ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІВ

УХВАЛА

Справа № 727/9542/18

Провадження № 1-кс/727/3545/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 вересня 2018 року м.Чернівці

Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

слідчого судді - Яреми Л.В.

при секретарі - Снігур З.Г.

розглянувши клопотання слідчого СВ СУ Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до документів (матеріали кримінального провадження №42017260000000486 від 27.12.2017 року) ,

за участю

слідчого - Хоменко І.Ю.

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернулася до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до документів. Дане клопотання погоджене із прокурором відділу прокуратури Чернівецької області ОСОБА_2

Вказує, що 22.12.2017 Генеральною прокуратурою України на адресу прокуратури Чернівецької області скеровано звернення заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4, щодо можливості протиправних дій посадових осіб ТОВ Компанія Євродор та ПП Євродор .

Із звернення Головного редактора Всеукраїнської газети Антикорупційний моніторинг ОСОБА_4 встановлено, що журналістами редакції газети Антикорупційний моніторинг здійснювався збір інформації щодо можливих неправомірних та корупційних дій керівництва та працівників державних органів в процесі виконання покладених на них обов'язків (в тому числі в правоохоронній сфері). Редакцією газети Антикорупційний моніторинг отримано інформацію щодо схеми розкрадання державних коштів при здійснення будівництва доріг суб'єктами господарювання ТОВ Компанія Євродор (код ЄДРПОУ 38972680) та ПП Євродор . Загальна сума отриманих коштів в рамках закупівель за державні кошти становить більше 188 млн. грн. за 2016-2017 роки. Згідно отриманої інформації зазначені підприємства, отримують державні кошти від замовників на поточний середній ремонт різних автомобільних доріг, в тому числі автомобільної дороги державного значення Н-03 Житомир-Чернівці, а також на експлуатаційне утримання доріг, поточний ремонт ділянки перегону КП Міжнародний аеропорт Чернівці тощо, у змові із розпорядниками державних коштів здійснюють їх розкрадання шляхом перерахування на рахунки підприємств з ознаками фіктивності , які не придбавали товари (роботи, послуги), які були реалізовані групі компаній Євродор, та в подальшому реалізовані розпорядникам державних коштів. Здійснювалось лише документальне оформлення господарських операцій із закупівель товарів (робіт, послуг), без їх фактичного здійснення, проте грошові кошти (виділені в рамках здійснення державних закупівель) за ніби-то здійснені господарські операції в адресу підприємств з ознаками фіктивності перераховувались.

Таким чином, під час досудового розслідування кримінального правопорушення, яке передбачене ч.2 ст.364 КК України, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володіння Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області, а саме до: документів зазначених у клопотанні, які стосуються взаємовідносин ТОВ Компанія Євродор з Службою автомобільних доріг Чернівецької області за період часу з 2017 по теперішній час. Тому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до вищевказаних документів, з можливістю ознайомлення та вилучення їх копій.

Ознайомившись з клопотанням та доказами, якими воно обґрунтовується, заслухавши думку слідчого, приходжу до наступних висновків.

Встановлено, що вищевказані документи мають суттєве значення для встановлення об'єктивних обставин у кримінальному провадженні. Вони перебувають у володінні Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області, за адресою: м. Чернівці, вул. Головна, 205. Без доступу до цих документів та їх подальшого огляду неможливо прийняти швидке, повне та неупереджене рішення у кримінальному провадженні. Іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо. Тому слід надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, з можливістю ознайомитися з ними, зробити їх копії.

Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Керуючись ст.ст.159, 163-165, 370-371 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому СУ ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_1 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області, за адресою: м. Чернівці, вул. Головна, 205, з можливістю ознайомитися з ними, зробити їх копії, а саме до:

- документів конкурсних торгів на предмет закупівлі поточний середній ремонт автомобільної дороги Н-03 Житомир-Чернівці на ділянці км 311+764 - км 317+564 (в т.ч. проектні) код ДК 021:2015 (45233142-6 Ремонт доріг), проектно-кошторисної документації, змін до проектно-кошторисної документації, договірної ціни, локальних та зведених кошторисів, договорів підряду та субпідряду, дефектного акту, актів обстежень, платіжних доручень, актів виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, довідок про вартість виконаних будівельних робіт форми КБ-3, актів виконаних робіт з розрахунком одиничної вартості форми КБ-2в, підсумкових відомостей ресурсів, розрахунків загальновиробничих витрат, актів огляду прихованих робіт, а також до інших документів щодо взаємовідносини ТОВ Компанія Євродор з Службою автомобільних доріг Чернівецької області за період часу з 2017 по теперішній час.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Роз'яснити, що у разі невиконання даної ухвали, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Ярема Л.В.

Дата ухвалення рішення 17.09.2018
Зареєстровано 19.09.2018
Оприлюднено 19.09.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону