору.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (зі змінами та доповненнями, далі - Закон), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За змістом приписів підпункту першого пункту третього частини 2 статті 4 Закону, ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить - 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Відповідно до положень статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2018 року складає 1762 гривні.
Таким чином, ураховуючи ціну даного позову і розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2018 року, ставка судового збору за подання до суду цього позову ОСОБА_1 становить 704,80 грн.
Частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України).
З огляду на викладене, позов необхідно залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду доказу сплати судового збору в розмірі 704,80 грн., із призначенням платежу: судовий збір, за позовом
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя О.В. Капинос
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2018 |
Оприлюднено | 04.09.2018 |
Номер документу | 76192358 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні