Ухвала
від 20.09.2018 по справі 922/2421/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"20" вересня 2018 р.Справа № 922/2421/18

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Чистякової І.О.

розглянувши матеріали

позовної заявиПублічного акціонерного товариства "НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ОРАНТА" (02081, м.Київ, вул.Здолбунівська, будинок 7-Д, ідентифікаційний код 00034186) до Публічного акціонерного товариства "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "МЕГА-ГАРАНТ", (61057, Харківська область, місто Харків, вул.Донця-Захаржевського, будинок 6/8, ідентифікаційний код 30035289) про стягнення 11066,10 грн.

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство "НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ОРАНТА" (позивач) звернулося до господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Публічного акціонерного товариства "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "МЕГА-ГАРАНТ" про стягнення в порядку регресу матеріальних збитків в сумі 11066,10 грн.

Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідач, як страховик особи, винній у спричинені збитків ОСОБА_1 (власник автомобіля марки "Citroen Berlingo; д/н НОМЕР_1) - страхувальнику позивача, в порядку ст.ст. 993, 1191 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), ст. 27 Закону України "Про страхування", має відшкодувати позивачу виплачене страхове відшкодування в порядку регресу.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 04 вересня 2018 року залишено позовну заяву Публічного акціонерного товариства "НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ОРАНТА" без руху та встановлено позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк (з дня вручення даної ухвали) шляхом подання до господарського суду Харківської області:

- доказів відправлення позовної заяви з доданими до неї документами на адресу відповідача, яка зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а саме: 61057, м. Харків, вул. Донця - Захаржевського, буд. 6/8;

- відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;

- уточнення найменування відповідача.

Ухвалу господарського суду Харківської області від 04 вересня 2018 року отримано Публічним акціонерним товариством "НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ОРАНТА" 07.09.2018, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Отже, десятиденний строк встановлений судом для усунення недоліків позовної заяви спливає 17.09.2018.

13 вересня 2018 року до господарського суду Харківської області від позивача надійшла заява про виконання ухвали господарського суду Харківської області від 04 вересня 2018 року (вх. №26659).

У вказаній заяві позивач зазначає, що оригінали всіх письмових доказів, які додані до позовної заяви знаходяться у позивача, а також зазначає, що за даними бази Моторно (транспортне) страхове бюро України фактичне місцезнаходження СК "МЕГА-ГАРАНТ" є м. Харків, вул. Сумська, 39, а тому на вказану адресу направлялися заява в порядку регресу та копія позовної заяви з додатком належних матеріалів.

Також, до вказаної заяви позивачем надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та копію полісу серії АК №5322103 від 01.02.2018.

Проте, позивачем не було виконано вимоги ухвали суду стосовно надання доказів відправлення позовної заяви з доданими до неї документами на адресу відповідача, яка зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а саме: 61057, м. Харків, вул. Донця - Захаржевського, буд. 6/8.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 04 вересня 2018 року про залишення позовної заяви без руху було звернуто увагу позивача на наступне.

У абзаці 2 п.3.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" господарським судам України надані роз'яснення, що місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи - підприємця визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Згідно ст. 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Згідно ч. 1 ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

Відповідно ч.2 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема місцезнаходження юридичної особи.

Ч. 1 ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", визначено, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Крім того, у пункті 3.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" господарським судам України надані роз'яснення, що у випадках, передбачених статтею 56 ГПК України, місцезнаходження (місце проживання) відповідача визначається за даними його державної реєстрації як суб'єкта господарювання.

Станом на момент подання позову до суду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань міститься інформація, що місцезнаходженням Приватного акціонерного товариства "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "МЕГА - ГАРАНТ - ЖИТТЯ" (ідентифікаційний код 30359111, що вказаний позивачем у позовній заяві) є: 61057, м. Харків, вул. Донця-Захаржевського, буд. 6/8.

При цьому, організаційно-правовою формою юридичної особи "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "МЕГА - ГАРАНТ - ЖИТТЯ" є саме Приватне акціонерне товариство, а не як зазначає позивач - Публічне акціонерне товариство.

Отже, копія полісу серії АК №5322103 не є належним та допустимим доказом стосовно повного найменування юридичної особи та місцезнаходження відповідача станом на момент подання позову до суду.

Тобто, позивач, Публічне акціонерне товариство "НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ОРАНТА", не виконало вимог ухвали господарського суду Харківської області від 04 вересня 2018 року та не усунув недоліки позовної заяви, а саме не надав доказів відправлення позовної заяви з доданими до неї документами на адресу відповідача, яка зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а саме: 61057, м. Харків, вул. Донця - Захаржевського, буд. 6/8, як це передбачено п.1 ч.1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України

Відповідно до ч. 4, ч.6 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Враховуючи вище викладене, позовна заява та додані до неї документи підлягають поверненню Публічному акціонерному товариству "НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ОРАНТА".

Суд звертає увагу заявника, що відповідно до ч. 8 ст. 174 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Слід також зазначити, що статтею 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначено, що суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Конституцією України визначено основні засади судочинства і до них, зокрема, належать законність, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, забезпечення доведеності вини та змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ст. 129 Конституції України).

Статтею 9 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлено, що правосуддя в Україні здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак, - а отже прийняття до розгляду заяви, поданої без дотримання статей 162, 164, 172 ГПК України може бути витлумачено як надання переваги заявникові, що є неприпустимим.

Керуючись ч.4 ст. 174, ст.ст. 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву Публічному акціонерному товариству "НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ОРАНТА" та додані до неї документи на 31 аркушах в тому числі оригінал платіжного доручення №38273 від 01.08.2018 про сплату судового збору у сумі 1762,00 грн. та поштовий конверт.

Ухвала суду набирає законної сили 20.09.2018.

Ухвалу може бути оскаржено. Апеляційна скарга може бути подана до Харківського апеляційного господарського суду через господарський суд Харківської області (п.17.5 п.17 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України) протягом десяти днів з дня складання повного судового рішення.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/

Ухвалу складено 20.09.2018.

Суддя ОСОБА_2

Примітка: Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків (ст.174 ГПК України).

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення20.09.2018
Оприлюднено20.09.2018
Номер документу76569823
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2421/18

Ухвала від 02.10.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 20.09.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 04.09.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні