Ухвала
від 12.04.2007 по справі 8/66-1328
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

8/66-1328

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"12" квітня 2007 р.Справа № 8/66-1328

Господарський суд Тернопільської області у складі   

Судді Гирили І.М.             

Розглянув справу:

за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Збаразькому районі, вул. Грушевського, 3, м. Збараж Тернопільської області                   

до відповідача Фермерського господарства «Люба», с. Колодно Збаразького району Тернопільської області                

про стягнення заборгованості по страхових внесках в сумі  601 грн. 12 коп.

За участю представників сторін:

позивача: не з'явився

відповідача: не з'явився

  Суть справи:

Управління Пенсійного Фонду України в Збаразькому районі, м. Збараж звернулось до господарського суду з позовом про стягнення з Фермерського господарства «Люба», с. Колодно Збаразького району Тернопільської області заборгованості по страхових внесках в сумі 601грн.12коп.

Відповідач відзиву на позов не подав, в судове засідання 12.04.07р. не прибув, хоча про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, в порядку ст. 64 ГПК України, а тому суд, у відповідності до вимог ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, розглядає справу за наявними в ній матеріалами.

12 квітня 2007 року позивач по справі звернувся до господарського суду із заявою №960/04 від 12.04.07р. (зареєстровано канцелярією суду за вх. №14251(н) 12.04.07р.) про відмову від позову та припинення провадження у справі, обґрунтовуючи своїх вимоги тим, що заборгованість по страхових внесках в сумі 601 грн. 12 коп. відповідачем погашена повністю, на підтвердження чого представив копію заяви на переказ готівки №170 від 27.03.07р. на зазначену суму.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши представлені докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

Відповідно до абз. 7 підп. 5 п. 4 Положення Про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001р. №121/2001 (з наступними змінами)  - Пенсійний фонд України відповідно до покладених  на  нього завдань організовує,  координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо проведення перевірок правильності сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, призначення та виплати пенсій, інших виплат, що фінансуються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року (набрав чинності з 01.01.2004 року), визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також, регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування, довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється за принципами: законодавчого визначення умов і порядку здійснення загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; обов'язковості страхування осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) та інших підставах, передбачених законодавством, а також осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності; цільового та ефективного використання коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; відповідальності суб'єктів системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування за порушення норм цього Закону, а також за невиконання або неналежне виконання покладених на них обов'язків.

Згідно ст.ст. 1, 2 Закону України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997 р. платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування” є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи –суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників;

Порядок обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України визначається Інструкцією Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. за №128/2004 (далі –Інструкція).

Згідно даного Закону та Інструкції до страхових внесків належать - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Страхувальниками є - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а саме: підприємства установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, фізичні особи –суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб –суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування –фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб або на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ним органи незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізичні особи, які використовують працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, які використовують працю найманих працівників (п. 1.3, 2.1 Інструкції).

Фермерське господарство «Люба», с. Колодно Збаразького району Тернопільської області зареєстроване в Єдиному державному реєстрі як юридична особа (ідентифікаційний код 21146653) Збаразькою районною державною адміністрацією 23.02.1992р.

У відповідності до вимог Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, відповідач є платником збору на державне пенсійне страхування, і  зобов'язаний сплачувати цей збір на рахунок Пенсійного Фонду у строки та розмірах встановлених чинним законодавством.

Відповідно до п. 3 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” обчислення страхових внесків територіальними відділеннями Пенсійного Фонду здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду (п. 6 ст. 20 Закону).

Згідно п. 2 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Як вбачається з матеріалів справи (вимог про сплату боргу від 01.09.2004р. №Ю-226 У на суму 74грн., від 01.05.2005р №Ю-321 на суму 50грн., від 01.06.2006р. №Ю-321 У на суму 88грн., від 04.09.06р. №Ю-321 на суму 89грн., від 03.10.06р. №Ю-321 на суму 89грн., від 02.11.06р. №Ю-321 на суму 89грн.; Акту звірки між УПФ України у Збаразькому районі та ФГ «Люба»станом на 01.03.07р., обґрунтованого розрахунку суми позову, розрахунків зобов'язань зі сплати збору за 2002-2007 роки, карток особового рахунку платника), станом на 01.03.2007 року за відповідачем рахувалась заборгованість по страхових внесках в сумі 601 грн. 12 коп., яка виникла за період з січня 2002р. по лютий 2007 року.

Однак, 12 квітня 2007 року позивач по справі, в порядку статті 78 ГПК України, звернувся до господарського суду із заявою про відмову від позову та припинення провадження у даній справі, оскільки відповідач, станом на час розгляду справи в суді заборгованість по страхових внесках в сумі 601грн. 12 коп. погасив повністю. В підтвердження зазначеного представив суду копію заяви про переказ готівки №170 від 27.03.07р. на суму 601,12грн.

Стаття 22 Господарського процесуального Кодексу України, яка визначає права та обов'язки сторін, надає право позивачу до прийняття рішення по справі відмовитись від позову.

Пунктом 4 статті 80 ГПК встановлено, що господарський суд припиняє провадження у справі,  якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято господарським судом.

Враховуючи, що відмова позивача від позову не суперечить чинному законодавству України, не порушує чиїх-небудь прав та охоронюваних законом інтересів, суд вважає за необхідне прийняти відмову позивача від позову та припинити провадження у справі,  згідно  п. 4 ст. 80 Господарського процесуального Кодексу України.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 22,33,43,64,75,80-п.4,86,115 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -  

У Х В А Л И В:

1. Прийняти відмову позивача від позову.

2. Припинити провадження у справі № 8/66-1328.

3. Ухвалу направити сторонам по справі.

 

Суддя                                                                                І.М. Гирила

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення12.04.2007
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу761986
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —8/66-1328

Ухвала від 12.04.2007

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні