Ухвала
від 07.09.2018 по справі 455/939/18
СТАРОСАМБІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 455/939/18

Провадження № 2/455/521/2018

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

07 вересня 2018 року м.Старий Самбір

Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Ніточко Л.Й.,

розглянувши цивільну справу №455/939/2018 за позовною заявою

ОСОБА_1, жительки м. Старий Самбір, вул. Л.Галицького, будинок №113, Старосамбірського району Львівської області, поштовий індекс 82000, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1,

до відділу освіти Старосамбірської районної державної адміністрації, юридична адреса: м. Старий Самбір вулиця Л.Галицького, будинок №40, поштовий індекс 82000,

про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

В С Т А Н О В И В:

24.07.2018 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до відділу освіти Старосамбірської районної державної адміністрації про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, посилаючись на те, що 25.06.2018 року їй було вручено наказ відділу освіти Старосамбірської районної державної адміністрації від 20 червня 2018 року №35-к. В пункті першому даного наказу зазначено: Надати ОСОБА_1, методисту районного інформаційного - методичного центру відділу освіти райдержадміністрації, щорічну основну відпустку терміном 42 календарних дні з 02 липня 2018 року по 12 серпня 2018 року включно з виплатою допомоги на оздоровлення . В пункті другому наказу зазначено: Звільнити ОСОБА_1, методиста районного інформаційно - методичного центру відділу освіти райдержадміністрації, у зв'язку зі скороченням штату, п.1 ст. 40 КЗпП України, 12 серпня 2018 року .

Згідно наказу відділу освіти Старосамбірської районної державної адміністрації від 08.05.2018 року №88 Старосамбірський районний інформаційно - методичний центр відділу освіти перейменований у районний методичний кабінет відділу освіти райдержадміністрації.

Вважає, що звільнення з роботи є незаконним, оскільки проведено з порушенням встановленого порядку звільнення та без належних для звільнення з роботи підстав. Відповідно до ч.3 ст. 40 КЗпП України, не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці.

Згідно наказу від 20.06.2018 року вона перебуває у відпустці з 02.07.2018 року по 12.08.2018 року, а звільнена з роботи 12.08.2018 року, отже, звільнена з роботи в той час, коли перебувала у відпустці, тобто з порушенням ч.3 ст. 40 КЗпП України.

При звільненні з роботи їй не виплачено розрахункові та не видано на руки трудову книжку. Також у зв'язку з незаконними діями відповідача їй була спричинена моральна шкода, яка полягає в тому, що були втрачені нормальні життєві зв'язки, що вимагає від неї додаткових зусиль для організації свого життя.

Просить визнати незаконним та скасувати наказ відділу освіти Старосамбірської районної державної адміністрації від 20 червня 2018 року №35 - к Про надання відпустки методисту РІМЦ ОСОБА_1 з наступним звільненням в частині п.2 наказу про звільнення її з роботи. Постановити рішення про поновлення її на роботі на посаді методиста районного методичного кабінету відділу освіти Старосамбірської районної державної адміністрації з 12 серпня 2018 року. Стягнути з відділу освіти Старосамбірської районної державної адміністрації в її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 12 серпня 2018 року по день поновлення на роботі, стягнути середній заробіток за весь час затримки у видачі трудової книжки та виплати заробітної плати та моральну шкоду 3000 гривень. Рішення в частині поновлення на роботі та стягнення середньомісячного заробітку за один місяць звернути до негайного виконання.

Позовна заява, віднесена до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.

Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі

Відповідно до ч.2 ст.19 ЦПК України цивільне судочинство у порядку позовного провадження здійснюється за правилами загального та спрощеного провадження. Ці правила повинні бути визначені в ухвалі суду про відкриття провадження/п.4 ч.2 ст.187 ЦПК України/.

Відповідно ч.ч.3, 4 ст.274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи у порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі; необхідність призначення експертизи, виклик свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи має розгляд справи значний суспільний інтерес. В порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; щодо спадкування, щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування; в яких ціна позову перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об'єднані з вищезазначеними вимогами.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 271 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи що виникають з трудових відносин;

Проте, враховуючи значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, а також те, що позовна заява не містить думки позивача щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до п.8 ч.3 ст.274 ЦПК України і її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження. Тому справу слід прийняти до провадження, з метою виконання вимог передбачених ч.1 ст. 189 ЦПК України розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.

Заяв та клопотань з позовною заявою до суду не поступало.

Керуючись ст.ст. 187-192, 260, 261, 353 ЦПК України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до відділу освіти Старосамбірської районної державної адміністрації про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Справу розглядати в порядку загального позовного провадження.

З метою виконання вимог ч.1 ст.189 ЦПК України розпочати підготовче провадження у справі.

Призначити підготовче судове засідання у приміщенні Старосамбірського районного суду Львівської області за адресою: місто Старий Самбір, вулиця Шевченка-бічна, №1, Старосамбірського району Львівської області на 28 листопада 2018 року на 11 годину 30 хвилин.

Копію ухвали, копію позовної заяви та доданих документів, надіслати учасникам судового розгляду.

Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.

Встановити позивачці п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud1322/.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи за правилами п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України ухвала може бути оскаржена у зв'язку з порушенням правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Львівської області через Старосамбірський районний суд.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Л.Й. Ніточко

СудСтаросамбірський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення07.09.2018
Оприлюднено09.09.2018
Номер документу76309372
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —455/939/18

Рішення від 27.11.2019

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Ніточко Л. Й.

Рішення від 27.11.2019

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Ніточко Л. Й.

Ухвала від 03.05.2019

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Ніточко Л. Й.

Ухвала від 27.03.2019

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Ніточко Л. Й.

Ухвала від 15.03.2019

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Ніточко Л. Й.

Ухвала від 07.09.2018

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Ніточко Л. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні