справа № 563/1240/18
У Х В А Л А
22 серпня 2018 року м. Корець
Суддя Корецького районного суду Рівненської області Кулик Є.В., при вирішенні питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди.
Проте за своєю суттю поданий позов ОСОБА_1 є позовною заявою про стягнення боргу за борговою розпискою.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з таких підстав.
Всупереч нормам ч.5 ст.175 ЦПК України, позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Так, у відповідності до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно вимог ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
За правилами ч. 2 ст. 1047 ЦК України на підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
Однак на підтвердження обґрунтованості своїх позовних, всупереч зазначених вимог, позивачем не надано оригіналу розписки. В матеріалах справи наявна лише копія і та належним чином не засвідчена.
Крім того, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.
Позивач звернувся до суду з позовною заявою майнового характеру, ціна позову складає 120 000 грн.
Відповідно до п.1 ч.1 т.4 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви майнового характеру позивачфізична особа має сплатити судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб , тобто 1 200 грн.
При подачі позову до суду судовий збір позивачем не був сплачений.
Згідно ст.185 ЦПК України, вказана обставина є підставою залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно сплатити судовий збір в дохід державного бюджету у розмірі та порядку визначеному Законом та усунути наявні недоліки вказані в ухвалі.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.185 ЦПК України, суддя,
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу ОСОБА_1 п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви, який починає рахуватися з дня отримання позивачем даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Є.В. Кулик
Суд | Корецький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2018 |
Оприлюднено | 04.09.2018 |
Номер документу | 76201980 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корецький районний суд Рівненської області
Кулик Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні