241/1518/18
2-о/241/140/2018
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.09.2018 року Першотравневий районний суд
Донецької області
у складі:
головуючого судді Демочко Д.О.
при секретарі Хоружому Є.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Мангуш цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Мангушський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про встановлення факту, що має юридичне значення, суд -
ВСТАНОВИВ :
10.08.2018 року заявник ОСОБА_1 звернувся до Першотравневого районного суду Донецької області із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме що померла ІНФОРМАЦІЯ_4 в смт. Ялта Мангуського району Донецької області ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2 є однією і тією ж особою, та матір'ю ОСОБА_1, зобов'язавши Мангушський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області внести зміни до актового запису № 21 від 21.03.2018 року про смерть ОСОБА_2, а саме: змінити в графі прізвище з ОСОБА_2 на ОСОБА_2 , вказавши наступне.
ОСОБА_1, народився ІНФОРМАЦІЯ_2, у смт. Ялта Мангушського району Донецької області, йогоматір'ю згідно свідоцтва про народження є ОСОБА_2 (російською мовою).
10.11.1998 року мати отримала паспорт громадянки України, де у графі прізвище українською мовою було записано - ОСОБА_2 , російською мовою - ОСОБА_2 .
ІНФОРМАЦІЯ_4 його мати померла про що у Виконавчому комітеті Ялтинської селищної ради Мангушського району Донецької області зроблено актовий запис за №21 та видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2 від 21.03.2018 року, де у графі прізвище, було зазначено ОСОБА_2 .
Після смерті матері заявник звернувся до пенсійного фонду з метою отримання державної допомоги на поховання, однак йому було відмовлено у її видачі, у зв'язку із розбіжністю прізвища померлої.
Також, після смерті матері відкрилася спадщина у вигляді земельних ділянок, право власності на які відповідно до державних актів, зареєстровано на ОСОБА_2 , а тому при зверненні до нотаріальної контори з метою отримання Свідоцтва про право на спадщину, йому також відмовлено у видачі свідоцтва з тих підстав, що відсутні документи, які підтверджують факт того, що заявник є сином ОСОБА_2.
Вказана невідповідність у документах перешкоджає реалізації його прав та потребує вирішення цього питання у судовому порядку.
В судове засідання заявник не з'явився, надавши до суду письмову заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити.
Представник заінтересованої особи Мангушського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області в судове засідання на розгляд справи не з'явився, надав до суду письмову заяву, у якій просить справу розглянути у їх відсутності, проти задоволення вимог заявника заперечень не мають.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.
Заявником у справі є ОСОБА_1, що підтверджується його паспортом(а.с.5).
Як вбачається із свідоцтва про народження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, серії НОМЕР_3, виданого 22 травня 1953 року в графі мати вказано російською мовою ОСОБА_2 (а.с.6)
У паспорті матері заявника у графі прізвище українською мовою було записано - ОСОБА_2 , російською мовою - ОСОБА_2 (а.с.7). У той час,як у довідці про присвоєння ідентифікаційного номера ДПА у Першотравневому районі її прізвище зазначено як ОСОБА_2 (а.с.7 зворот).
Згідно із свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2, виданого 21 березня 2018 року (а.с.8), ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_4, про що складено відповідний актовий запис № 21.
Заявник звертався до Мангушського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, який відповідним висновком відмовив йому у внесенні виправлень до актового запису про смерть матері в частині зміни прізвища з ОСОБА_2 на ОСОБА_2 у зв'язку з розбіжністю правопису прізвища родини(а.с.2-4).
Отже, від зазначеної обставини залежить виникнення, зміна або припинення особистого права заявника, а саме, суперечності щодо родинних відносин між ним та його матір'ю, що позбавляє його права оформити спадкові права.
Факт родинних відносин між ОСОБА_2 та заявником, зокрема те, що вона є матір'ю заявника, підтверджується письмовими доказами, наявними в матеріалах справи.
Відповідно до ч. 2 ст 315 ЦПК України, у судовому засідання можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення,зміна або припинення особистих чи немайнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
В пункті 1 Постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31 березня 1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення значиться, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: - згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; - чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.
У пункті 11 Постанови Пленуму ВСУ від 07.07.1995 року №7 "Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану (далі - Постанова №7) вказано, що суд розглядає заяви про встановлення неправильності запису в акті громадянського стану як у випадках невиправлення органами реєстрації актів громадянського стану помилок, допущених при складанні актового запису, так і при відмові зазначених органів внести в ці записи передбачені законодавством зміни (прізвища, імені, по батькові тощо).
Рішення суду, яким встановлено неправильність запису в акті громадянського стану є підставою для виправлення такого запису органами реєстрації актів громадянського стану, у резолютивній частині рішення повинно бути зазначено, який запис є неправильним, яким органом реєстрації актів громадянського стану і щодо яких осіб він складений, номер і дата запису та які виправлення, зміни чи доповнення слід до них внести (пункт 3 Постанови №7).
Відповідно до п. 2.13. Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 № 96/5 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за № 55/18793 підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є: п. 2.13.1 рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.
Згідно до п. 2.16.7 зазначених Правил, на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актовому записі цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду. Такі зміни згідно п. 2.18. зазначених вище Правил вносяться відділом державної реєстрації за місцем зберігання відповідного актового запису цивільного стану.
Суд вважає встановленим неправильність запису в акті громадянського стану про смерть, в зв'язку з чим вважає доцільним заяву задовольнити та зобов'язати відділ державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису цивільного стану внести зміни до нього.
Приймаючи до уваги вищенаведене суд вважає, що заява підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 10, 83, 89, 263-265, 293-294, 315, 319 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ :
Заяву ОСОБА_1 (проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП: НОМЕР_1), заінтересована особа - Мангушський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області (розташований за адресою: смт. Мангуш Мангушського району Донецької області пр.. Миру 70, ЄДРПОУ 21967321) про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити у повному обсязі.
Встановити факт того, що померла ІНФОРМАЦІЯ_4 в смт. Ялта Мангуського району Донецької області ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2 є однією і тією ж особою, та матір'ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Внести зміни до актового запису № 21 від 21.03.2018 року, про смерть ОСОБА_2 складеного Виконавчим комітетом Ялтинської селищної ради Мангушського району Донецької області, а саме: змінити в графі прізвище з ОСОБА_2 на ОСОБА_2 .
Зобов'язати Мангушський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області внести зміни до актового запису № 21 від 21.03.2018 року, про смерть ОСОБА_2 складеного Виконавчим комітетом Ялтинської селищної ради Мангушського району Донецької області, а саме: змінити в графі прізвище з ОСОБА_2 на ОСОБА_2 .
Апеляційна скарга на рішення Першотравневого районного суду Донецької області, може бути подана безпосередньо до Апеляційного суду Донецької області, протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Д.О. Демочко
Суд | Першотравневий районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2018 |
Оприлюднено | 11.09.2018 |
Номер документу | 76330597 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Першотравневий районний суд Донецької області
Демочко Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні