Ухвала
від 05.09.2018 по справі 127/13067/18
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/13067/18

Провадження №1-кп/127/532/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2018 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

у складі головуючого - судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження, відомості прояке внесенідо Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.05.2018 р. за № 12018020010001790 за обвинуваченням ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Вінниці, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , незаміжньої, непрацюючої, громадянки України, раніше не судимої,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України,-

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_4 ,

представника юридичної особи, яка є потерпілим, Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Компані Україна" ОСОБА_5 ,

обвинуваченої ОСОБА_3 ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 відповідно до цивільно-правового договору від 01.11.2016 року була прийнята на посаду торговельного агента Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Компані Україна" (далі - ТОВ "Світ Компані Україна"), код ЄДРПОУ 39770455, Вінницька область, с. Вінницькі Хутори, вул. Чехова, 45). При прийнятті на вказану посаду 01.11.2016 року між ТОВ "Світ Компані Україна" та ОСОБА_3 було укладено договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, згідно якого остання прийняла на себе повну матеріальну відповідальність за збереження ввірених їй підприємством матеріальних цінностей, а також за майно та грошові кошти, отримані від покупців для передання їх ТОВ "Світ Компані Україна".

Під час проведення звірки представниками ТОВ "Світ Компані Україна" контрагентів, яких обслуговувала ОСОБА_3 , було виявлено, що контрагент ФОП ОСОБА_6 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ), по якій існувала дебіторська заборгованість, в дійсності такої заборгованості не мала, оскільки надала ОСОБА_3 грошові кошти за поставлений товар.

Так, ОСОБА_3 26.01.2018 року в денну пору доби, перебуваючи в приміщенні кафе " ІНФОРМАЦІЯ_2 " по вулиці Архітектора Артинова, 12 А в м. Вінниці, в якому здійснює господарську діяльність ФОП ОСОБА_6 , отримала від бухгалтера в якості оплати за товар згідно видаткової накладної № 615 від 19.01.2018 року грошові кошти в сумі 1 155 грн. 14 коп., які повинна була внести в касу ТОВ "Світ Компані Україна". Після чого в ОСОБА_3 виник злочинний умисел, спрямований на привласнення грошових коштів, які були їй ввірені для доставки в касу ТОВ "Світ Компані Україна". Реалізовуючи свій злочинний умисел, не маючи наміру виконувати покладені на неї згідно посадової інструкції обов`язки, ОСОБА_3 , будучи матеріально відповідальною особою, діючи умисно, з корисливих мотивів, привласнила грошові кошти в сумі 1 155 грн. 14 коп., які в подальшому витратила на власні потреби, тим самим заподіявши ТОВ "Світ Компані Україна" майнову шкоду в розмірі 1 155 грн. 14 коп.

Таким чином, ОСОБА_3 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 191 КК України, привласнення, розтрата чужого майна, яке було ввірене особі.

В підготовчому судовому засіданні представник юридичноїособи,яка єпотерпілим, Товаристваз обмеженоювідповідальністю "СвітКомпані Україна" ОСОБА_5 заявив клопотання про закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення у зв`язку з відмовою від обвинувачення. Клопотання мотивоване тим, що ТОВ "СвітКомпані Україна" претензій до обвинуваченої немає, оскільки завдану шкоду вона відшкодувала. Просить кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.191КК України, закрити у зв`язку з відмовою від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення. Наслідки закриття кримінального провадження зрозумілі.

В підготовчому судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_3 просила задовольнити клопотання представника юридичної особи, яка є потерпілим, Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Компані Україна" ОСОБА_5 про закриття кримінального провадження. Крім того, обвинувачена пояснила, що свою вину у вчиненому вона визнає та щиро розкаюється, завдану шкоду відшкодувала, наслідки закриття кримінального провадження їй зрозумілі і вона не заперечує проти закриття кримінального провдження з цих підстав.

В підготовчому судовому засіданні прокурор ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення клопотання представника юридичної особи, яка є потерпілим, Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Компані Україна" ОСОБА_5 про закриття кримінального провадження, зазначивши, що це є правом представника юридичної особи, яка є потерпілим, не суперечить закону та інтересам юридичної особи, яка є потерпілим у даному кримінальному провадженні.

Суд, заслухавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши матеріалипровадження, вважає, що кримінальне провадження підлягає закриттю з наступних підстав.

Частиною 1 статті 477 КПК України встановлено, що кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, передбачених, зокрема ст. 125 КК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 26 КПК України кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення розпочинається лише на підставі заяви потерпілого. Відмова потерпілого, а у випадках, передбачених цим Кодексом, його представника від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні, суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених ст. 284 КПК України.

В п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України вказано, що кримінальне провадження закривається в разі, якщо потерпілий відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Відповідно до положень ч. 7 ст. 284 КПК України якщо обставини, передбачені п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України виявляються під час судового провадження, суд постановляє ухвалу про закриття кримінального провадження.

Частинами 2, 4 статті 58 КПК України встановлено, що представником юридичної особи, яка є потерпілим, може бути її керівник, інша особа, уповноважена законом або установчими документами, працівник юридичної особи за довіреністю, а також особа, яка має право бути захисником у кримінальному провадженні. Представник користується процесуальними правами потерпілого, інтереси якого він представляє, крім процесуальних прав, реалізація яких здійснюється безпосередньо потерпілим і не може бути доручена представнику.

Таким чином, враховуючи те, що представник юридичної особи, яка є потерпілим, Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Компані Україна" ОСОБА_5 відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення і його відмова не суперечить закону, сторони кримінального провадження не заперечували проти закриття кримінального провадження, наслідки закриття кримінального провадження сторонам кримінального провадження зрозумілі, суд приходить до висновку, що клопотання представника юридичної особи, яка є потерпілим, Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Компані Україна" підлягає задоволенню, а кримінальне провадження закриттю.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не пред`являвся. Запобіжний захід відносно обвинуваченої не застосовувався. Речових доказів та процесуальних витрат у кримінальному провадженні немає.

Керуючись ст.ст.26, 58, 284, 314, 369-372, 376, 392-395, 477-479 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання представника юридичної особи, яка є потерпілим, Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Компані Україна" ОСОБА_5 про закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення у зв`язку з відмовою від обвинувачення - задовольнити.

Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.191Кримінального кодексуУкраїни - закрити у зв`язку з відмовою представника юридичної особи, яка є потерпілим, Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Компані Україна" ОСОБА_5 від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі апеляційної скарги через Вінницький міський суд Вінницької області протягом семи днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення05.09.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу76267413
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —127/13067/18

Ухвала від 05.09.2018

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романчук Р. В.

Ухвала від 05.09.2018

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романчук Р. В.

Ухвала від 31.05.2018

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романчук Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні