Ухвала
від 14.09.2018 по справі 380/1231/18
ТЕТІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

14.09.2018 Справа № 380/1231/18

Провадження по справі № 1-кс/380/285/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 вересня 2018 року слідчий суддя Тетіївського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , заступника начальника СВ Тетіївського ВП ГУ НП України в Київській області ОСОБА_3 , прокурора Тетіївського відділу Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до копій документів,

В С Т А Н О В И В :

Заступник начальника СВ Тетіївського ВП ГУ НП України в Київській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до копій документів у ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: завірених копій актів перевірок та іншої наявної документації щодо діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ФОП « ОСОБА_5 ».

Розглянувши дане клопотання, заслухавши пояснення заступника начальника СВ Тетіївського ВП ГУ НП України в Київській області ОСОБА_3 , прокурора Тетіївського відділу Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 , вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Із матеріалів клопотання вбачається, що в провадженні Тетіївського відділення поліції Сквирського ВП ГУ НП в Київській області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.05.2018 року за №42018111030000155, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.361 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що на території м.Тетіїв здійснюють діяльність АГЗС/АГЗП, які належать ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_3 ), ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( АДРЕСА_4 ), ФОП « ОСОБА_6 » ( АДРЕСА_5 ), які встановлені без належних документів, з використання обладнання підвищеної небезпеки та містять ознаки правопорушень у сфері будівельного законодавства та законодавства з охорони праці, що створює загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків. Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування даного кримінального провадження, виникла необхідність у тимчасовому доступі до завірених копій актів перевірок ІНФОРМАЦІЯ_5 та іншої наявної документації щодо діяльності ІНФОРМАЦІЯ_5 , які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.1 ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч.2 ст.160 КПК України, у клопотанні зазначаються:

1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;

2) правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;

4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;

6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів;

7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.3 ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Як встановлено із матеріалів клопотання, в провадженні Тетіївського відділення поліції Сквирського ВП ГУ НП в Київській області знаходяться матеріали досудового розслідування, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.361 КК України. Однак, у Витязі з Єдиного реєстру досудових розслідувань правова кваліфікація вказаного кримінального правопорушення зазначена за ч.1 ст.272 КК України.

Слідчим суддею встановлено, що клопотання про тимчасовий доступ до копій документів обґрунтовано лише формально і базується на припущеннях, до нього не надано жодних доказів на обґрунтування викладених слідчим доводів. До клопотання надано лише копії Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань та листа ІНФОРМАЦІЯ_1 , які належним чином не завірені, що викликає сумнів їх належності, допустимості та достовірності.

Таким чином, перевіривши матеріали клопотання, виходячи з аналізу положень чинного законодавства України, враховуючи, що заступником начальника СВ Тетіївського ВП ОСОБА_3 не доведено наявність достатніх підстав для надання тимчасового доступу до копій документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , тому вважаю, що в задоволенні клопотання про тимчасовий доступ до копій документів, необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст.159-166, 131-132,309 КПК України,

У Х В А Л И В :

В задоволенні клопотання заступника начальника СВ Тетіївського ВП ГУ НП України в Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до копій документів, відмовити.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудТетіївський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення14.09.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу76490552
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —380/1231/18

Ухвала від 19.09.2018

Кримінальне

Тетіївський районний суд Київської області

Лісовенко П. І.

Ухвала від 14.09.2018

Кримінальне

Тетіївський районний суд Київської області

Лісовенко П. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні