АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 серпня 2018 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3
при секретарі судового засідання ОСОБА_4
за участю прокурора ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Києві апеляційну скаргу директора ТОВ «Медінжиніринг» ОСОБА_6 на ухвалу слідчого судді Оболонського районного суду міста Києва від 08 травня 2018 року,
ВСТАНОВИЛА:
Цією ухвалою частково задоволено клопотання слідчого СВ Оболонського УП ГУ Національної поліції в місті Києві ОСОБА_7 , погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_5 , та надано тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні ТОВ «Медінжиніринг», що знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги, 30, офіс 102 з можливістю їх вилучення, а саме: документів, які підтверджують передачу (придбання, продаж, надання в оренду, транспортування) джерел іонізуючого випромінювання від ТОВ «Медінжиніринг» до ТОВ «ІСП Україна» та до інших суб`єктів підприємницької діяльності в період з 01 січня 2012 року (договори, товарно-транспортні накладні, акти прийому-передачі, платіжні доручення, виписки із банківських рахунків та інше); дозвільні документи на право провадження діяльності з джерелами іонізуючого випромінювання (ліцензія Державної інспекції ядерного регулювання України, реєстрація в державному регістрі джерел іонізуючого випромінювання, санітарний паспорт).
В постановленому рішенні слідчий суддя послався на наявність підстав для надання доступу до зазначених документів, оскільки такий захід забезпечення кримінального провадження є необхідним для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування кримінального провадження.
В апеляційній скарзі директор ТОВ «Медінжиніринг» ОСОБА_6 просить ухвалу слідчого судді скасувати та постановити нову, якою в задоволенні клопотання слідчого відмовити. В обґрунтування своїх вимог апелянт зазначає, що слідчий не довів тих обставин на які послався у поданому клопотанні, а суд належним чином не дослідив їх в сукупності з наданими матеріалами, у зв`язку з чим постановив необґрунтоване та невмотивоване рішення. Згідно доводів апеляційної скарги, надані стороною обвинувачення матеріали не містять належних відомостей, які б вказували на наявність підстав для надання дозволу для доступу до речей і документів. Також, ОСОБА_6 вважає, що стороною обвинувачення не доведеного тих обставин, що встановлення істини у справі іншим способом є неможливим. Крім того, апелянт вважає необґрунтованою підозру за ч. 1 ст. 265 КК України, оскільки ТОВ «Медінжиніринг» не передавало джерело іонізуючого випромінювання на користь ТОВ «ІСП України».
Директор ТОВ «Медінжиніринг» ОСОБА_6 , будучи належним чином повідомлена про час та дату розгляду справи, в судове засідання суду апеляційної інстанції не з`явилася, у зв`язку з чим, колегія суддів, виходячи з положень ч. 4 ст. 405 КПК України, визначила за можливе розглянути дану справу за відсутності вказаної особи.
Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора ОСОБА_5 , який заперечував проти задоволення апеляційної скарги, вважаючи ухвалу слідчого судді законною і обґрунтованою, дослідивши матеріали судового провадження, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступних висновків.
Враховуючи ті обставини, що розгляд клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів відбувся без повідомлення особи, яка подала скаргу, а копію постановленого судом рішення нею було отримано 23 травня 2018 року, колегія суддів, виходячи з положень ст. 395 КПК України, погоджується з доводами апелянта про своєчасність оскарження ухвали слідчого судді.
Що стосується посилань директора ТОВ «Медінжиніринг» ОСОБА_6 про незаконність і необґрунтованість постановленого судом рішення, то колегія суддів, дослідивши надані їй матеріали, вважає їх безпідставними з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Положеннями ч. 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не встановлюють собою або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В ч. 6 ст. 163 КПК України закріплено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Як вбачається з оскаржуваної ухвали, слідчим суддею, під час розгляду клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів, вказаних вимог закону дотримано.
Так, в провадженні слідчого відділу Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018100050002539 від 04 квітня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 265 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що до Оболонського УП ГУ НП у місті Києві надійшли матеріали з ГУ СБУ у місті Києві та Київської області за фактом того, що службові особи ТОВ «Медінжиніринг» (ЄДРПОУ 21539772) здійснили незаконну передачу джерела іонізуючого випромінювання, який міститься в «XIS 6245» №45-15 до ТОВ «ІСП Україна» (ЄДРПОУ 38105604), у якого відсутній санітарний паспорт на право провадження діяльності з джерелами іонізуючого випромінювання, чим порушили правила поводження з радіоактивними матеріалами.
12 квітня 2018 року директору ТОВ «Медінжиніринг» ОСОБА_6 вручено запит щодо надання належним чином завірених копій документів, які підтверджують передачу (продаж, надання в оренду, транспортування) джерел іонізуючого випромінювання від ТОВ «Медінжиніринг» до ТОВ «ІСП Україна», а також до інших суб`єктів підприємницької діяльності в період з 01 січня 2012 року та надання належним чином завірених копій дозвільних документів на право провадження діяльності з джерелами іонізуючого випромінювання, проте відповіді на вказаний запит слідчому не надійшло.
В зв`язку з цим, слідчий звернувся до суду в порядку ст. 160 КПК України.
Встановивши зазначені обставини, слідчий суддя прийшов до висновку, що наявні всі підстави для надання доступу до зазначених документів, оскільки такий захід забезпечення кримінального провадження є необхідним для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування кримінального провадження, у зв`язку з чим в цій частині клопотання слідчого задовольнив.
З такими висновками слідчого судді, колегія суддів погоджується та вважає, що слідчий довів ті обставини, що у будь-який інший спосіб не може добути інформацію, яка має значення для встановлення обставин у даному кримінальному провадженні, а також те, що вказані документи можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні.
Таким чином, ухвала слідчого судді є законною і обґрунтованою, а тому відсутні підстави для її скасування.
Доводи апеляційної скарги щодо необґрунтованості підозри за ч.1 ст. 265 КК України, є безпідставними, оскільки спростовуються доданими до клопотання слідчого матеріалами, в яких міститься достатньо відомосте та фактів, які вказують на ймовірність вчинення даного кримінального правопорушення, що відповідності до практики Європейського суду з прав людини є достатніми вважати підозру обґрунтованою.
Істотних порушень вимог КПК України, які б давали підстави для скасування ухвали слідчого судді, колегією суддів не встановлено.
Керуючись ст.ст. 159, 160, 163, 376, 404, 405, 407, 422 КПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Ухвалу слідчого суддіОболонського районного суду міста Києва від 08 травня 2018 року, якою частково задоволено клопотання слідчого СВ Оболонського УП ГУ Національної поліції в місті Києві ОСОБА_7 , погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_5 , та надано тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні ТОВ «Медінжиніринг», що знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги, 30, офіс 102 з можливістю їх вилучення, а саме: документів, які підтверджують передачу (придбання, продаж, надання в оренду, транспортування) джерел іонізуючого випромінювання від ТОВ «Медінжиніринг» до ТОВ «ІСП Україна» та до інших суб`єктів підприємницької діяльності в період з 01 січня 2012 року (договори, товарно-транспортні накладні, акти прийому-передачі, платіжні доручення, виписки із банківських рахунків та інше); дозвільні документи на право провадження діяльності з джерелами іонізуючого випромінювання (ліцензія Державної інспекції ядерного регулювання України, реєстрація в державному регістрі джерел іонізуючого випромінювання, санітарний паспорт), залишити без зміни, а апеляційну скаргу директора ТОВ «Медінжиніринг» ОСОБА_6 без задоволення.
Ухвала апеляційного суду є остаточною і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді: ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Справа № 11-сс/796/3078/2018 Категорія ст. 159 КПК України
Слідчий суддя суду 1-ї інстанції ОСОБА_8
Доповідач ОСОБА_1
Суд | Апеляційний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 76291211 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд міста Києва
Присяжнюк Олег Богданович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні