Рішення
від 05.09.2018 по справі 921/274/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

05 вересня 2018 року м. ТернопільСправа № 921/274/18

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Чопка Ю.О.

при секретарі судового засідання Ярославська З.І.

Розглянув справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Тегрос Інвест", вул. 15 квітня, буд.6, корп. 10, м.Тернопіль,Тернопільська область,46023

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Органік фуд Україна", вул. Лозовецька, 13, м.Тернопіль,Тернопільська область,46010

про стягнення 40 944 грн.

В порядку ст.ст. 8, 222 Господарського процесуального кодексу України, запис розгляду судової справи здійснюється за допомогою технічних засобів, а саме: програми фіксування судового процесу (судового засідання) "Акорд".

Для робочого оригіналу звукозапису надано диск CD-R, серійний номер NJ27VF25D8133092B1.

В судовому засіданні 05.09.2018 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

За участю представників від:

Позивача: ОСОБА_1, адвокат, ордер серія ТР №009460 від 02.07.2018

Відповідача: не з'явився

Суть справи:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Тегрос Інвест" звернулося до господарського суду Тернопільської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Органік фуд Україна" про стягнення 40 944 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що на виконання умов укладеного між ним і Товариством з обмеженою відповідальністю "Органік фуд Україна"- відповідачем у справі, договору поставки продукції виробничо-технічного призначення №05/02/18 від 05.02.2018 ним поставлено відповідачу по видатковій накладній №РН-0000007 від 09.02.2018 товар на загальну суму 210000грн.00коп., проте відповідач свої зобов'язання щодо оплати отриманого товару виконував несвоєчасно і не в повній мірі і станом на день заявлення позову за ним рахується заборгованість за поставлений товар в сумі 40944грн. 00коп., яку позивач просить стягнути з відповідача в судовому порядку.

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 06.07.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі та вирішено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження, розгляд справи призначено на 01.08.2018 на 11:00 год. В подальшому розгляд даної справи відкладався на 05 вересня 2018 року на 10:00 год. з підстав, викладених у відповідній ухвалі суду.

Відповідач участі уповноваженого представника в судовому засіданні не забезпечив, надіслані на адресу відповідача, яка зазначена в позовній заяві та за якою зазначено місцезнаходження відповідача згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а саме: вул. Лозовецька, 13, м.Тернопіль,Тернопільська область,46010, поштові відправлення: ухвали про відкриття провадження у справі від 06.07.2018 та ухвали від 01.08.2018 повернуті поштовим відділенням з відміткою за закінченням встановленого строку зберігання .

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить суд розглянути справу у відсутності представника відповідача.

Згідно ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

У разі, якщо ухвалу у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом (правова позиція, викладена у п. 3.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011р. №18 (чинна станом на даний час)).

Частиною 9 статті 165 ГПК України передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами. Норму такого ж змісту викладено і у ч.2 ст.178 ГПК України.

Зважаючи на те, що неявка представника відповідача не перешкоджає всебічному, повному та об'єктивному розгляду всіх обставин справи, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарським судом встановлено наступне:

05.02.2018 між Товариством з обмеженою відповідальністю "ТЕГРОС ІНВЕСТ" (далі - Постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ОРГАНІК ФУД УКРАЇНА" (далі - Покупець) укладено Договір поставки продукції виробничо-технічного призначення №05/02/18, відповідно до умов якого Постачальник зобов'язався поставити та передати у власність Покупцеві продукцію виробничо-технічного призначення, а саме: танк (б/в) - охолоджувачі для молока закритого типу (надалі - продукція), а Покупець зобов'язався прийняти та оплатити продукцію (п.1.1. договору).

Найменування, одиниці виміру та загальна кількість продукції, що підлягає поставці за Договором, її часткове співвідношення (асортимент, номенклатура тощо) визначаються у рахунках та Додатках (Специфікаціях) до договору (п.1.2. Договору).

Поставка продукції за Договором здійснюється протягом 5-10 робочих днів від дати одержання Постачальником авансу у розмірі 70% попередньої оплати (2-3 дні з дня підписання специфікації); 30% не пізніше 10-ох днів після поставки (п.2.1. Договору).

Дата поставки - дата підписання уповноваженими представниками Сторін первинних документів передачі продукції (накладних, товарно-транспортних накладних, актів прийому-передачі) (п. 2.4. Договору).

Пунктом 3.2.Договору сторони погодили, що оплата здійснюється Покупцем у національній валюті (гривні) по курсу 1 євро (курс НБУ) + 3% на день проведення оплати шляхом банківського переказу грошових коштів.

Умови оплати: аванс - 70% - передоплата (2-3 дні з дня підписання специфікації); 30% не пізніше 10-ох днів після поставки (п.3.3. Договору).

Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та скріплення печатками Сторін (п.7.1. Договору).

Строк Договору починає свій перебіг у момент, визначений п.7.1. Договору та закінчується 31 грудня 2018року (п.7.2. Договору).

На виконання умов договору №05/02/18 від 05.02.2018р. Товариством з обмеженою відповідальністю "ОРГАНІК ФУД УКРАЇНА" здійснено 06.02.2018р. передплату в розмірі 147 000 грн., що підтверджується копією банківської виписки, а Товариством з обмеженою відповідальністю "ТЕГРОС ІНВЕСТ" відвантажено продукцію, яка прийнята відповідачем на підставі видаткової накладної №РН-0000007 від 09.02.2018р. на суму 210 000 грн.

На підтвердження поставки позивачем надано товарно-транспортну накладну №ТІ-09/02 від 09.02.2018.

Після здійснення поставки відповідачем сплачено ще 22 056 грн., що підтверджується копією банківської виписки за 16.02.2018.

Відповідно до абз.2 ч.1 ст. 175 Господарського кодексу України майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

З положень ст. 509 ЦК України, ст. 173 ГК України вбачається, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України є, зокрема, договори та інші правочини.

Згідно ст. 712 ЦК України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Статтями 525 ЦК України та 193 ГК України передбачено, що зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк.

Як стверджує позивач та вбачається із матеріалів справи відповідач у встановлений договором строк оплату товару не здійснив, і станом на день звернення з позовом до суду за ним рахувалася заборгованість в сумі 40 944 грн.

У відповідності до ч.1 ст.73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами, зокрема, письмовими, речовими і електронними доказами (ч.2 ст.73 ГПК України).

Частиною 1 ст. 74 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Приписами ст. 79 ГПК України передбачено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Обов'язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб'єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з'ясувати обставини, які мають значення для справи.

Пунктами 1, 2 ст. 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

На підставі викладеного, враховуючи порушення умов договору з боку відповідача, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ст. 129 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 73-75, 79, 86, 129, 233, 236-238, 240, 242 ГПК України, суд

В И Р І Ш И В :

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Органік фуд Україна", вул. Лозовецька, 13, м.Тернопіль, код 41562942, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Тегрос Інвест", вул. 15 квітня, буд.6, корп. 10, м.Тернопіль, код 39641679 - 40 944 (сорок тисяч дев'ятсот сорок чотири) грн. заборгованості та 1762 (одну тисячу сімсот шістдесят дві) грн. в повернення сплаченого судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Сторони мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Львівського апеляційного господарського суду через господарський суд Тернопільської області.

Повний текст складено 07 вересня 2018 року.

Суддя Ю.О. Чопко

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення05.09.2018
Оприлюднено11.09.2018
Номер документу76293718
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/274/18

Судовий наказ від 16.10.2018

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Рішення від 05.09.2018

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 01.08.2018

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 06.07.2018

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні