Справа №127/22605/18
Провадження №1-кс/127/11735/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2018 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_3 звернувся до суду з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором ОСОБА_4 , вказавши, що у нього в провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018020000000150 від 26.07.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 197-1 ч. 1 КК України.
Клопотання мотивоване тим, що суб`єктами господарювання, за відсутності документів, які підтверджують право користування землею, на території Немирівського району, Вінницької області у 2018 році здійснено самовільне зайняття земельних ділянок історико-культурного призначення.
На виконання доручення слідчого 31.08.2018 працівниками ІНФОРМАЦІЯ_1 , спільно з працівниками Державного підприємства " ІНФОРМАЦІЯ_2 " при встановленні меж земельної ділянки без кадастрового номеру площею 13,7876 Га, яка розташована поруч із земельною ділянкою кадастровий номер 0523086200:01:001:0671, на території Мельниківської об`єднаної територіальної громади поблизу с. Ометинці, Немирівського району, Вінницької області виявлено, що невстановленими слідством особами в 2018 році здійснено самовільне зайняття вказаної земельної ділянки, на якій, на час виконання робіт, ростуть рослини сільськогосподарських культур сої на площі 4,4143 Га.
Відповідно дост.53Земельного кодексу Українита ч.1ст.34Закону України«Про охоронукультурної спадщини»до складуземель історико-культурногопризначення належатьземлі,на якихрозташовані пам`яткикультурної спадщини,їх комплекси(ансамблі),історико-культурнізаповідники,історико-культурнізаповідні території,охоронювані археологічнітериторії,музеї простонеба,меморіальні музеї-садиби.
Статтею 122 Земельного кодексу України визначено повноваження органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування.
Відповідно до ч.5 ст. 122 Земельного кодексу України, обласні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності, крім випадків, визначених частинами третьою, четвертою і восьмою цієї статті, у власність або у користування у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, або у випадках, коли районна державна адміністрація не утворена, для всіх потреб.
Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 №3928/02-25 від 05.08.2018 на земельній ділянці без кадастрового номеру площею 13,7876 Га, яка розташована поруч із земельною ділянкою кадастровий номер 0523086200:01:001:0671, на території Мельниківської об`єднаної територіальної громади поблизу с. Ометинці, Немирівського району, Вінницької області, розташована пам`ятка археології - поселення Черняхівської культури, ІІІ-VI століття н.е., охоронний №691. Дозвіл на використання вищевказаної пам`ятки управлінням культури і мистецтв облдержадміністрації не надавався, охоронний договір не укладено.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", самовільне зайняття земельної ділянки це будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
У ході проведення досудового розслідування, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, встановлення винних у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, встановлення наявності або відсутності обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до сільськогосподарських рослин сої, на площі 4,4143 Га., які ростуть на земельній ділянці історикокультурного призначення без кадастрового номеру площею 13,7876 Га, яка розташована поруч із земельною ділянкою кадастровий номер 0523086200:01:001:0671, на території Мельниківської об`єднаної територіальної громади поблизу с. Ометинці, Немирівського району, Вінницької області, з метою їх обстеження та вилучення, оскілки зазначені сільськогосподарські рослини можуть бути використанні як докази у кримінальному провадженні, крім того існує загроза їх знищення з метою маскування слідів скоєння злочину
Вказана земельна ділянка історико-культурного призначення належить державі, розпорядником якої відповідно до ст. 122 Земельного кодексу України є ІНФОРМАЦІЯ_4 .
В судове засідання слідчий не з`явився, натомість подав заяву про те, що повністю підтримує подане ним клопотання, просить розглянути справу у його відсутності.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_5 до судового засідання не з`явився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча був повідомлений про дату і час судового розгляду завчасно та належним чином, тому відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України клопотання розглядається у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, оглянувши матеріали кримінального провадження, суд находить, що клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
6. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Судом встановлено, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує факт неможливості отримання вказаних відомостей іншим способом, запитувані речі самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому клопотання підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 159, 162, 163, 164, 165, 309 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задоволити.
Надати слідчому слідчого управління ГУ Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 , або членам групи слідчих у даному провадженні дозвіл на тимчасовий доступ до сільськогосподарських рослин сої, на площі 4,4143 Га., які ростуть на земельній ділянці історикокультурного призначення без кадастрового номеру площею 13,7876 Га, що розташована поруч із земельною ділянкою кадастровий номер 0523086200:01:001:0671, на території Мельниківської об`єднаної територіальної громади поблизу с. Ометинці, Немирівського району, Вінницької області, тобто можливість їх обстеження та вилучення.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 76509850 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Клапоущак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні