19.09.2018 Провадження №2/389/407/18
ЄУН 389/1243/18
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
19 вересня 2018 року Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого-судді Берднікової Г.В.
при секретарі Чукановій О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Знам'янка, в порядку загального позовного провадження, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 за участю Служби у справах дітей Знам'янської районної державної адміністрації Кіровоградської області, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просить позбавити відповідача батьківських прав стосовно малолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та призначити її опікуном дитини. Одночасно просить стягнути з відповідача аліменти на утримання ОСОБА_3 у розмірі ? з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50% від розміру прожиткового мінімуму, до повноліття дитини.
Свої вимоги обгрунтувала тим, що проживає на території АДРЕСА_1 та опікується малолітньою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, матір'ю якої є її сестра ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2. Свою малолітню дитину сестра їй віддала, так як не бажає самостійно її виховувати, від своїх батьківських обов'язків ухиляється, не працює, на облік до центру зайнятості ставати не бажає, веде аморальний спосіб життя, зловживає спиртними напоями. Вона неодноразово зверталася до сестри, з приводу її поведінки та нормального ставлення до своєї дитини, нагадувала про її обов'язки щодо утримання власної дитини. Але всі її прохання були проігноровані ОСОБА_2 До того ж вона заявила, що не має змоги утримувати свою дитину та не заперечувала, щоб її було позбавлено батьківських прав стосовно дочки. З 16 лютого 2018 року ОСОБА_3 перебуває на обліку служби у справах дітей Знам'янської райдержадміністрації, як дитина, яка опинилася в складних життєвих обставинах. Невиконання відповідачем своїх батьківських обов'язків є підставою для позбавлення її батьківських прав та стягнення з неї аліментів у примусовому порядку. Вказала, що вона бажає бути опікуном малолітньої ОСОБА_3. У висновку Служби у справах дітей Знам'янської районної державної адміністрації від 02 травня 2018 року зазначено, що вона може виконувати обов'язки опікуна.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, не заперечила проти ухвалення заочного рішення. Пояснила, що доводиться малолітній ОСОБА_3 рідною тіткою, так як відповідач (мати дитини) є її сестрою. ОСОБА_3 проживає разом з нею та її родиною, в її помешканні, що по АДРЕСА_1. ОСОБА_2 не бажає виховувати свою дитину, проживає наразі окремо, матеріальної допомоги на утримання доньки не надає.
Представник позивача у судовому засіданні просив суд позовні вимоги задовольнити, не заперечував проти ухвалення заочного рішення. Вказав, що позивач доглядає малолітню ОСОБА_3, піклується про її здоров'я, духовний та фізичний розвиток, має можливість надалі створити дитині належні умови проживання, догляду та розвитку. А мати дитини не виконує своїх батьківських обов'язків щодо неї без будь-яких на це поважних причин.
Відповідач у судове засідання не з'явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином у розумінні положень п.2 ч.7, п.п.3,4 ч.8, ч.11 ст.128 ЦПК України, про причини неявки суду не повідомила, відзиву на позов не надала.
З огляду на зазначене, суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, проти чого не заперечує у своїй заяві позивач. Ненадання відповідачем відзиву та доказів в обґрунтування своїх можливих заперечень проти позову з причини ухилення від участі в судовому засіданні, дає суду право при заочному розгляді справи обмежитися доказами, наданими позивачем, що відповідає положенням ч.1 ст.280 ЦПК України.
Представник Служби у справах дітей Знам'янської районної державної адміністрації в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі. Зазначила, що до служби у справах дітей з клопотанням звернувся сільський голова Володимирівської сільської ради, в якому просив взяти на облік малолітню ОСОБА_3 як таку, яка опинилась в складних життєвих обставинах у зв'язку з ухиленням матері від виконання батьківських обов'язків. Окремо було відзначено, що мати зловживає спиртними напоями, веде аморільний спосіб життя, часто пропадає на декілька діб, а іноді й цілими тижнями залишає дитину. Питання щодо надання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав розглядалось комісією з питань захисту прав дитини. Відповідач викликалась на засідання, але так і не з'явилась, проігнорувавши відповідні виклики. Дослідивши подані документи комісією було прийнято рішення про доцільність позбавлення відповідача батьківських прав.
Суд, заслухавши пояснення присутніх учасників процесу, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, народила ІНФОРМАЦІЯ_1 дитину - ОСОБА_3, батьком якої записаний ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 виданим 15 грудня 2014 року (а.с. 9). Відомості про батька дитини, записані відповідно до ч.1 ст.135 СК України. Після народження мати разом з дитиною проживали в селі Володимирівка Знам'янського району Кіровоградської області.
При цьому, як вбачається з довідки виданої Сабліно-Знам'янською амбулаторією загальної практики-сімейної медицини від 03 лютого 2018 року, дільничою медсестрою 29 березня 2017 року на ім'я голови Володимирівської сільської ради та Центру соціальних служб сім'ї, молоді та спорту була написана доповідна, про те, що ОСОБА_2 веде кочівний спосіб життя, зникає з села Володимирівка на 1-2 тижні разом з дитиною в невідомому напрямку, іноді залишає дитину на незнайомих людей, призначення лікаря виконує не регулярно.
В свою чергу, сільським головою Володимирівської сільської ради Знам'янського району Кіровоградської області 06 лютого 2018 року за вих.№18 до Служби у справах дітей Знам'янської районної державної адміністрації було скеровано клопотання про взяття на облік малолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована в АДРЕСА_1, та на даний час фактично проживає АДРЕСА_2, оскільки дитина опинилася в складних життєвих обставинах у зв'язку з ухиленням матері ОСОБА_2 від виконання своїх батьківських обов'язків. Також в клопотанні вказано, що ОСОБА_2 зловживає алкогольними напоями, веде аморальний спосіб жіття, часто пропадає на декільна діб, а іноді і цілими тижнями залишаючи дитину на свою сестру ОСОБА_1. Були випадки коли жінка мандрувала разом з дитиною. Спосіб життя ОСОБА_2 загрожує життю та здоров'ю дитини.
16 лютого 2018 року начальником Служби у справах дітей Знам'янської районної державної адміністраці видано наказ про взяття на облік малолітньої ОСОБА_3, яка проживає в сім'ї, де мати ухиляється від виконання батьківських обов'язків.
02 травня 2018 року Знам'янська районна державна адміністрація як орган опіки та піклування, на підставі рішення комісії з питань захисту прав дитини Знам'янської районної державної адміністрації (протокол від 24 квітня 2018 року №4) прийшла до висновку, про те, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, доцільно позбавити батьківських прав стосовно малолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Висновок обґрунтований тим, що мати дитини, ОСОБА_2, проживає на території Володимирівської сільської ради, веде аморальний спосіб життя, зловживає спиртними напоями, від жителів села на неї надходять скарги, вона ухиляється від виконання батьківських обов'язків стосовно своєї малолітньої дочки ОСОБА_3. Дитина перебуває на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, як дитина, яка опинилася в складних життєвих обставинах з 16 лютого 2018 року. ОСОБА_2, заявила про те, що вона не має змоги виховувати і утримувати дитину, не бажає ставати на облік до центру зайнятості. Також повідомила, що не заперечує щодо позбавлення її батьківських прав стосовно дочки ОСОБА_3. (а.с. 24).
На підтвердження вказаних у висновку органу опіки та піклування обставин, суду надано, характеристику з місця проживання ОСОБА_2, в якій вказано, що остання не зареєстрована, але на даний час проживає на території Володимирівської сільської ради, за адресою: АДРЕСА_2. За час проживання на території Володимирівської сільської ради від жителів села на ОСОБА_6 неодноразово надходили скарги. Вона веде аморальний спосіб життя, зловживає алкогольними напоями. Ухиляється від виконання батьківських обов'язків стосовно своєї малолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. У квітні 2018 року ОСОБА_2 написала заяву, в якій вказала, що не заперечує проти позбавлення її батьківських стосовно дочки ОСОБА_3 та призначення опікуном дитини - ОСОБА_1 Також вказала, що правові наслідки свого рішення усвідомлює, на даний час дійсно самоусунулася від своїх материнських обов'язків (а.с. 14).
У судовому засіданні також встановлено, що відповідно до довідки Володимирівської сільської ради від 02 квітня 2018 року ОСОБА_1 проживає по АДРЕСА_1, до складу її сім'ї входять дочка ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_8 та син ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_9 (а.с. 12) У характеристиці виданій за місцем проживання зазначено, що час проживнання на території Володимирівської сільскої ради від жителів села на ОСОБА_1 скарги не надходили, спиртними напоями вона не зловживає, аморальний спосіб життя не веде. Компроментуючих матеріалів виконавчий комітет на неї не має (а.с. 11). В Акті обстеження матеріально - побутових умов проживнаня особи, яка потребує надання соціальних послуг із встановленням диференційованої плати, від 27 березня 2018 року, зазначено, що ОСОБА_1, проживає по АДРЕСА_1, є одинокою матір'ю, її дохід за останні шість місяців складає 30000 грн., проживає у приватному будинку в якому три кімнати та пічне опалення, має присадибну ділянку розміром 0,15 га. (а.с. 10). Відповідно до довідки про доходи ОСОБА_1 працює продавцем продовольчих товарів у ФОП ОСОБА_9, загальна сума її доходу за лютий - березень 2018 року склала 11700 грн. (а.с. 13).
У висновку від 02 травня 2018 року №228 Про можливість ОСОБА_1 виконувати обов'язки опікуна , служба у справах дітей Знам'янської районної державної адміністрації Кіровоградської області, на підставі рішення комісії з питань захисту прав дитини при Знам'янській райдержадміністрації (протокол від 24 квтіня 2018 року №4) зазначила, що ОСОБА_1 може виконувати обов'язки опікуна. Зі змісту висновку вбачається, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_10, проживає в АДРЕСА_1. Житло розташоване в одноповерховому будинку, складається з 3 кімнат, кухні, веранди. Санітарно-гігієнічні умови проживання добрі. У будинку є всі необхідні меблі, побутова техніка, засоби гігієни, постільна білизна, посуд. Продуктами харчування сім'я забезпечена. Є підсобне господарство, обробляється земельна ділянка. У результаті попередньої роботи з ОСОБА_1 виявилося, що вид її занять, стан здоров'я, рівень забезпеченості житловою площею відповідає нормам, визначеним чинним законодавством. На території Володимирівської сільської ради ОСОБА_1 зарекомендувала себе з позитивної сторони, доброзичлива, відповідальна, трудолюбива. До кримінальної відповідальності не притягувалася, за станом здоров'я може бути опікуном, з правами та обов'язками опікуна ознайомлена. Мотивом взяття дитини під опіку є бажання забезпечити реалізацію прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток (а.с. 15).
Відповідно до довідки Володимирівської сільської ради від 29 січня 2018 року, дитина ОСОБА_3, відвідує дошкільний навчальний заклад Мальвіна з 01 листопада 2017 року по теперішній час. Дитину оформила в ДНЗ її тітка ОСОБА_1, яка постійно і вчасно здійснює плату за утримання ОСОБА_3 в ДНЗ, постійно приводить дитину в ДНЗ і забирає її додому. Мати дитини ОСОБА_2 лише іноді приводила дитину в дошкільний заклад та забирала додому.
Згідно зі ст.18 Конвенції про права дитини, батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.
Статтею 51 Конституції України проголошено, що сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
Відповідно до вимог ст.ст. 150, 155, 180 СК України, батьки зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток, що є найважливішими обов'язками матері і батька, а також повинні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Ухилення від виконання батьківських обов'язків передбачає систематичне невиконання обов'язку турбуватись про дітей, в чому воно б не виражалось.
Згідно зі ст.165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Під час судового розгляду встановлено, що мати дівчинки з нею тривалий час не спілкується, її життям не цікавиться, не проявляє до неї інтересу, не піклується про її фізичний та духовний розвиток, взагалі не забезпечує її необхідним харчуванням, медичним доглядом, лікуванням, не надає дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей, не сприяє засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі, не виявляє інтересу до її внутрішнього світу, не створює умов для отримання нею освіти.
Отже, відповідач самоусунулася від виховання дочки, фактично переклавши свої батьківські обов'язки на позивача, яка доводиться їй сестрою, оскільки дитина проживає разом з останньою та знаходиться на повному її утриманні.
Судом не встановлено об'єктивних причин, які б унеможливлювали піклування відповідача про фізичний і духовний розвиток своєї дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, її медичний догляд та лікування, спілкування з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення. Наведене підтверджує винну поведінку відповідача в ухиленні від виховання своєї дитини.
Вищезазначені фактори, як окремо так і в сукупності, свідчать про свідоме тривале ухилення відповідача від виконання своїх батьківських обов'язків щодо дочки ОСОБА_3 та є наслідком винної поведінки з її боку через свідоме нехтування своїми зобов'язаннями, покладеними на неї положеннями ст.150 та ч.1 ст.157 СК України, що згідно з п.16 Пленуму Верховного Суду України від 30 березня 2007 року № 3 Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав є не припустимим і є підставою для позбавлення відповідача батьківських прав стосовно її неповнолітньої дитини.
До того ж і факт неодноразового ігнорування відповідачем судових засідань у даній справі також свідчить на користь того, що вона не цікавиться долею своєї дитини. Зазначене вказує на достатність підстав для задоволення позовних вимог в силу п.2 ч.1 ст.164 СК України.
Згідно з положенням ст. 60 ЦК України, суд встановлює опіку над малолітньою особою, якщо при розгляді справи буде встановлено, що вона позбавлена батьківського піклування, і призначає опікуна за поданням органу опікит та піклування.
Відповідно до ст.243 СК України опіка, піклування встановлюється над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, а піклування - над дитиною у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Опіка, піклування над дитиною встановлюється органом опіки та піклування, а також судом у випадках, передбачених Цивільним кодексом України.
Статтею 244 Сімейного кодексу визначено, що, опікуном, піклувальником дитини може бути за її згодою повнолітня дієздатна особа. При призначенні дитині опікуна або піклувальника органом опіки та піклування враховуються особисті якості особи, її здатність до виховання дитини, ставлення до неї, а також бажання самої дитини. Не можуть бути опікунами, піклувальниками дитини особи, зазначені в статті 212 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч. 2-4 ст. 63 ЦК України опікуном може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Фізична особа може бути призначена опікуном лише за її письмовою заявою. Опікун призначається переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна чи піклувальника.
Так, опіку над дитиною бажає встановити ОСОБА_1, яка є її рідною тіткою. Інших осіб, які б виявили бажання бути призначеними опікунами над ОСОБА_3 судом не встановлено.
Відповідно до висновку Органу опіки та піклування Знам'янської районної державної адміністрації є доцільним призначити опікуном над малолітньою ОСОБА_3 - ОСОБА_1 При цьому, органом опіки перевірено, що остання матеріально та житлом забезпечена, позитивно характеризується, за станом здоров'я може бути опікуном, з правами та обов'язками опікуна ознайомлена.
На час розгляду справи дитина проживає разом з ОСОБА_1, яка доглядає її, піклується про здоров'я, духовний та фізичний розвиток, має можливість надалі створити дитині належні умови проживання, догляду та розвитку.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 довела суду можливість виконувати обов'язки опікуна, її інтереси не суперечать інтересам малолітньої ОСОБА_3.
Враховуючи особисті якості ОСОБА_1, її бажання та можливість дбати про дитину, про створення їй необхідних побутових умов, забезпечення її доглядом, вжиття заходів щодо захисту цивільних прав та інтересів, суд вважає можливим призначити її опікуном над малолітньою ОСОБА_3.
Відповідно до ст.ст.166, 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття. Особа позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина (ч.3 ст. 181 СК України).
Відповідно до ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до положень ст.183 СК України розмір аліментів визначається у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини.
Визначаючи розмір аліментів, що підлягає стягненню з відповідача на утримання дочки, суд враховує обставини, передбачені ст.ст.182-184 СК України, зважаючи на відсутність даних стосовно незадовільного стану здоров'я чи матеріального становища відповідача або знаходження на її утриманні інших осіб, та вважає можливим встановити розмір аліментів у 1/4 частині від заробітку (доходу) відповідача щомісячно, до повноліття дитини. Вказаний розмір аліментів не повинен бути меншим 50 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Обставин, за наявності яких розмір аліментів має бути визначений у твердій грошовій сумі, в ході судового розгляду не встановлено.
Враховуючи те, що дитина проживає з позивачем і знаходиться на її утриманні, суд вважає можливим стягнути з відповідача аліменти на користь ОСОБА_1
Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць, в силу ст.367 ЦПК України, підлягає негайному виконанню. Відповідно до ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Відповідно до ст.141 ЦПК України з відповідача на користь держави необхідно стягнути судові витрати за частину позовних вимог про стягнення аліментів. Судовий збір за частину позовних вимог про позбавлення батьківських прав, що сплачений позивачем при зверненні до суду, суд за клопотанням позивача відносить на її рахунок.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4,12,13,76-78,81,141, 223,263-265,280-282,354 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, позбавити батьківських прав стосовно її малолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Встановити опіку над малолітньою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, призначивши її опікуном - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_10.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісяця, до повноліття дитини, розпочавши стягнення з 15 травня 2018 року.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.
Судовий збір у сумі 704 грн. 80 коп. за частину позовних вимог про позбавлення батьківських прав віднести на рахунок ОСОБА_1, залишивши судові витрати в цій частині по фактично понесеним.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Позивачем на рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 30-ти днів з дня складення повного судового рішення через Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач - ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1.
Відповідач - ОСОБА_2, місце проживання: АДРЕСА_3, РНОКПП НОМЕР_3.
Третя особа - Служба у справах дітей Знам'янської районної державної адміністрації Кіровоградської області, місце знаходження: вул.Трудова, 1, м.Знам'янка, Кіровоградська область, код ЄДРПО 34249566.
Дата складення повного судового рішення - 20 вересня 2018 року.
Суддя Г.В. Берднікова
Суд | Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2018 |
Оприлюднено | 21.09.2018 |
Номер документу | 76592444 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Берднікова Г. В.
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Берднікова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні