ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 вересня 2018 року м. Житомир справа № 295/10372/18
категорія 11.5
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Токарева М.С., розглянувши скаргу ОСОБА_1 до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про скасування постанови, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Богунського районного суду м. Житомира зі скаргою до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про скасування постанови, зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 14.08.2018, суд без прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, передав адміністративну справу №295/10372/18 до Житомирського окружного адміністративного суду за підсудністю в порядку ст.29 Кодексу адміністративного судочинства України.
Оскільки згідно з положеннями ст.30 Кодексу адміністративного судочинства України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються, то суд прийняв, передану за підсудністю, вказану позовну заяву.
Перевіряючи скаргу на її відповідність вимогам статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що дана скарга не відповідає положенням даної статті з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб, в порушення зазначеної норми ОСОБА_1 звернувся до суду із скаргою.
За змістом приписів ч. 1 ст. 46 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Однак в порушення зазначеної норми ОСОБА_1 визначив суб'єктний склад учасників, як "заявник" та "інша сторона у виконавчому провадженні".
Таким чином, суб'єктний склад учасників за даним позовом потребує уточнення із зазначенням необхідних відомостей, згідно зі п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України.
Частиною першою статті 161 КАС України, визначено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
В порушення зазначеної норми ОСОБА_1 Титоновичом не додано копії позоної заяви з додатками для Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.
Беручи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що при подачі скарги до суду позивачем вимог ст.ст. 160 - 161 КАС України дотримано не було.
Частиною першою статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 169 КАС України).
З огляду на викладене, скаргу необхідно залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду:
- позовної заяви з уточненим суб'єктним складом учасників, оформленої з урахуванням положень ст.ст. 160 - 161 КАС України, разом із її копією для відповідача.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Скаргу ОСОБА_1 залишити без руху.
Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення скарги без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
У разі якщо недоліки позовної заяви (скарги) не будуть усунуті у строк встановлений судом, позовну заяву (скаргу) буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя М.С. Токарева
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2018 |
Оприлюднено | 21.09.2018 |
Номер документу | 76575476 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Токарева Марія Сергіївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Токарева Марія Сергіївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Токарева Марія Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні