ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
17.09.2018Справа № 910/9941/18
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Скалат-Транс
До Товариства з обмеженою відповідальністю Корпорація ЗЕВС ЛТД
про стягнення 202 000,00 грн.
Суддя Спичак О.М.
Без виклику представників сторін
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Скалат-Транс до Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія ЗЕВС ЛТД про стягнення 202 000 грн. заборгованості за надані експедиційні послуги.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за договором № 2 на надання транспортно-експедиторських послуг від 10.10.2017 в частині виконання обов'язку з оплати наданих послуг.
Ухвалою від 01.08.2018р. відкрито провадження по справі; постановлено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 28.08.2018р.
У зв'язку з перебуванням судді Спичака О.М. 28.08.2018р. на лікарняному, судове засідання не відбулось.
Ухвалою від 03.09.2018р. розгляд справи призначено на 21.09.2018р. о 12:40 год.
Представником позивача було подано клопотання про виправлення описки в ухвалах суду та участь у розгляді справи в режимі відео конференції.
Розглянувши клопотання позивача про виправлення описок у судових рішеннях, суд дійшов висновку щодо його задоволення з урахуванням наступного.
Як встановлено судом, при друкуванні ухвали від 01.08.2018р. та від 03.09.2018р. судом було допущено описку у найменуванні відповідача, а саме замість Товариства з обмеженою відповідальністю Корпорація ЗЕВС ЛТД вказано Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія ЗЕВС ЛТД .
При цьому, судом прийнято до уваги, що згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вірним найменування відповідача дійсно є Товариство з обмеженою відповідальністю Корпорація ЗЕВС ЛТД .
За приписами до ст.243 Господарського процесуального кодексу України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Отже, з огляду на наведене, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для виправлення описки в ухвалах від 01.08.2018р. та від 03.09.2018р. Господарського суду міста Києва по справі №910/9941/18.
Суд також дійшов висновку щодо задоволення клопотання позивача про участь у розгляді справи в режимі відео конференції.
За змістом ч.7 ст.11 Закону України Про судоустрій і статус суддів учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
При цьому, відповідно до ч.ч.5, 7 ст.197 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
З огляду на зазначені положення чинного законодавства, призначення проведення судового засідання у режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду є правом господарського суду, що розглядає господарську справу.
При цьому, виключний перелік випадків, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв'язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення (ч.7 ст.197 Господарського процесуального кодексу України).
Наразі, позивачем було запропоновано доручити проведення відео конференції Підволочиському районному суду Тернопільської області.
Керуючись ст.ст.197, 234, 235, 243 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Скалат-Транс про виправлення описки.
2. Виправити описки в ухвалах від 01.08.2018р. та від 03.09.2018р. Господарського суду міста Києва по справі №910/9941/18.
3. Вважати вірним найменуванням відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю Корпорація ЗЕВС ЛТД .
4. Задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Скалат-Транс про розгляд справи в режимі відеоконференції.
5. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького,44-б, зал судових засідань №9 .
6. У судовому засіданні в режимі відеоконференції в Господарському суді м. Києва братиме участь відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю Корпорація ЗЕВС ЛТД .
7. Доручити забезпечення проведення відео конференції Підволочиський районний суд Тернопільської області (47800, вул.Тернопільська область, смт.Підволочиськ, вул.Залізнична 1).
8. У судовому засіданні в режимі відеоконференції в Підволочиському районному суді Тернопільської області братиме участь позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю Скалат-Транс (47851, м.Тернопільська область, Підволочиський район, м.Скалат, вул.Грушевського, 86, ЄДРПОУ 35039225).
9. Копію ухвали направити сторонам та на Підволочиського районного суду Тернопільської області.
10. Явка представників сторін у судове засідання не є обов'язковою.
11. Роз'яснити учасникам справи, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, передбачених статтею 202 Господарського процесуального кодексу України.
12. Згідно ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Дана ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду першої інстанції.
Суддя Спичак О.М.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2018 |
Оприлюднено | 17.09.2018 |
Номер документу | 76476322 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Спичак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні