Справа №127/21656/18
Провадження №1-кс/127/11277/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2018 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю:
слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого Вінницького відділуполіції Головногоуправління Національноїполіції уВінницькій області ОСОБА_3 про проведення обшуку,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий Вінницького відділуполіції Головногоуправління Національноїполіції уВінницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області з клопотанням про проведення обшуку.
Клопотання мотивовано тим, що проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 12018020010003433 від 19.08.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що близько 02.00 год., 18.08.2018 невідома особа, з хуліганських спонукань, безпричинно нанесла тілесні ушкодження ОСОБА_4 біля ресторанного комплексу "АУРА", що по пл. Гагаріна, 2 в м. Вінниці.
В рамках досудового розслідування, директору ресторанного закладу «АУРА» надано запит за вих. 15401 від 20.08.2018 року про надання копії відеозапису із камер відеоспостереження в період часу з 01.30 год. по 03.00 год., 18.08.2018 року. В подальшому при спілкуванні з керівництвом ресторанного комплексу «АУРА», встановлено що відеозапис буде наданий в найкоротший термін, однак до теперішнього часу ніякої відповіді на адресу слідчого відділу Вінницького ВП не надходило. При телефонній розмові, керівник закладу - ОСОБА_5 повідомив, що відеозапис надасть в найкоротший термін, однак на даний час на телефоні дзвінки не відповідає, ніякої відповіді не надає.
Зважаючи на вищевикладене, на підставі зібраних матеріалів кримінального провадження, вбачається, що в приміщенні ресторанного закладу «АУРА», що розташоване по площі Гагаріна, 2 в м. Вінниці, може зберігатися відеозапис із камер відеоспостереження, в період часу з 01.30 год. по 03.00 год., 18.08.2018 року, який може бути речовим доказом у кримінальному провадженні.
Відшукання та вилучення даного відеозапису матиме важливе значення для встановлення істини у справі, підтвердження або ж спростування вищезазначеної інформації.
На підставінаведеного,з метоювиявлення тафіксації відомостейпро обставинивчинення кримінальногоправопорушення,а такожвилучення відеозапису,які зберігаютьсяу ресторанномукомплексі «АУРА»,що попл.Гагаріна,2в м.Вінниці,необхідно провестиобшук,оскільки наявнідостатні підставивважати,що відеозаписіз камервідео спостереженнязберігається узазначеному вклопотанні особита місці, тому слідчий просив клопотання задовольнити.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав за обставин викладених у ньому та просив задовольнити.
Вислухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є доведеним, а тому підлягає задоволенню.
Згідно ст. 233 КПК України передбачає, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Крім того, слідчий суддя враховує, що згідно ч. 5 ст. 9 КПК України, кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
У справі "Бакланов проти Росії" (рішення від 9 червня 2005 р.), так і в справі "Фрізен проти Росії" (рішення від 24 березня 2005 р.), ЄСПЛ зазначив, що досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значимим, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу "законності" і воно не було свавільним.
Окрім того, у справі "Ізмайлов проти Росії" (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 р.) ЄСПЛ встановив, що для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий і надмірний тягар для особи».
Слідчим суддею, у судовому засіданні, не було встановлено відомостей, які б свідчили, що надання дозволу на обшук становитиме особистий та надмірний тягар, тобто таке втручання не є свавільним, оскільки отримання дозволу на його проведення здійснено з дотриманням принципу законності та воно є пропорційним до тяжкості вчиненого правопорушення та відповідає справжнім інтересам суспільства.
Директором ресторанного комплексу «АУРА» являється ОСОБА_5 , який відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру осіб є керівником ТОВ «ЗОЛАКС», код ЄДРПОУ 39389055, вид діяльності: діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, що розташоване за адресою: площа Гагаріна, 2 в м. Вінниці.
Відповідно до довідки Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 136080084 від 30.08.2018 право власності на приміщення по площі Гагаріна, 2 в м. Вінниці зареєстровано за ПрАТ «ВІННИЦЬКИЙ УНІВЕРМАГ», код ЄДРПОУ: 01557213.
ТОВ «ЗОЛАКС», код ЄДРПОУ 39389055 є користувачем частини приміщень ПрАТ «ВІННИЦЬКИЙ УНІВЕРМАГ», код ЄДРПОУ: 01557213.
Враховуючи викладене, слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, долучені до нього документи за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4КПК України (показання, речові докази і документи та інші) свідчать про те, що клопотання є обґрунтованим, кореспондується з положеннями ч. 2 ст.223КПК України та підлягає задоволенню для досягнення мети регламентованої ч. 1 ст. 234 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 223, 233, 234, 235, 309, 370, 372 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого Вінницького відділуполіції Головногоуправління Національноїполіції уВінницькій області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку приміщення ресторанного комплексу «АУРА», директором якої являється ОСОБА_5 , який відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру осіб є керівником ТОВ «ЗОЛАКС», код ЄДРПОУ 39389055, вид діяльності: діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, що розташоване за адресою: площа Гагаріна, 2 в м. Вінниці, яке належить ПрАТ «ВІННИЦЬКИЙ УНІВЕРМАГ», код ЄДРПОУ 01557213, з метою відшукання та вилучення зазначених в клопотанні речей, а саме: відеозапису із камер відеоспостереження, який проводився період часу з 01.30 год. по 03.00 год. 18.08.2018року.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала не підлягає апеляційному оскарженню.
Слідчий суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 76210065 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Михайленко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні