Справа № 372/297/18
Категорія 38
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 серпня 2018 року м. Київ
Подільський районний суд міста Києва
у складі головуючого судді Гребенюка В.В.,
за участю секретаря Борисенко О.І.,
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за заповітом, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Обухівського районного суду Київської області із вищезазначеним позовом.
30 січня 2018 року суддею Обухівського районного суду Київської області Болобан В.Г. винесено Ухвалу про залишення вищезгаданого позову без руху та надано строк позивачу для усунення недоліків.
Ухвалою Обухівського районного суду Київської області в тому ж складі суду від 13 березня 2018 року справа була передана за підсудністю для розгляду Подільським районним судом м. Києва. В заявлених вимогах позивача вбачається застосування положень ст. 30 ЦПК України. Відповідно до ч. 1 ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11 квітня 2018 року, визначено головуючого судді по даній справі: Гребенюка В.В.
12.04.2018 року Ухвалою Подільського районного суду м. Києва провадження у справі було відкрито та призначено підготовче судове засідання.
Згідно позовної заяви, ОСОБА_1 (надалі за текстом - позивач) звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 (надалі за текстом - відповідач) про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за заповітом, мотивуючи свої вимоги тим, що за спільною добровільною домовленістю з відповідачем, який є її братом, вирішили продати попередньо успадкувавши тільки останнім земельну ділянку, після смерті їх матері, та, в подальшому, розділити навпіл виручені гроші, втім, вказана земельна ділянка виявилась з таким цільовим призначенням, на який діє мораторій відчуження, тому виникла необхідність визнати свідоцтво про право на спадщину недійсним, для подальшого успадкування її ними обома.
В судове засідання представник позивача не з'явилася, надала суду клопотання про слухання справи за її відсутністю та просила задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач надав суду заяву, в якій позов визнав в повному обсязі, та просив розглянути справу за його відсутності.
Згідно із ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд. Як роз'яснив Пленум Верхового Суду України у п. 24 Постанови від 12 червня 2009 року № 2 Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з'ясування і дослідження інших обставин справи.
Враховуючи вищевикладені обставини, з урахуванням визнання відповідачем позовних вимог, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та такі, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 1216, 1217, 1218, 1223, 1258, 1261, 1268, 1297, 1300, 1301 ЦК України, ст.ст. 7-13, 76-81, 82, 141, 259, 263-265, 268, 273, 354 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за заповітом - задовольнити;
Визнати недійсним та скасувати свідоцтво про право на спадщину за заповітом, видане 25 вересня 2013 року ОСОБА_2, державним нотаріусом Обухівської районної нотаріальної контори Київської області Клименко О.П., за реєстровим номером 1-1114, у спадковій справі № 162/2011, після смерті ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, на земельну ділянку площею 2,345 Га, з кадастровим номером НОМЕР_1
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.В. Гребенюк
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2018 |
Оприлюднено | 19.09.2018 |
Номер документу | 76535341 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Гребенюк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні