Рішення
від 29.08.2018 по справі 145/459/18
ТИВРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

іменем України

"29" серпня 2018 р. 145/459/18

2/145/455/2018

Тиврівський районний суд Вінницької області в складі:

головуючого Мазурчака А. Г.

при секретарі Мигдальській Н.М.,

за участі позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

представника відповідача Голодюка В.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Тиврів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Строїнецької сільської ради про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, в якому вказує, що з 1988 року він зареєстрований та постійно проживає по АДРЕСА_1.

Починаючи з травня 2000 року він відкрито та безперервно володіє нерухомим майном - будівлею кормоцеху, що розташований по АДРЕСА_2 та земельною ділянкою на якій будівля розташована.

Вище зазначене нерухоме майно - будівля кормоцеху, загальною площею 280,6 м 2 , - раніше було власністю ПП Агрофірма Строїнці та під час ліквідації було списано, а підприємство було ліквідовано.

Зазначена будівля перебувала в занедбаному аварійному стані. Протягом часу користування кормоцехом позивач за власний кошт проводив його поточний та капітальний ремонт, ніс витрати на утримання будівлі та прилеглої території.

Інших осіб, які б мали намір користуватись будівлею кормоцеху, немає.

Будь-яких претензій щодо користування ОСОБА_1 зазначеним нерухомим майном ніхто не висловлював.

Будівлею кормоцеху позивач користується відкрито, добросовісно та безперервно протягом 17 років.

На приміщення кормоцеху, відсутні правовстановлюючі документи, право власності на майно не зареєстроване. Технічний паспорт на будівлю виготовлений на замовлення Строїнецької сільської ради, відповідно до нього - самочинне будівництво відсутнє, будівлі не є аварійними та придатні до експлуатації.

Просить визнати за ним право власності на нерухоме майно - будівлю кормоцеху загальною площею 280,6 м 2 , що складається із: приміщення кормоцеху, площею 26,4 м 2 , приміщення кормоцеху, площею 219,7 м 2 , приміщення кормоцеху, площею 34,5 м 2 , розташовану по АДРЕСА_2 в порядку набувальної давності.

В судовому засіданні позивач та представник позивача позовні вимоги підтримали, просять їх задоволити з підстав, наведених в позовній заяві.

Позивач ОСОБА_1 пояснив, що він працював трактористом в КСП "Нова Україна", отримав паї, неподалік від його місця проживання стояла занедбана будівля бувшого кормоцеху, він її самочинно відремонтував і використовує під гараж. Бувший голова Агрофірми Строїнці ОСОБА_5 створив нове підприємство і не заперечував щоб він користувався кормоцехом. У 2000 році це було майно КСП "Нова Україна", а потім Агрофірма "Строїнці", де арбітражним керуючим Вознякевич Н.І. 15.09.2009 року було списано з балансу Агрофірми "Строїнці" дане приміщення.

Представник відповідача Голодюк В.Д. не заперечує в задоволенні позову, пояснив. що він працює головою Строїнецької сільської ради з 2010 року, а тому не володіє інформацією, яка ситуація була до 2010 року.

Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення, з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст 334 ЦК України, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом 10 років набуває права власності на це майно. Тобто, виходячи зі змісту ст. 334 ЦК України, обставинами, які мають значення для вирішення справи про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю, є : законний обєкт володіння, добросовісність володіння, відкритість володіння, давність володіння та його безперервність (строк володіння).

Відповідно до п. 4 ст. 334 ЦК України, право власності на нерухоме майно за набувальною давністю набувається виключно за рішенням суду.

ОСОБА_1 з 1988 року зареєстрований та постійно проживає по АДРЕСА_1.

Починаючи з травня 2000 року він відкрито та безперервно володіє нерухомим майном - будівлею кормоцеху, що розташований по АДРЕСА_2 та земельною ділянкою на якій будівля розташована.

Вище зазначене нерухоме майно - будівля кормоцеху, загальною площею 280,6 м 2 , - раніше було власністю ПП Агрофірма Строїнці та під час ліквідації було списано, а підприємство було ліквідовано, що підтверджується матеріалами господарської справи № 10/209-03 щодо банкрутства ПП Агрофірма Строїнці , а саме:

- перелік майна, яке виділяється під забезпечення кредиторської заборгованості та заборгованості по оплаті праці (під № З - кормоцех 1985 року забудови) (а.с.7-8);

- витяг із звіту про незалежну оцінку від 15.06.2004 року (під №24- кормоцех) (а.с. 9);

інвентаризаційний опис матеріальних цінностей, рекомендованих до списання на 01.04.2004 року (під № 2 - кормоцех) (а.с. 12-13);

інвентаризаційний опис матеріальних цінностей на 01.04.2004 року (під № 1 -кормоцех) (а.с. 10) (а.с. 14);

- розпорядження арбітражного керуючого - ліквідатора Вознякевич Н.І. про проведення інвентаризації, створено комісію (ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7);

- Акт списання майна Приватного підприємства Агрофірма Строїнці від 15.09.2009 року (додаток № 1 під № 13 - кормоцех) (а.с. 11);

- ухвала Господарського суду Вінницької області від 15.09.2009 року про припинення юридичної особи ПП Агрофірма Строїнці (а.с. 16-17).

Будівлею кормоцеху позивач користується відкрито, добросовісно та безперервно протягом 17 років.

На приміщення кормоцеху, відсутні правовстановлюючі документи, право власності на майно не зареєстроване. Технічний паспорт на будівлю виготовлений на замовлення Строїнецької сільської ради, відповідно до нього - самочинне будівництво відсутнє, будівлі не є аварійними та придатні до експлуатації (а.с. 21-25).

02.02.2018 року Товариством з обмеженою відповідальністю Європрофсервіс була здійснена орієнтовна ринкова вартість будівлі кормоцеху, згідно висновку вартість може складати 90303 грн. (а.с. 26).

Відповідно до пункту 9 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 5 від 07 лютого 2014 року Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав відповідно до частини першої статті 344 ЦК особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном -протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено ЦК. При вирішенні спорів, пов'язаних із набуттям права власності за набувальною давністю, суди повинні враховувати, зокрема, таке: володіння є добросовісним, якщо особа при заволодінні чужим майном не знала і не могла знати про відсутність у неї підстав для набуття права власності; володіння визнається відкритим, якщо особа не приховувала факт знаходження майна в її володінні. Вжиття звичайних заходів щодо забезпечення охорони майна не свідчить про приховування цього майна; володіння визнається безперервним, якщо воно не переривалось протягом всього строку набувальної давності.

Викладенні вище обставини підтверджуються довідкою виконкому Строїнецької сільської ради № 123 від 06.03.2017 року (а.с. 18) про те, що станом на 01.01.2013 року земельна ділянка під будівлю кормоцеху, яка знаходиться за межами населеного пункту с. Строїнці в оренду та у приватну власність не передавалась. Інформацією про подальше використання земельної ділянки сільська рада не володіє; довідкою ТОВ Обрій № 5 від 07.03.2017 року (а.с. 19), в якій вказано, що будівля кормоцеху на балансі даного підприємства не рахується; Витягом з Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про те, що приватне підприємство Агрофірма Строїнці (код ЄДРПОУ 00414339) було припинено 25.09.2009 року (а.с. 20).

Позивач почав у травні 2000 року використовувати будівлю кормоцеху для власних потреб, остання була у занедбаному стані, власник даного приміщення (ПП Агрофірма Строїнці ) не займалася даним приміщенням, оскільки підприємство перебувало у скрутному матеріальному становищі, в подальшому спірне нерухоме майно було списано в період ліквідації як юридичної особи. На даний час будівля кормоцеху у власності фізичних чи юридичних осіб не перебуває. На це майно не претендують інші особи і ніколи не претендували, ОСОБА_1 утримував його з власних коштів, проводив поточні та капітальний ремонт даної будівлі, тому має право на оформлення права власності на нього. Позивач, відкрито та безперервно використовує спірне нерухоме майно загалом протягом більш ніж 17 років, постійно доглядає його, справно сплачує комунальні послуги, а тому позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 81, 263-265 ЦПК України, ст.344 ЦК України, -

вирішив:

Позов задоволити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) право власності на нерухоме майно - будівлю кормоцеху загальною площею 280,6 м 2 , що складається із: приміщення кормоцеху, площею 26,4 м 2 , приміщення кормоцеху, площею 219,7 м 2 , приміщення кормоцеху, площею 34,5 м 2 , розташовану по АДРЕСА_2 в порядку набувальної давності.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги в тридцятиденний строк до Апеляційного суду Вінницької області через Тиврівський районний суд з дня виготовлення повного тексту рішення, тобто з 05.09.2018 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Мазурчак А. Г.

СудТиврівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення29.08.2018
Оприлюднено13.09.2018
Номер документу76389496
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —145/459/18

Рішення від 29.08.2018

Цивільне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Мазурчак А. Г.

Ухвала від 01.08.2018

Цивільне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Мазурчак А. Г.

Ухвала від 02.05.2018

Цивільне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Ратушняк І. О.

Ухвала від 26.03.2018

Цивільне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Ратушняк І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні