Рішення
від 13.09.2018 по справі 550/872/18
ЧУТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 550/872/18

Провадження № 2-о/550/46/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 вересня 2018 року смт. Чутове

Чутівський районний суд Полтавської області

в складі: головуючого судді - Михайлюк О.І.,

при секретарі судового засідання - Бондаренко Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Чутове заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: Таверівська сільська рада Чутівського району Полтавської області; Відділ у Чутівському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -

ВСТАНОВИВ :

Заявник - ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, в якій просить встановити факт належності йому правовстановлюючого документа на земельну ділянку площею 3,55 га, яка надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Таверівської сільської ради, а саме: державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 виданого Таверівською сільською радою народних депутатів 25.12.2002 року на ім'я ОСОБА_1 та зареєстрованого в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 493 (а.с. 3-4).

В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на те, що при оформленні Державного акту на право приватної власності на землю була допущена помилка в записі ім'я власника земельної ділянки, а саме - замість вірного ОСОБА_1 зазначено невірно ОСОБА_1 . Заявник зазначає, що помилка, допущена у ОСОБА_2 акті на право приватної власності на землю, перешкоджає реалізації його права власності на земельну ділянку, проте ані Таверівська сільська рада, ані органи державної реєстрації прав виправити вказану помилку не можуть.

Заявник у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, через канцелярію суду подав заяву в якій просив розглядати справу за його відсутності, а також зазначив, що заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу підтримує повністю та просить її задовольнити.

Заінтересовані особи у судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, надали заяви про розгляд справи без їх участі.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно паспорту серії НОМЕР_3 виданого Чутівським РВ УМВС України в Полтавській області 28.09.2007 р., ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1. З картки платника податків, виданої Чутівським відділенням Карлівської МДПІ 30.11.2007 р., вбачається, що ОСОБА_1 має реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків НОМЕР_1 (а.с. 5-6).

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 від 25.12.2002 р., виданий на підставі рішення 3 сесії 24 скликання Таверівської сільської ради Чутівського району Полтавської області від 16.07.2002 р., згідно якого громадянину України ОСОБА_3, с. Червоне, передано у приватну власність земельну ділянку площею 3,55 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с. 7).

Згідно повідомлення про відмову в прийнятті заяви про внесення відомостей до Державного земельного кадастру № ПВ-5300020752018 від 24.07.2018 р. ОСОБА_1 було відмовлено в прийнятті заяви, в зв'язку з тим, що прізвище власника державного акту не відповідає паспортним даним заявника (а.с. 8).

Відповідно до змісту ст.ст. 11, 15 ЦК України, цивільні права і обов'язки виникають із дії осіб, що передбачені актами цивільного законодавства. Кожна особа має право на судовий захист. Захист передбачені цивільних прав - це передбачені законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.

За приписом ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Стаття 28 ЦК України передбачає, що фізична особа набуває прав та обов'язків і здійснює їх під своїм ім'ям. Ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.

Частина 3 ст. 294 ЦК України передбачає, що у разі перекручення імені фізичної особи воно має бути виправлене. Якщо перекручення імені було здійснено у документі, такий документ підлягає заміні.

Згідно п. 6 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Постановою Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 р. Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , зі змінами та доповненнями, зазначено, що при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, заявник повинний подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.

Суд зазначає, що у зв'язку із змінами у земельному законодавстві та запровадженням з 01.01.2013 р. в Україні системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, відповідно до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (в тому числі і на земельну ділянку) проводиться органами державної реєстрації прав - структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції. Речове право на нерухоме майно, згідно названого Закону, підтверджується відповідним витягом з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав.

Таким чином, внести зміни у ОСОБА_2 акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 від 25.12.2002 р., а саме замість невірного ім'я ОСОБА_1 вказати вірне ОСОБА_1 або отримати тотожний новий акт на правильно записане ім'я, заявник не може, так як правила надання таких документів змінились та документи такої форми вже не існують.

Оскільки помилки, допущені у ОСОБА_2 акті на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 від 25.12.2002 р., а саме у імені ОСОБА_1 , є перешкодою для можливості зареєструвати своє право власності на землю у відповідності до вимог чинного законодавства, а також враховуючи, що факт належності ОСОБА_1 ОСОБА_2 акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 від 25.12.2002 р. підтверджується матеріалами справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви про встановлення факту належності заявнику правовстановлюючого документу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 4, 13, 76, 259, 263, 265, 315, 319 ЦПК України суд, -

ВИРІШИВ:

ОСОБА_4 Віссаріоновича про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_1 (правовстановлюючого документу - Державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2, виданого 25.12.2002 р. Таверівською сільською радою народних депутатів на ім'я ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Полтавської області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2, податковий номер НОМЕР_1, паспорт серії НОМЕР_4 виданий Чутівським РВ УМВС України в Полтавській області 28.09.2007 р.

Заінтересована особа - Таверівська сільська рада Чутівського району Полтавської області (службова адреса: Полтавська область, Чутівський район, с. Таверівка, вул. Коперативна, 16, код ЄДРПОУ - 21047218).

Заінтересована особа - Відділ у Чутівському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (службова адреса: Полтавська область, Чутівський район, смт. Чутове, вул. Центральна, 1/2).

Повне судове рішення складено 18 вересня 2018 року.

Суддя О. І. Михайлюк

СудЧутівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення13.09.2018
Оприлюднено20.09.2018
Номер документу76550003
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —550/872/18

Рішення від 13.09.2018

Цивільне

Чутівський районний суд Полтавської області

Михайлюк О. І.

Ухвала від 14.08.2018

Цивільне

Чутівський районний суд Полтавської області

Михайлюк О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні