Провадження № 2/447/730/18 Справа № 447/1462/18
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ У К Р А Ї Н И
03.09.2018 Миколаївський районний суд Львівської області у складі судді Бачуна О.І.,
за участю секретаря судового засідання Крочак І.Ю.,
розглянув у підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу №447/1462/18 за позовом ОСОБА_1 до Раделицької сільської ради Миколаївського району Львівської області, третя особа ОСОБА_2, про надання додаткового строку для прийняття спадщини,
Процесуальні дії у справі.
Провадження у справі відкрито судом 19.06.2018 на підставі позову ОСОБА_1 Позивач просить надати їй додатковий строк для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3 тривалістю 3 місяці. Позов обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла мати позивача. Після її смерті відкрилася спадщина у складі земельної ділянки. Однак, про те що до складу спадщини входить земельна ділянка позивачу стало відомо лише 10.01.2018 з листа, який надіслав їй відповідач. Тому, позивач з поважних причин пропустила 6-місячний строк для прийняття спадщини і просить визначити їй додатковий строк.
Від відповідача надійшла заява про визнання позову від 14.08.2018 №02-13/190.
Суд встановив:
Відповідно до свідоцтва про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_3 серії НОМЕР_2, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_3.
Належними та допустимими доказами того, що позивач доводиться спадкодавцеві донькою є свідоцтво про народження від 11.02.1958 серії НОМЕР_3 та свідоцтво про шлюб від 01.10.1977 серії НОМЕР_4
Згідно з сертифікатом на право на земельну частку (пай) від 05.04.2004 на день смерті ОСОБА_3 мала право на земельну частку (пай) в ВСГК "Горуцьке", розміром 2,53 умовних кадастрових гектари. Зазначене майно увійшло до складу спадщини.
Син померлої ОСОБА_2, який є спадкоємцем І черги, подав заяву відповідно до якої на спадщину у складі земельної частки (паю) не претендує.
Відповідно до листа від 10.01.2018 №02-12/20 відповідач повідомив позивача про те, що після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина у складі земельної частки (паю).
Оцінка суду.
Правовідносини, що виникли між сторонами врегульовані ст. 1272 ЦК України, відповідно до якої за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивач є спадкоємцем І черги до майна ОСОБА_3 та пропустила, визначений законом строк для прийняття спадщини.
Причиною пропуску строку позивач зазначає, що їй не було відомо про наявність у власності її матері паю, на підтвердження цього надала копію листа відповідача з якого вона дізналася про склад спадщини.
Відповідно до ч.4 ст.200 ЦПК України суд має право ухвалити в підготовчому засіданні судове рішення у разі визнання позову відповідачем.
Відповідно до ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Враховуючи наведене, позов слід задовольнити у повному обсязі, оскільки для задоволення позову є законні підстави, а саме судом встановлено, що позивч пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин, відповідач позов визнав і таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно до ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Згідно зі ст.142 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову. Суд доходить висновку, що половину сплаченого судового збору за рахунок коштів з державного бюджету позивачу не доцільно повертати.
Керуючись ст. 264, 265 ЦПК України, суд,
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 до Раделицької сільської ради Миколаївського району Львівської області, третя особа ОСОБА_2, про надання додаткового строку для прийняття спадщини, задовольнити.
Встановити ОСОБА_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, після смерті матері ОСОБА_3 тривалістю 3 (три) місяці з дня набрання законної сили рішенням суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Львівської області через Миколаївський районний суд Львівської області протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач - ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1.
Відповідач - Раделицька сільська рада Миколаївського району Львівської області, місцезнаходження: с. Раделичі, Миколаївський район, Львівська область, код ЄДРПОУ 34830755.
Третя особа - ОСОБА_2, місце проживання: АДРЕСА_2, РНОКПП не зазначено.
Повний текст рішення складено 03.09.2018.
Суддя Бачун О. І.
Суд | Миколаївський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2018 |
Оприлюднено | 16.09.2018 |
Номер документу | 76456296 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миколаївський районний суд Львівської області
Бачун О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні