ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
17 вересня 2018 року м. Черкаси справа № 925/958/18
Суддя Господарського суду Черкаської області Єфіменко В.В., розглянувши матеріали за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Сучасні технології доріг , м. Вишневе, Києво - Святошинський район, Київська область, до Філії Христинівський райавтодор ДП Черкаський облавтодор ВАТ ДАК Автомобільні дороги України , м. Христинівка, Черкаська область
про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Сучасні технології доріг звернулось в Господарський суд Черкаської області з позовом до Філії Христинівський райавтодор ДП Черкаський облавтодор ВАТ ДАК Автомобільні дороги України , в якому просить суд :
- Стягнути з філії Христинівський райавтодор Дочірнього підприємства Черкаський облавтодор Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України (20000,Черкаська обл., Христинівський р-н., м. Христинівка, вул. Радянська, 1, р/р - 26004702743723 в ОСОБА_1 "Аваль" МФО 380805, код ЄДРПОУ 26156455, інд. под. № 311416223014, свідоцтво 32138471) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Сучасні технології доріг" (08132, м. Вишневе вул. Київська, 29-а, р/р ПАТ КредіАгріколь Банк , м. Київ р/р : 26003500233305, МФО 300614, код ЄДРПОУ: 31364143 ) кошти в сумі 78176,77 грн., а саме 54437,50грн. основного боргу; 5269.52грн. інфляційних збитків; 1642,00 грн. 3% відсотки; 16827.75 грн. пені, витрати по сплаті судового збору в розмірі 1762,00 грн.
Також позивач просить розгляд справи проводити у відсутність його представника у зв'язку з неможливістю бути присутнім у судових засіданнях, спір вирішити на підставі наданих до матеріалів справи доказів, а про результати розгляду справи повідомити позивача письмово за адресою: 08132, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе вул. Київська, буд. 29-а.
Ст.162 ГПК України закріплено вимоги, які в позовній заяві позивач має викласти щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Зокрема, позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Згідно статті 95 Цивільного кодексу України філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. У статті 44 Господарського процесуального кодексу України вказано, що юридична особа може набувати процесуальних прав та обов'язків і здійснювати їх через своїх учасників у випадках, коли відповідно до закону чи установчого документа така юридична особа набуває та здійснює права, а також несе обов'язки через своїх учасників.
Відповідно до чинного законодавства, зокрема, Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про господарські товариства", "Про акціонерні товариства", "Про банки і банківську діяльність", юридичні особи для здійснення своїх функцій мають право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами.
Коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноваження сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відокремлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу.
Аналізуючи матеріали позовної заяви, суд приходить до переконання, що позовну заяву ТОВ Сучасні технології доріг до Філії Христинівський райавтодор ДП Черкаський облавтодор ВАТ ДАК Автомобільні дороги України про стягнення коштів, необхідно залишити без руху та зобов'язати позивача подати суду докази (копії установчих документів відповідача (статуту, положення) на підтвердження того, що Філія є юридичною особою.
Згідно з ч.1 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 162, 164, 174 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Сучасні технології доріг до Філії Христинівський райавтодор ДП Черкаський облавтодор ВАТ ДАК Автомобільні дороги України про стягнення коштів - залишити без руху.
Зобов'язати Позивача надати суду докази наявності повноважень у Філії Христинівський райавтодор ДП Черкаський облавтодор ВАТ ДАК Автомобільні дороги України .
Встановити позивачу строк для усунення вказаних недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення позивачу копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, про що позивач повинен подати до суду заяву про усунення недоліків із відповідними документами.
Попередити позивача про наслідки невиконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Єфіменко
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2018 |
Оприлюднено | 18.09.2018 |
Номер документу | 76506688 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Єфіменко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні