Ухвала
від 17.09.2018 по справі 127/23127/18
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/23127/18

Провадження №1-кс/127/12018/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2018 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання заступника начальникаСУ ФРГУ ДФСу Вінницькійобласті ОСОБА_3 про арештмайна, -

ВСТАНОВИВ:

Заступник начальника СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_3 звернувся до суду з даним клопотанням про арешт майна, яке погоджено з прокурором ОСОБА_4 , мотивуючи свої вимоги тим, що СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32017020000000042 від 14.04.2017 відносно службових осіб ТОВ підприємство «Авіс» (код 13304871), які при проведенні господарських операцій з ТОВ «Альтис» і ТОВ «Флексай» вчинили заволодіння бюджетними коштами, за фактом ухилення службовими особами ТОВ-підприємство «Авіс» при проведенні господарських операцій з ТОВ «Альтис», ТОВ «Флексай», ПП «Ідас-Л», ТОВ «Проммеханіка-Україна» від сплати податків у значних розмірах і за фактом створення суб`єктів підприємницької діяльності ТОВ «Зернова комора» (код 39504897), ТОВ «СК «Баварія Агро» (код 40397551), ТОВ «Кармалюкове» (код 40261277), ТОВ «Аграрна Консалтингова Група» (код 38842036), ТОВ «Украгроцентр» (код 38635659), ТОВ «Комора Трейд» (код 39819647), ТОВ «Зернова Комора» (код 39504897), ТОВ «Вінроудтранс» (код 41762024), ТОВ «Агропромислова Логістична Компанія» (код 38348505) з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягає у безпідставному формуванню податкового кредиту з ПДВ та наданню послуг з переведення безготівкових коштів у готівкові для підприємств-виробників.

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення: ч. 2, 4 ст. 191, ч. 1 ст. 212, ч. 1 ст. 205 КК України.

Під час досудового розслідування проведено обшук у офісному приміщенні за адресою: м. Вінниця, вул. 600-річчя, 15, офіс 3, під час якого виявлено та вилучено, серед іншого печатки ТОВ «Кармалюкове» і первинні господарські документи вказаного товариства за 2017-2018 роки.

Вивченням відомостей щодо ТОВ «Кармалюкове», які знаходяться у АІС ДФС «Податковий блок», АІС ДФС «Єдиний реєстр податкових накладних», Системі електронного адміністрування ПДВ (СЕА ПДВ) та вилучених первинних бухгалтерських документів ТОВ «Кармалюкове», встановлено, що вказаним підприємством за період з 01.01.2017 по теперішній час сформовано податковий кредит з ПДВ у сумі 4987 тис. грн., у тому числі до складу податкового кредиту з ПДВ включені значні обсяги придбання товарів реалізація, яких відсутня, це такі як: огірки свіжі, помідори свіжі, перець солодкий свіжий у ТОВ «Цитрон фуд» на суму ПДВ 316 тис. грн.; цукати (ананаси сушені, сушений кумкват) у ТОВ «Жарник» на суму ПДВ 343 тис. грн.; мандарини свіжі, банани свіжі, лимони свіжі урожаю 2017 року, апельсини свіжі у ТОВ «Укр-землеторг» на суму ПДВ 1598 тис. грн., всього від вказаних юридичних осіб сформовано 2257 тис. грн., тобто майже половину податкового кредиту з ПДВ.

Оглядом вилучених під час обшуку документів встановлено, що транспортування вказаних товарів від ТОВ «Жарник» і ТОВ «Цитрон фуд» у адресу ТОВ «Кармалюкове» здійснювалась автомобілями: ДАФ, д.н.з. НОМЕР_1 , ДАФ д.н.з. НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 .

Також оглядом встановлено, що серед вилучених документів ТОВ «Кармалюкове» відсутні будь-які документи, які свідчать про транспортування товарів від ТОВ «Укр-землеторг».

Вжитими заходами встановлено власника автомобіля з д.н.з. НОМЕР_2 і водія автомобіля з д.н.з. НОМЕР_1 , які під час проведення слідчих дій спростували факти перевезення таких товарів.

Крім того, оглядом отриманих ТОВ «Кармалюкове» податкових накладних, які зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних встановлено відсутність витрат (придбання послуг) на зберігання зазначених товарів, які потребують особливих умов зберігання. Крім того, згідно поданого ТОВ «Кармалюкове» фінансового звіту суб`єкта малого підприємництва встановлено відсутність будь-яких основних фондів.

Таким чином,вбачається,що службовіособи ТОВ«Кармалюкове» з метою штучного формування податкового кредиту з ПДВ, використовували реквізити ТОВ «Цитрон фуд», ТОВ «Жарник», ТОВ «Укр-землеторг» і шляхом здійснення безтоварних операцій, зареєстрували податкові накладні, тим самим створили суму ліміту податкового кредиту на спеціальних рахунках з ПДВ, яка у подальшому може бути використана для надання безпідставного податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки.

У теперішній час у СЕА ПДВ по ТОВ «Кармалюкове» рахується сума ліміту з ПДВ у розмірі 2270 тис. грн., тобто на вказану суму зазначене підприємство може зареєструвати податкові накладні для підприємств реального сектору економіки і тим самим створити для них умови направленні на ухилення від сплати ПДВ до бюджету.

Так, суми ПДВ за порядком функціонування системи електронного адміністрування обліковується як сума ліміту, на яку можливо зареєструвати податкові накладні без внесення коштів, тобто така сума фактично, на теперішній час має статус активу і відповідно є майном підприємства, а завданням арешту майна є запобігання можливості його використання, перетворення (майна).

Крім того, арешт на суму ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ ТОВ «Кармалюкове» (код ЄДРПОУ - 40261277), на яку можливо зареєструвати податкові накладні призведе до упередження спричинення збитків державі.

Належність ліміту до активів підприємств (в частині сум податкового кредиту з податку на додану вартість (отриманих податкових накладних) підтверджується також пунктами 5,12 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку №10 «Дебіторська заборгованість» (затверджене наказом Міністерства фінансів України від 08.10.1999 №237 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.1999 за №7258/4018), де зазначено, що дебіторська заборгованість визнається активом, якщо існує ймовірність отримання підприємством майбутніх економічних вигод та може бути достовірно визначена її сума, зокрема, дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом включає переплату за податками і зборами.

Застосування вищевказаного заходу забезпечення кримінального провадження обумовлено необхідністю збереження речових доказів, оскільки особи, які використовують реквізити ТОВ «Кармалюкове», можуть в будь-який час здійснити реєстрацію податкових накладних та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних їх відчуження іншим чином, з метою їх приховування. Даний факт унеможливлює в подальшому накладення арешту на активи, тим самим забезпечити збереження речових доказів та відшкодування спричинених державі матеріальних збитків.

Слідчий зазначив,що зурахуванням того,що арештна майнодопускається зметою подальшоговідшкодування шкоди,завданої внаслідоккримінального правопорушення,а такожвраховуючи,що санкціяч.1т.205КК Українипередбачає покарання увигляді штрафум від п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян а санкція ч.1т.212КК Українипередбачає покарання увигляді штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, тому орган досудового розслідування вважає, що на зазначене майн необхідно накласти арешт.

Ініціатор клопотання просив розглянути клопотання про арешт майна без повідомлення ТОВ "Кармалюкове", його представника чи законного представника, іншого власника майна, так як це є необхідним з метою забезпечення арешту майна, а також можливого подальшого повного та об`єктивного виконання вироку суду та недопущення настання негативних наслідків.

Керуючись ч. 2 ст. 172 КПК України, суд дійшов висновку, що дане клопотання слід розглянути без виклику власника майна з метою забезпечення арешту майна.

В судове засідання слідчий не з"явився, натомість надав судузаяву пророзгляд клопотанняу йоговідсутності,клопотання підтримав, та просив його задоволити.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

В судовому засіданні встановлено, що СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32017020000000042 від 14.04.2017 відносно службових осіб ТОВ підприємство «Авіс» (код 13304871), які при проведенні господарських операцій з ТОВ «Альтис» і ТОВ «Флексай» вчинили заволодіння бюджетними коштами, за фактом ухилення службовими особами ТОВ-підприємство «Авіс» при проведенні господарських операцій з ТОВ «Альтис», ТОВ «Флексай», ПП «Ідас-Л», ТОВ «Проммеханіка-Україна» від сплати податків у значних розмірах і за фактом створення суб`єктів підприємницької діяльності ТОВ «Зернова комора» (код 39504897), ТОВ «СК «Баварія Агро» (код 40397551), ТОВ «Кармалюкове» (код 40261277), ТОВ «Аграрна Консалтингова Група» (код 38842036), ТОВ «Украгроцентр» (код 38635659), ТОВ «Комора Трейд» (код 39819647), ТОВ «Зернова Комора» (код 39504897), ТОВ «Вінроудтранс» (код 41762024), ТОВ «Агропромислова Логістична Компанія» (код 38348505) з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягає у безпідставному формуванню податкового кредиту з ПДВ та наданню послуг з переведення безготівкових коштів у готівкові для підприємств-виробників.

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення: ч. 2, 4 ст. 191, ч. 1 ст. 212, ч. 1 ст. 205 КК України.

З матеріалів клопотання, вбачається, що майно у вигляді активів суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України (код ЄДРПОУ 39292197) за адресою: м. Київ, Львівська площа, 8, наступного підприємства: ТОВ «Кармалюкове»(кодЄДРПОУ -40261277 Вінницькаобл.,Жмеринський р-н,с.Кармалюкове,вул.Центральна,1В,кім.3), одержанівнаслідок вчиненнякримінального правопорушеннята/абоє доходамивід них,в силу п.4 ч.2 ст.167 КПК України зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, містять іншівідомості,які можутьбути використаніяк доказфакту чиобставин,що встановлюютьсяпід часкримінального провадження, приймаючидо уваги,що коштиз данихрахунків можутьзникнути,що унеможливитьподальше досудоверозслідування,тому дляз`ясування усіхобставин вказаногокримінального правопорушення слідчий суддя вважає, що є достатні підстави для накладення арешту на зазначене майно.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 98, 100, 107, 131, 132, 170,171, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задоволити.

Накласти арешт на активи суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України (код ЄДРПОУ 39292197) за адресою: м. Київ, Львівська площа, 8, ТОВ «Кармалюкове»(кодЄДРПОУ -40261277 Вінницька обл., Жмеринський р-н, с. Кармалюкове, вул. Центральна, 1В, кім. 3) шляхом блокування сум податку в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміт ПДВ) по ТОВ «Кармалюкове», на яку останнє має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 5 днів з дня її оголошення, однак її оскарження не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення17.09.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу76606211
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —127/23127/18

Ухвала від 17.09.2018

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Клапоущак С. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні