Рішення
від 29.08.2018 по справі 465/215/18
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/215/18

2/465/1527/18

РІШЕННЯ

Іменем України

29.08.2018 року Франківський районний суд м.Львова в складі:

головуючої-судді ОСОБА_1

при секретарі- Турчак М.І.

з участю позивача ОСОБА_2

представника позивача ОСОБА_3

представника відповідача ОСОБА_4

та представника ЖБК-84 ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Львівської міської ради з участю третьої особи приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_6 та Житлово-будівельного кооперативу №84 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, суд -

В С Т А Н О В И В:

позивач звернувся до суду із позовною заявою до відповідача про надання додаткового двомісячного строку для подачі заяви про прийняття спадщини. Свої вимоги мотивує тим, що 17.05.2014 року померла ОСОБА_7, що підтверджується актовим записом про смерть № 765 від 19.05.2014р. Після її смерті відкрилася спадщина на все належне їй майно. Позивач єдиний спадкоємець померлої, інших спадкоємців за заповітом чи за законом немає. Однак на даний час не може оформити спадщину після смерті спадкодавця, оскільки ним пропущений шестимісячний строк на прийняття спадщини. Вважає, що визначений законом строк для прийняття спадщини пропустив із поважних причин, оскільки 10.06.2014 року його дружина ОСОБА_8 отримала травму ноги, перенесла операцію і тривалий період часу хворіла. У період хвороби вона не могла самостійно пересуватись і потребувала стороннього догляду, який позивач змушений був здійснювати. ОСОБА_7 цього, позивачу потрібно було зібрати документи, які б підтверджували родинні стосунки зі спадкодавцем ОСОБА_7 Це зайняло дуже багато часу, оскільки спільні родичі народились у с.Жужіль Грубешівського повіту (ОСОБА_9) і в рамках операції Вісла були виселені в різні області Української PCP. Прозивачу довелось розшукувати документи про їх народження та одруження в архівах України та ОСОБА_9. В кінцевому результаті, записи про народження наших спільних зі спадкодавцем родичів віднайшлись у липні 2017 року в головному архіві давніх актів у Варшаві (ОСОБА_9), після чого, позивач відразу звернувся до приватного нотаріуса ОСОБА_6 з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_7 У зв'язку з цим не міг своєчасно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. З урахуванням наведеного, просить позов задоволити.

В судовому засіданні позивач та його представник позов підтримали, пояснення дали аналогічні викладеним у ньому та просять такий задовольнити.

Представники відповідача та третьої особи ЖБК-84 у судовому засіданні щодо прийняття рішення поклались на розгляд суду.

Третя особа приватний нотаріус ОСОБА_6 у судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи була повідомлена у встановленому законом порядку, при цьому скерувала до суду копію спадкової спарви ОСОБА_7 А тому суд вважає за можливе розглянути справу у її відсутності.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши та перевіривши письмові докази у справі у їх сукупності, з'ясувавши усі обставини по справі, суд позовні вимоги задовольняє з таких підстав.

Як вбачається із актового запису про смерть №765 від 19.05.2014 року, ОСОБА_10 померла 17.05.2014 року.

У відповідності до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ч.1 ст.1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Судом встановлено, що після смерті ОСОБА_7 відкрилася спадщина на належне їй майно. Позивач ОСОБА_2 є єдиним спадкоємцем п'ятої черги в силу вимог ст.1265 ЦК України.

Родинні зв'язки позивача ОСОБА_2 із спадкодавцем ОСОБА_7 сторонами не заперечуються та стверджуються копією матеріалів спадкової справи, зокрема витягами з актів про одруження та народження.

Відповідно до ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Частиною 1 ст.1270 Кодексу визначено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Як встановлено судом, позивач до нотаріуса із заявами про прийняття спадщини у визначений законом строк для прийняття спадщини не звернувся, у зв'язку із чим є таким, що пропустив строк для прийняття спадщини.

В той же час, відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування роз'яснено, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Із листків непрацездатності, що містяться в матеріалах позову вбачається, що дружина позивача ОСОБА_8 перебувала на стаціонарному та амбулаторному лікуванні починаючи з 10.06.2014 року по 30.09.2014 року.

ОСОБА_7 того, основна частина документів на підтвердження родинних зв'язків позивача ОСОБА_2. із спадкодавцем ОСОБА_7 (витяги з актів про одруження та народження) знаходились у ОСОБА_9, що відповідно для їх отримання необхідно було значний час.

Таким чином суд, враховуючи ті обставини, що позивач протягом визначеного законом строку для прийняття спадщини постійно доглядав хвору дружину ОСОБА_8, а також через труднощі із отриманням необхідних документів, що стверджують родинні зв'язки, тому пропустив строк для прийняття спадщини внаслідок об'єктивних та істотних труднощів для вчинення цих дій.

Згідно ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається яке на підставу своїх вимог або заперечень .

Згідно ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності

З урахування наведеного, суд приходить до висновку, що причини пропуску строку на прийняття спадщини є поважними, тому позов слід задоволити, визначивши позивачу додатковий строк для прийняття спадщини терміном три місяці .

З наведених міркувань та керуючись ст. ст. 2, 12, 13, 76, 81, 82, 89, 141, 206, 264, 265, 268, 274, 275, 279 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_11 додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_7 , померлої 17.05.2014 року, терміном на три місяці з часу набрання рішенням законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Львівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а у випадку відкладення складання повного рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Відповідно до розділу ХІІІ Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди .

Рішення виготовлено в нарадчій кімнаті в єдиному примірнику.

Суддя: Мартьянова С.М.

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення29.08.2018
Оприлюднено09.09.2018
Номер документу76309644
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —465/215/18

Рішення від 29.08.2018

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Рішення від 29.08.2018

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 14.08.2018

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

Ухвала від 21.02.2018

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартьянова С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні