ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/40728/18-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 серпня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва - Писанець В.А., при секретарі - Ясеновенко К.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Печерського районного суду міста Києва клопотання слідчого слідчої групи третього слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Терещенка Сергія Миколайовича, у кримінальному провадженні № 42017000000002554 від 08.08.2017 року, про тимчасовий доступ до документів,-

В С Т А Н О В И В:

20 серпня 2018 року до провадження слідчого судді Печерського районного суду міста Києва - Писанця В.А., надійшло клопотання слідчого слідчої групи третього слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Терещенка С.М., погоджене з прокурором четвертого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України Паршутіним А.Б., у кримінальному провадженні № 42017000000002554 від 08.08.2017 року, про тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні Департаменті з питань архітектурно будівельного контролю м. Києва Київської міської державної адміністрації .

В судове засідання слідчий/прокурор не з'явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Слідчий Занков А.В. подав до суду заяву про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.

У клопотанні, сторона кримінального провадження просить слідчого суддю розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.

З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів вбачається, що третім слідчим відділом управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42017000000002554 внесено до ЄРДР 08.08.2017, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст.205, ч.3 ст.212, ч.3 ст.358 КК України.

Так у ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що службові особи Державної архітектурно-будівельної інспекції України, діючи за попередньою змовою з невстановленими особами, зловживаючи службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для третіх осіб, використовуючи владу та службове становище всупереч інтересам служби, в період часу з 2014 по 2017 років, погодили дозвільні документи щодо початку проведення будівельних робіт та готовності до експлуатації об'єктів будівництва на території Київської області, які не відповідали вимогам діючих державно-будівельних норм та вимогам містобудівного господарства.

Так за 2016-2017 роки з рахунків ТОВ ФК ТОЛОКА перераховано підконтрольним забудовникам, а саме: ТОВ ФК ТОЛОКА , ТОВ "ЛЕБІДЬ-ГАРАНТ" (ЄДРПОУ 36797872); ТОВ Компанія Інвест Гарант (ЄДРПОУ 34484777); ТОВ Ну, намалюй (ЄДРПОУ 39111734); ТОВ "СТОУН ХЕДЖ ДЕВЕЛОПМЕНТ" (ЄДРПОУ 41250230); ТОВ Дитячий світ Соломянський (ЄДРПОУ 22873285); ТОВ "ХАУС ДЕВЕЛОПМЕНТ"" (ЄДРПОУ 38353782); ТОВ Альфа капітал інвест (ЄДРПОУ 36797867); ТОВ РК Траекторія (ЄДРПОУ 33540479); ТОВ Альфа капітал буд (ЄДРПОУ 36797804); Кредитна пілка КС Володар (ЄДРПОУ 26476970), кошти у загальній сумі близько 638 млн. грн. з яких: фактично на будівництво нерухомості витрачено 253 млн. грн., а 384 млн. грн., повернуто ТОВ ФК ТОЛОКА як надлишково направлені та винагорода керівнику, в супереч ч. 2 ст. 21 Закону України Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю . Кошти в сумі 384 млн. грн. отримані ТОВ ФК ТОЛОКА за 2016-2017 роки, отримані не законно, та являються прибутком ТОВ ФК ТОЛОКА з якого не сплачено податок на прибуток, а також вказані операції не відображаються як операції з ПДВ.

В зв'язку з вищевикладеним, у органа досудового розслідування виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до копій документів які перебувають у володінні посадових осіб Державної архітектурно-будівельної інспекції України (код ЄДРПОУ 37471912), та які були підставою для видачі Національному авіаційному університету декларацій про початок на виконання будівельних робіт або реконструкції об'єктів будівництва за адресами: просп. Космонавта Комарова, 1 у Солом'янському районі м. Києва; просп. Космонавта Комарова, 1 на розі просп. Відрадного та вул. Гарматної у Солом'янському районі м. Києва; вул. Михайла Донця, 2а,б м. Києва; вул. Симиренка, 1 м. Києва, а також документи щодо виконання будівельних робіт в них, прийняття об'єктів в експлуатацію, зміни цільового призначення об'єктів, інвестиційні контракти та інші документи, які прямо чи опосередковано мають відношення до вищезазначених об'єктів будівництва, з метою їх вилученні для долучення до матеріалів кримінального провадження та проведення експертного дослідження.

Вищевказані документи перебувають у володінні посадових осіб Департаменту з питань архітектурно будівельного контролю м. Києва Київської міської державної адміністрації, юридична адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 32.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Як вбачається із змісту п. 4, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, та персональні дані особи.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, вивчивши надані матеріали, що стосуються розгляду клопотання, дійшов висновку, що речі і документи, які знаходяться у володінні Департаменті з питань архітектурно будівельного контролю м. Києва Київської міської державної адміністрації, юридична адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 32, та до яких прокурор просить надати тимчасовий доступ, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Керуючись ст. ст. 108, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого слідчої групи третього слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Терещенка Сергія Миколайовича, у кримінальному провадженні № 42017000000002554 від 08.08.2017 року, про тимчасовий доступ до документів - задовольнити.

Надати дозвіл слідчому слідчої групи третього слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Терещенку С.М., старшому слідчому в ОВС третього слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Занкову А.В., прокурору та групі прокурорів, що здійснюють нагляд у кримінальному провадженні у формі процесуального керівництва, слідчим, що входять до складу слідчої групи по кримінальному провадженню №42017000000002554, тимчасовий доступ до документів, а саме: декларації про початок будівельних робіт, декларації про готовність об'єктів до експлуатації, повідомлень про зміну даних у деклараціях на об'єкти будівництва, що розташовані за адресами: просп. Космонавта Комарова, 1 у Солом'янському районі м. Києва; вул. Михайла Донця, 2 а, б, м. Києва; вул. Симиренка, 1 м. Києва, а також інші документи які додавались до вищезазначених декларацій та інші документи, які прямо чи опосередковано мають відношення до вказаних об'єктів будівництва, які зберігаються в Департаменті з питань архітектурно будівельного контролю м. Києва Київської міської державної адміністрації, юридична адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 32.

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: В.А. Писанець

Ухвала виготовлена в 2-х примірниках:

Примірник № 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/40728/18-к

Примірник № 2 - наданий слідчому Терещенко С.М.

Слідчий суддя: В.А. Писанець

Дата ухвалення рішення 21.08.2018
Зареєстровано 11.09.2018
Оприлюднено 11.09.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону