Ухвала
від 10.09.2018 по справі 684/633/17
СТАРОСИНЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 684/633/17

2/684/70/2018

УХВАЛА

10 вересня 2018 року смт Стара Синява

Старосинявський районний суд

Хмельницької області

в складі:

головуючого- судді Завадської О.П.

при секретарі Олійник Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в смт. Стара Синява заяву публічного акціонерного товариства комерційний банк ПриватБанк про забезпечення позову у цивільній справі за позовом публічного акціонерного товариства комерційний банк ПриватБанк до ОСОБА_1 про стягнення кредитної заборгованості за кредитним договором,

встановив:

Публічне акціонерне товариство комерційний банк ПриватБанк звернулося до Старосинявського районного суду Хмельницької області із позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення кредитної заборгованості за кредитним договором.

Також, позивач публічне акціонерне товариство комерційний банк ПриватБанк подало до суду заяву про забезпечення позову у цивільній справі за позовом публічного акціонерного товариства комерційний банк ПриватБанк до ОСОБА_1 про стягнення кредитної заборгованості за кредитним договором, шляхом накладення арешту на земельну ділянку площею 0,14 га., кадастровий номер: 3220886700:07:002:0637, яка розташована за адресою: Київська область, Бориспільський район, Сеньківська сільська рада; на земельну ділянку площею 4,0093 га., кадастровий номер: 6824483500:02:023:0076, яка розташована за адресою: Хмельницька область, Старосинявський район, Мшанецька сільська рада; на земельну ділянку площею 2,7211 га., кадастровий номер: 1823180800:05:002:0033, яка розташована за адресою: Житомирська область, Любарський район, Бичівська сільська рада, оскільки невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим подальше виконання рішення суду.

Дослідивши подану заяву, суд приходить до висновку, що в її задоволенні слід відмовити, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Згідно п. 1 ч. 1 ст.150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.

Одним із критеріїв обґрунтованості заяви є наявність причинного зв'язку між конкретним видом забезпечення позову, про який йдеться у відповідній заяві, та наслідком у формі потенційної загрози виконанню рішення суду.

Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заході. Особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову, оскільки існує ризик спричинення їм збитків у разі, якщо сам позов або пов'язані з матеріально-правовими обмеженнями заходи з його забезпечення виявляться необґрунтованими.

Також, вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має врахувати наскільки конкретний захід, який пропонується вжити, пов'язаний з предметом позову, наскільки він співрозмірний позовній вимозі, і яким чином цей захід фактично реалізує мету його вжиття.

Окрім національного законодавства, також і прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що, реалізуючи п.1ст. 6 Конвенції Про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Диспозиція ст. ст. 149, 153 ЦПК України, яка дозволяє суду забезпечити позов шляхом накладення арешту на майно та забороною вчиняти дії носить оціночний характер судом ризиків заподіяння шкоди інтересам позивача.

З приписів норм цивільно-процесуального законодавства України вбачається, що процесуальне законодавство обумовлює допустимість застосування заходів із забезпечення позову наявністю обставин, які свідчать про те, що невжиття таких заходів може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Забезпечення позову застосовується як засіб запобігання можливим порушенням майнових чи охоронюваних законом інтересів особи.

Суд звертає увагу на те, що достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову, так як не надано докази про вартість земельних ділянок, що унеможливлює визначення пропорційності заявленого забезпечення позову ціні позову. Заявник обмежився лише зазначенням, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, оскільки відповідач може відчужити майно, при цьому не обґрунтувавши необхідності застосування обраного ним заходу забезпечення позову, шляхом накладення арешту на земельну ділянку площею 0,14 га., кадастровий номер: 3220886700:07:002:0637, яка розташована за адресою: Київська область, Бориспільський район, Сеньківська сільська рада; на земельну ділянку площею 4,0093 га., кадастровий номер: 6824483500:02:023:0076, яка розташована за адресою: Хмельницька область, Старосинявський район, Мшанецька сільська рада; на земельну ділянку площею 2,7211 га., кадастровий номер: 1823180800:05:002:0033, яка розташована за адресою: Житомирська область, Любарський район, Бичівська сільська рада.

З огляду на викладене суд не вбачає підстав для задоволення заяви.

Керуючись ст. 149-153, 261, 352-354 ЦПК України,

постановив:

Відмовити у задоволенні заяви публічного акціонерного товариства комерційний банк ПриватБанк про забезпечення позову у цивільній справі за позовом публічного акціонерного товариства комерційний банк ПриватБанк до ОСОБА_1 про стягнення кредитної заборгованості за кредитним договором.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцати днів з дня її складання до апеляційного суду Хмельницької області або через Старосинявський районний суд Хмельницької області.

Суддя


О. П. Завадська

СудСтаросинявський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення10.09.2018
Оприлюднено20.09.2018
Номер документу76564774
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —684/633/17

Ухвала від 10.09.2018

Цивільне

Старосинявський районний суд Хмельницької області

Завадська О. П.

Ухвала від 10.09.2018

Цивільне

Старосинявський районний суд Хмельницької області

Завадська О. П.

Ухвала від 10.09.2018

Цивільне

Старосинявський районний суд Хмельницької області

Завадська О. П.

Рішення від 10.09.2018

Цивільне

Старосинявський районний суд Хмельницької області

Завадська О. П.

Ухвала від 13.08.2018

Цивільне

Старосинявський районний суд Хмельницької області

Завадська О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні