Ухвала
від 23.08.2018 по справі 810/4288/14
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

23 серпня 2018 року м. Київ №810/4288/14

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про заміну сторони виконавчого провадження в межах адміністративної справи за позовом управління Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі Київської області до товариства з обмеженою відповідальністю Обрій-Агро про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій,-

в с т а н о в и в:

16.08.2018р., до суду надійшла заява ГУ ПФУ в м. Києві про заміну сторони виконавчого провадження по виконавчому листу №810/4288/14 від 03.09.2014. Заяву було зареєстровано в автоматизованій системі документообігу Київського окружного адміністративного суду та доповідачем визначено суддю Брагіну О.Є.

Відповідно до постанови Київського окружного адміністративного суду від 29.07.2014 адміністративний позов Кагарлицького УПФУ Київської області задоволено, стягнуто з ТОВ Обрій-Агро заборгованість у розмірі 1 630,65 грн.

03.09. 2014 р., на виконання вказаної постанови було видано виконавчий лист №810/4288/14., граничний строк пред'явлення до виконання якого становить 18.08.2015 р.

Як слідує із заяви про заміну сторони виконавчого провадження, заява подана вже після сплину визначеного судом строку для пред'явлення виконавчого документу до виконання та підписана представником ГУ ПФУ в м. Києві за довіреністю ОСОБА_1, у якості підтвердження повноважень якої на звернення до суду із заявою представлена незасвідчена у будь-який спосіб ксерокопія довіреності, яка підписана в.о. начальника ГУ ПФУ в м. ТКиєві ОСОБА_2

Дослідивши доводи заяви, суд вважає за необхідне повернути її без розгляду, з огляду на таке:

відповідно до частини першої статті 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звернення до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Згідно із частиною третьою статті 55 КАС України юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Пунктом 1 частини першої статті 59 КАС України встановлено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.

Згідно із частиною третьою статті 59 КАС України довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

За приписами частини шостої статті 59 КАС України оригінали документів, які підтверджують повноваження представників сторін та інших учасників справи, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.

У відповідності до частини восьмої статті 59 КАС України, у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.

Отже, вищенаведеними нормами чинного законодавства визначено порядок та умови звернення до суду законного представника та/чи представника юридичної особи, а також перелічені документи, які підтверджують повноваження представників (законних представників) .

Так, при зверненні до суду представник юридичної особи уповноважений на те довіреністю, виходячи із буквального змісту положень 1.4 ч.1 ст.59 КАСУ, зобов'язаний надати у якості підтвердження своїх повноважень оригінал довіреності.

За приписами ч.3 ст.59 КАСУ одночасно із довіреністю надається документ, який підтверджує повноваження посадової особи на вчинення підпису на довіреності (електронного) підпису.

Документами, які підтверджуються такі повноваження є статут, положення або рішення про призначення посадової особи до виконання певних повноважень.

Заяву про заміну сторони виконавчого провадження у справі №810/4288/14 від імені Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві підписано представником ОСОБА_1, повноваження якої на підписання заяви та звернення до суду у встановленому законом порядку не підтверджені. Суд не приймає у якості доказу такого права ксерокопію незасвідченої у будь-який спосіб довіреності, тому остання не має ознак документу та можзе розцінюватись судом як доказ у справі.

Крім того, як вбачається із змісту ксерокопії довіреності, остання підписана в.о. начальника ГУ ПФУ у м. Києві ОСОБА_2 за відсутності документального підтвердження повноважень цієї посадової особи на підписання довіреностей. Суд відхиляє як доказ повноважень в.о. начальника УПФУ у м. Києві витяг з ЄДРПОУ, позаяк ч.3 ст.59 КАСУ наведено вичерпний перелік документів, які підтверджують повноваження законного представника.

Отже, до суду звернулась особа, яка немає повноважень на ведення справи. Відповідно до частини 4 статті 169 КАСУ, позовна заява повертається якщо її подано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано. Вказане положення КАСУ судом застосовано в порядку ч.6 ст.7 КАСУ, оскільки вимоги та умови подання заяви про заміну сторони виконавчого провадження чинним КАСУ не врегламентовано.

Керуючись статтями 55, 59, 169, 379, КАС України, суд, -

у х в а л и в:

заяву Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі, - повернути заявнику без розгляду.

Копію ухвали видати (надіслати) учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Суддя Брагіна О.Є.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.08.2018
Оприлюднено11.09.2018
Номер документу76323097
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —810/4288/14

Ухвала від 04.02.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Колеснікова І.С.

Ухвала від 30.01.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Колеснікова І.С.

Ухвала від 17.12.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лисенко В.І.

Ухвала від 24.10.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Харченко С.В.

Ухвала від 23.08.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Брагіна О.Є.

Постанова від 29.07.2014

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Шевченко А.В.

Ухвала від 18.07.2014

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Шевченко А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні