Справа № 640/20107/17
н/п 1-кп/640/357/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" вересня 2018 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засідання направлений з Відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Прокуратури Харківської області обвинувальний акт за результатами досудового розслідування СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області у кримінальному проваджені № 32017220000000216 від 27.11.2017 року за обвинуваченням:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Мерефа, Харківської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Так, в середині серпня 2013 року, точна дата та час в ході досудового слідства не встановлені, ОСОБА_4 , перебуваючи в офісному приміщенні, яке розташована не другому поверсі офісного центру, за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 4, будучи обізнаним з кінцевою метою створення суб`єкта господарської діяльності, а саме створення фіктивного підприємства з метою прикриття незаконної діяльності інших суб`єктів господарювання, усвідомлюючи, що створене (засноване) ним підприємство не буде вести реальної господарської діяльності, отримав від невстановленої особи, матеріали відносно якої виділено в окреме провадження, попередньо складений у встановленій законом формі статут ТОВ "Еккоплюс" (код 38876264), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, а також той факт, що наданий йому на підпис статут підприємства ТОВ "Еккоплюс" необхідний для створення суб`єкта підприємницької діяльності ТОВ "Еккоплюс", реалізуючи свій злочинний намір направлений на створення фіктивного підприємства з метою прикриття незаконної діяльності з мінімізації податкових платежів та ухилення від сплати податків іншими підприємствами, засвідчив його (статут) своїм підписом, наділивши його, таким чином, значенням документу. Згідно вказаного статуту ОСОБА_4 є засновником (учасником) ТОВ "Еккоплюс", для забезпечення діяльності ТОВ "Еккоплюс" за рахунок внеску учасників товариства створюється статутний (складений) капітал ТОВ "Еккоплюс" у розмірі 22000 грн.
В подальшому, 23.08.2013 року державним реєстратором реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції здійснено запис в Єдиному державному реєстрі за номером 14801020000056576 про проведення державної реєстрації юридичної особи ТОВ "Еккоплюс" (код 38876264).
Реєстрація ТОВ "Еккоплюс" в органах державної влади, отримання необхідних реквізитів: назва, юридична адреса, дані засновника підприємства та зразки його підпису, індивідуального податкового номера платника податку, відкриття поточного рахунку в банківській установі, дала можливість невстановленим слідством особам, матеріали відносно яких виділено в окреме провадження, використати реквізити цього підприємства для здійснення незаконної діяльності.
В подальшому, невстановленими в ході досудового розслідування особами, матеріали відносно яких виділено в окреме провадження, на протязі 2013-2016 років, точні місце та дата під час слідства не встановлені, діючи умисно з метою прикриття незаконної діяльності з надання послуг підприємствам-контрагентам з мінімізації бази оподаткування та конвертації, переведення з безготівкової форми в готівку, грошових коштів шляхом документального оформлення безтоварних фінансово-господарських операцій, використовуючи реквізити низки юридичних осіб, у тому числі ТОВ "Еккоплюс" (код 38876264), створювали та формували податкову і бухгалтерську звітність, де відображалися безтоварні фінансово-господарські операції з підприємствами-контрагентами, під приводом яких здійснювалось перерахування грошових коштів, шляхом внесення вартості товарів, робіт та послуг до складу податкового кредиту та податкових зобов`язань з податку на додану вартість, а на адресу підприємств-контрагентів здійснюється видача відповідних податкових накладних та первинних фінансово-господарських документів, в яких документально зафіксовані вказані безтоварні операції. Таким чином, після отримання вказаних документів, підприємствами-контрагентами всупереч вимог ст. 198 ПК України відносять суми, перераховані на поточні рахунки фіктивних підприємств під приводом оплати безтоварних фінансово-господарських операцій, до складу податкового кредиту з податку на додану вартість, зменшуючи тим самим всупереч вимог ст. 200 ПК України суму податку на додану вартість, яка підлягає сплаті до бюджету, та здійснюючи таким чином ухилення від сплати податків підприємствами-контрагентами шляхом незаконної мінімізації бази оподаткування.
В судовому засіданні обвинувачений винуватим себе у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України, тобто фіктивне підприємництво, тобто створення суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, визнав повністю, щиро розкаявся.
Враховуючи те, що обвинувачений ОСОБА_4 в повному обсязі визнав свою вину у вчиненні інкримінованого йому органом досудового розслідування кримінального правопорушення при обставинах, викладених в обвинувальному акті і судом встановлено, що обвинувачений правильно розуміє зміст цих обставин та відсутні сумніви щодо добровільності та істинності його позиції, роз`яснивши йому положення ч. 3 ст.349КПК України про те, що в такому випадку він буде позбавлений права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку, вислухавши думку учасників судового розгляду, суд визнає недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які нікім не оспорюються та розглядає справу у відповідності до ч. 3 ст. 349 КПК України.
Суд з`ясував та впевнився, що учасники процесу правильно розуміють зміст цих обставин, що їхня позиція добровільна та роз`яснив їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
Прокурором в судовому засіданні заявлено клопотання про звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності у зв`язкуіз закінченнямстроків давності, на підставі п. 1 ч.1 ст.49 КК України, оскільки кримінальне правопорушення було вчинене в серпні 2013 року та момент розгляду справи сплинуло два роки.
Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав дане клопотання, проти закриття кримінального провадження за закінченням строків давності не заперечував.
Суд дійшов висновку про винуватість ОСОБА_4 у інкримінованому йому злочині та кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 205 КК України, тобто заволодіння чужим майном шляхом обману.
Суд, вислухавши клопотання обвинуваченого про звільнення від кримінальної відповідальності з підстав, передбачених п. 1 ч. 1 ст.49 КК України, думку прокурора, який не заперечував проти задоволення вказаного клопотання, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, згідно п.1 ч.1ст. 49 КК Україниособа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло два роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі
Згідност. 12 КК Українизлочином невеликої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років, або інше, більш м`яке покарання за винятком основного покарання у виді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Санкцією ч. 1 ст. 205 КК України передбачено покарання у вигляді штрафу в розмірі від п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі ч.1 ст.285КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
На підставі ч.ч.1, 4ст. 286 КПК Українизвільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом. Якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
За таких обставин суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності та закрити провадження по справі.
Витрати кримінального провадження у справі відсутні.
Доля речових доказів вирішується в порядку ст.100 КПК України.
На підставі викладеного та керуючись 49КК України, ст.ст.285,286 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 205КК України у зв`язку з закінчення строків давності.
Кримінальне провадження №32017220000000216 від 27.11.2017 року стосовно ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 205КК України - закрити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області протягом семи днів з дня отримання її копії.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 76503522 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Ніколаєнко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні