Рішення
від 11.09.2018 по справі 743/834/18
РІПКИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 743/834/18

Провадження № 2/743/328/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2018 року Ріпкинський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого - судді СТАШКІВА В.Б.,

за участю секретаря судового засідання НЕРУС Н.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Ріпки, в залі суду справу,

за позовом ОСОБА_1

до Малолиственської сільської ради Ріпкинського району Чернігівської області

про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

Стислий виклад позиції позивача та відповідача, їх заяви (клопотання), інші процесуальні дії у справі.

ОСОБА_1 звернулася з позовом до Малолиственської сільської ради Ріпкинського району Чернігівської області, в якому просила визначити їй додатковий строк тривалістю три місяці для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2, яка сталася ІНФОРМАЦІЯ_4 року. Свої вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_4 року померла її мати, вона є спадкоємцем за законом, проте не подала до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини в установлений законом строк через хворобу.

В судове засідання:

- позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_3 не з'явилися, надали суду заяви про розгляд справи у їх відсутність, позовні вимоги підтримують;

- представник відповідача, Малолиственської сільської ради Ріпкинського району, не з'явився, надіслав до суду відзив на позов, в якому просив справу розглядати у його відсутність, позов визнає.

У відповідності до ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

З матеріалів справи вбачається, що:

- ОСОБА_2являлася матір'ю позивача по справі ОСОБА_1, що встановлено рішенням Деснянського районного суду м. Чернігова від 26.07.2018 року, рішення набрало чинності;

- ОСОБА_2 був виданий Державний акт на право власності на земельну ділянку, серії НОМЕР_2;

- ОСОБА_2померла ІНФОРМАЦІЯ_4 року, що вбачається із свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3;

- спадкова справа після смерті ОСОБА_2не заводилася, що вбачається із Витягу зі Спадкового реєстру № 51842215 від 08.05.2018 року;

- ОСОБА_2на момент смерті проживала та була зареєстрована одна в АДРЕСА_1, що вбачається із довідки виконкому Малолиственської сільської ради Ріпкинського району Чернігівської області від 02.02.2018 року № 81;

- ОСОБА_1 перебувала на лікуванні в Чернігівській міській лікарні №2 та їй була проведена операція 15.10.2009 року, що вбачається з виписки №3556 із медичної карти стаціонарного хворого.

Мотивована оцінка аргументів сторін, встановлення порушень прав позивача, за захистом яких мало місце звернення до суду, норми права, які застосовує (не застосовує) суд, та мотиви їх застосування (не застосування).

За загальними положеннями про спадкування право на спадщину виникає в день відкриття спадщини, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч. 3 ст. 1222, ч.1 ст. 1220, ч. 1 ст. 1270 ЦК України).

Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її (ч. 1 ст. 1268 ЦК України).

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини ( ч. 1 ст. 1269 ЦК України).

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Тобто право на спадщину належить спадкоємцеві з моменту її відкриття й закон зобов'язує спадкоємця, який постійно не проживав із спадкодавцем, у шестимісячний строк подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Ураховуючи викладене, можна дійти до висновку, що правила ч. 3 ст. 1272 ЦК України можуть бути застосовані, якщо:

1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви;

2) ці обставини визнані судом поважними.

В п. 24 Постанови № 7 від 30 травня 2008 р. Про судову практику у справах про спадкування Пленум Верховного Суду України дав роз'яснення, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Вказане в сукупності з тим, що ніхто, крім позивача на спадщину не претендує, те, що позивач хворіла, їй була проведена операція, дає підстави суду дійти до висновку, що позивач пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини і їй слід надати додатковий строк в 3 місяці для подання заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст. ст. 4, 12, 76, 259, 263, 265, 273 ЦПК України, ст.ст. 1261, 1266, 1268-1270, 1272 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 додатковий строк тривалістю в три місяці з моменту набрання законної сили рішенням суду для подання заяви про прийняття спадщини до відповідної державної нотаріальної контори (приватного нотаріуса), після смерті ОСОБА_2, яка сталася ІНФОРМАЦІЯ_4 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана через Ріпкинський районний суд Чернігівської області до апеляційного суду Чернігівської області, протягом тридцяти днів з дня складення рішення.

Учасник справи, якому рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.

ПОЗИВАЧКА: ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_3,

зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_1.

ВІДПОВІДАЧ : Малолиственська сільська рада Ріпкинського району Чернігівської області ,с. Малий Листвен Ріпкинського району Чернігівської області, вул. Центральна, буд. 13, Код ЄДРПОУ 04416016.

Головуючий В.Б.Сташків

Текст рішення виготовлено та

підписано 10 вересня 2018 року.

СудРіпкинський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення11.09.2018
Оприлюднено19.09.2018
Номер документу76534243
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —743/834/18

Рішення від 11.09.2018

Цивільне

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

Сташків В. Б.

Рішення від 11.09.2018

Цивільне

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

Сташків В. Б.

Ухвала від 30.08.2018

Цивільне

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

Сташків В. Б.

Ухвала від 13.08.2018

Цивільне

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

Сташків В. Б.

Ухвала від 22.06.2018

Цивільне

Ріпкинський районний суд Чернігівської області

Сташків В. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні