Ухвала
від 10.09.2018 по справі 201/9727/18
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

201/9727/18

Провадження № 2з/201/268/2018

УХВАЛА

10 вересня 2018 року м. Дніпро

Суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Федоріщев С.С., розглянув заяву Дніпровської міської ради про забезпечення позову у цивільній справі за позовом Дніпровської міської ради до товариства з обмеженою відповідальністю Бастіон - 95 , ОСОБА_1, третя особа: Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради про визнання недійсним акту прийому - передачі, скасування державної реєстрації права власності,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська знаходиться вищевказана цивільна справа.

07 вересня 2018 року до суду надійшла заява позивача про забезпечення позову, в якій він просить накласти арешт на нерухоме майно - нежитлові приміщення: літ. А - 1 - будівля ангару, загальною площею 349,9 кв.м., літ. Б - 1 - будівля ангару, загальною площею 253,0 кв.м., літ. В - 2 - будівля охорони, загальною площею 49,3 кв.м., літ. а - ґанок, літ. а1 - сходи, літ. Г - підсобна будівля, літ. Д - убиральня, літ. Е - навіс, № 1 - 9 - споруди, І, ІІ - замощення, що розташоване за адресою: вул. Далека, 2 у м. Дніпро, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1140928612101 і заборонити ТОВ Бастіон 95 вчиняти будь - які дії (купівля - продаж, міна, найм, виділ часток та ін.) по відчуженню, реалізації, передачі іншим особам та переоформлення документів на нежитлові приміщення, а також заборонити реєстратору департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради вчиняти будь - які дії (в тому числі реєстрацію та перереєстрацію права власності, внесення записів про накладення арештів, заборон на відчуження, записів про іпотеку, інші дії, передбачені чинним законодавством), окрім дій по виконанню суду про забезпечення позову щодо предмета спору на час розгляду даної справи.

В обґрунтування зазначеної заяви, зазначає, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду через те, що предмет спору належить відповідачеві, який має можливість здійснити будь - які дії відносно спірного майна: продати, заставити, передати в іпотеку та ін.

Ознайомившись із доводами заяви про забезпечення позову, розглянувши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.

Згідно з ч. 1 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до предявлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Частиною 1 статті 150 ЦПК України передбачено, що позов забезпечується, зокрема забороною вчиняти певні дії.

Згідно з ч. 3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Одним із критеріїв обґрунтованості заяви є наявність причинного зв'язку між конкретним видом забезпечення позову, про який йдеться у відповідній заяві, та наслідком у формі потенційної загрози виконанню рішення суду.

Пленум Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову № 9 від 22 грудня 2006 року у п. 4 розяснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; зясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має врахувати наскільки конкретний захід, який пропонується вжити, пов'язаний з предметом позову, наскільки він співрозмірний позовній вимозі, і яким чином цей захід фактично реалізує мету його вжиття.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму ВСУ №9 від 22 грудня 2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову.

При розгляді заяви про забезпечення позову, суд враховує практику Європейського суду з прав людини. Так, згідно п. 43 рішення по справі Шмалько проти України право на суд одним з аспектів якого є право на доступ, тобто право подати позов з приводу цивільно-правових питань до суду. Однак це право було б ілюзорним, якби правова система держави допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов'язкову силу, не виконувалося на шкоду одній зі сторін. Таким чином, невжиття заходів забезпечення позову, може призвести до утруднення виконання рішення суду, а відтак й до порушення права особи на доступ до правосуддя, в аспекті ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Крім того, відповідно до правового висновку Верховного Суду України, викладеного в постанові № 6-605цс16 від 25 травня 2016 року, винесеної за результатами перегляду рішення апеляційного суду м. Києва та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, забезпечення позову по суті це обмеження суб'єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов'язаних з ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).

Метою забезпечення позову, згідно з вказаною постановою, є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

Разом з тим, суд враховує, що заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.

Для належної реалізації завдань цивільного судочинства слугує зокрема те, що відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення є обов'язковим до виконання на всій території України. Таким чином, порушене, невизнане, оспорюване право особи може буде захищене та відновлене тільки після реального виконання рішення суду, яким спір буде вирішено по суті.

З підстав, викладених вище, приймаючи до уваги наведені норми процесуального законодавства, з врахуванням роз'яснення Верховного Суду України, виходячи з оцінки обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову з урахуванням розумності, обґрунтованості вимог заявника про забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін; наявності зв'язку між заходом щодо забезпечення позову і предметом позовної вимоги, в тому числі, спроможності заходів, який заявник просить вжити у порядку забезпечення позову, забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів.

Тому суд дійшов висновку, що існує реальна загроза невиконання судового рішення, отже, заявлені вимоги про забезпечення позову шляхом: накладення арешту на нерухоме майно - нежитлові приміщення: літ. А - 1 - будівля ангару, загальною площею 349,9 кв.м., літ. Б - 1 - будівля ангару, загальною площею 253,0 кв.м., літ. В - 2 - будівля охорони, загальною площею 49,3 кв.м., літ. а - ґанок, літ. а1 - сходи, літ. Г - підсобна будівля, літ. Д - убиральня, літ. Е - навіс, № 1 - 9 - споруди, І, ІІ - замощення, що розташоване за адресою: вул. Далека, 2 у м. Дніпро, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1140928612101 і заборонити ТОВ Бастіон 95 вчиняти будь - які дії (купівля - продаж, міна, найм, виділ часток та ін.) по відчуженню, реалізації, передачі іншим особам та переоформлення документів на нежитлові приміщення, а також заборонити реєстратору департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради вчиняти будь - які дії (в тому числі реєстрацію та перереєстрацію права власності, внесення записів про накладення арештів, заборон на відчуження, записів про іпотеку, інші дії, передбачені чинним законодавством), окрім дій по виконанню суду про забезпечення позову щодо предмета спору на час розгляду даної справи підлягають задоволенню, оскільки невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або унеможливити виконання рішення суду у випадку його ухвалення на користь позивача, а відтак й порушить його права на судовий захист.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 149-155, 157, 353, 354 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву задовольнити в повному обсязі.

До набрання законної сили рішенням у цивільній справі №201/9727/18 за позовом Дніпровської міської ради до товариства з обмеженою відповідальністю Бастіон - 95 , ОСОБА_1, третя особа: Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради про визнання недійсним акту прийому - передачі, скасування державної реєстрації права власності , вжити заходи забезпечення позову шляхом:

- накладення арешту на нерухоме майно - нежитлові приміщення: літ. А - 1 - будівля ангару, загальною площею 349,9 кв.м., літ. Б - 1 - будівля ангару, загальною площею 253,0 кв.м., літ. В - 2 - будівля охорони, загальною площею 49,3 кв.м., літ. а - ґанок, літ. а1 - сходи, літ. Г - підсобна будівля, літ. Д - убиральня, літ. Е - навіс, № 1 - 9 - споруди, І, ІІ - замощення, що розташоване за адресою: вул. Далека, 2 у м. Дніпро, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1140928612101;

- заборонити ТОВ Бастіон 95 (ЄДРПОУ 39020375) вчиняти будь - які дії (купівля - продаж, міна, найм, виділ часток та ін.) по відчуженню, реалізації, передачі іншим особам та переоформлення документів на нежитлові приміщення: літ. А - 1 - будівля ангару, загальною площею 349,9 кв.м., літ. Б - 1 - будівля ангару, загальною площею 253,0 кв.м., літ. В - 2 - будівля охорони, загальною площею 49,3 кв.м., літ. а - ґанок, літ. а1 - сходи, літ. Г - підсобна будівля, літ. Д - убиральня, літ. Е - навіс, № 1 - 9 - споруди, І, ІІ - замощення, що розташоване за адресою: вул. Далека, 2 у м. Дніпро, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1140928612101;

- заборонити реєстратору департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради вчиняти будь - які дії (в тому числі реєстрацію та перереєстрацію права власності, внесення записів про накладення арештів, заборон на відчуження, записів про іпотеку, інші дії, передбачені чинним законодавством), окрім дій по виконанню суду про забезпечення позову у цивільній справі за позовом Дніпровської міської ради до товариства з обмеженою відповідальністю Бастіон - 95 , ОСОБА_1, третя особа: Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради про визнання недійсним акту прийому - передачі, скасування державної реєстрації права власності щодо нежитлових приміщень: літ. А - 1 - будівля ангару, загальною площею 349,9 кв.м., літ. Б - 1 - будівля ангару, загальною площею 253,0 кв.м., літ. В - 2 - будівля охорони, загальною площею 49,3 кв.м., літ. а - ґанок, літ. а1 - сходи, літ. Г - підсобна будівля, літ. Д - убиральня, літ. Е - навіс, № 1 - 9 - споруди, І, ІІ - замощення, що розташовані за адресою: вул. Далека, 2 у м. Дніпро, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1140928612101.

Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи. Особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.

Суд може скасувати заходи забезпечення позову за вмотивованим клопотанням учасника справи у порядку вимог ст. 158 ЦПК України .

Строк предявлення ухвали до виконання три роки.

Примірник ухвали про забезпечення позову направити для негайного виконання всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 15 днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом пятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя С.С. Федоріщев

СудЖовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення10.09.2018
Оприлюднено13.09.2018
Номер документу76387362
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —201/9727/18

Ухвала від 13.10.2022

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Федоріщев С. С.

Рішення від 16.04.2019

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Федоріщев С. С.

Ухвала від 10.09.2018

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Федоріщев С. С.

Ухвала від 10.09.2018

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Федоріщев С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні