Справа №442/5486/18
Провадження №2/442/1911/2018
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 вересня 2018 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Нагірної О.Б.,
за участю секретаря Харіва І.М.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження у м. Дрогобичі цивільну справу № 442/5486/18 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу -
встановив :
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача, просить розірвати шлюб укладений між сторонами 02.08.1986 року та зареєстрований Болехівською сільською радою Дрогобицького району Львівської області, актовий запис №17.
В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те,що 02.08.1986 року уклала шлюб з відповідачем. Спільне життя з відповідачем не склалось. Фактичні спільні відносини між ними припинено, спільного господарства не ведуть, проживають окремо. Шлюб носить лише формальний характер, подальше його збереження та примирення неможливе.
Позивачка в судове засідання не з'явилася, подала заяву в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розірвати шлюб.
Відповідач в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву, в якій просить розглядати справу у його відсутності, позов визнав.
У зв'язку з неявкою в судове засідання сторін по справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України.
Згідно з ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
З'ясувавши обставини справи, дослідивши надані сторонами докази, суд вважає, що позов слід задовольнити, виходячи з наступного.
Встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 шлюб 2 вересня 1986 року, зареєстрований Болехівською сільською радою Дрогобицького району Львівської області, актовий запис №17, свідоцтво серії НОМЕР_1 (а/с 4).
Статтею 24 СК України закріплено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушення жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
У відповідності до ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним з подружжя.
Відповідно до ст. 109 СК України шлюб розривається судом, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їх права, а також права їх дітей.
Згідно п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя №11 від 21.12.2007 року проголошена Конституцією України охорона сімї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Із цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з'ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя.
Згідно з ч. 3 ст. 115 СК України, документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
Відтак, аналізуючи зібрані по справі докази і оцінюючи їх в сукупності, суд вважає, що оскільки сторони не підтримують подружніх відносин, їхній шлюб існує формально, примирення між ними не можливе, подальше спільне життя подружжя і розірвання шлюбу бажають обоє, збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, тому є всі підстави для розірвання шлюбу.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 81 , 263, 264, 265 ЦПК України, ч.2 ст.104, ст.ст.105, 110, 112 СК України, суд -
ухвалив :
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 укладений 02.08.1986 року та зареєстрований Болехівською сільською радою Дрогобицького району Львівської області, актовий запис №17, свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1 .
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Львівської області шляхом подання через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Нагірна О.Б.
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2018 |
Оприлюднено | 05.09.2018 |
Номер документу | 76218557 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Нагірна О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні