Рішення
від 18.09.2018 по справі 924/533/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"18" вересня 2018 р. Справа № 924/533/18

м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Танасюк О.Є., секретара судового засідання Ключки Н.М., розглянувши матеріали справи

за позовом регіонального відділення фонду державного майна України по Хмельницькій області, м. Хмельницький

за участю у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача публічне акціонерне товариство „Укрпошта" м. Київ,

до товариства з обмеженою відповідальністю „Смарт-Л", Хмельницька область, м. Нетішин

про виселення товариства з обмеженою відповідальністю „Смарт-Л" з вбудованого приміщення загальною площею 21,0 кв.м., розміщеного за адресою: проспект Курчатова, 2/1, м. Нетішин, Хмельницька область, на другому поверсі будівлі відділення поштового зв'язку, що перебуває на балансі ПАТ „Укрпошта" та передання орендованого майна по акту приймання-передавання балансоутримувачу - ПАТ „Укрпошта"

Представники сторін:

позивач: Стецюк Т.Л. - за довіреністю №1996 від 29.01.2016р.

відповідач: не з'явився

третя особа: Скородинська О.Ю. - за довіреністю від 28.11.2017р.

У судовому засіданні згідно зі ст. 240 ГПК України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Процесуальні дії по справі.

22.06.2018 року до господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява регіонального відділення фонду державного майна України по Хмельницькій області, м. Хмельницький до товариства з обмеженою відповідальністю „Смарт-Л", Хмельницька область, м. Нетішин про виселення товариства з обмеженою відповідальністю „Смарт-Л" з вбудованого приміщення загальною площею 21,0 кв.м., розміщеного за адресою: проспект Курчатова, 2/1, м. Нетішин, Хмельницька область, на другому поверсі будівлі відділення поштового зв'язку, що перебуває на балансі ПАТ „Укрпошта" та передання орендованого майна по акту приймання-передавання балансоутримувачу - ПАТ „Укрпошта".

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.06.2018р. зазначена позовна заява передана для розгляду судді Танасюк О.Є.

Ухвалою суду від 26.06.2018р. позовну заяву регіонального відділення фонду державного майна України по Хмельницькій області було залишено без руху.

13.07.2018р. ухвалою господарського суду відкрито провадження у справі №924/533/18 в порядку розгляду за правилами загального позовного провадження. Даною ухвалою залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - публічне акціонерне товариство „Укрпошта" м. Київ.

Ухвалою суду від 29.08.2018р. продовжено строк підготовчого провадження у справі №924/533/18 на 30 днів до 10.10.2018р.

Ухвалою суду від 11.09.2018р. закрито підготовче провадження у справі №924/533/18, справу призначено до судового розгляду по суті на 18.09.2018р.

Виклад позицій учасників судового процесу, заяви, клопотання.

Позивач звернувся з позовом до суду, в якому просить виселити товариство з обмеженою відповідальністю „Смарт-Л" з вбудованого приміщення загальною площею 21,0 кв.м., розміщеного за адресою: проспект Курчатова, 2/1, м. Нетішин, Хмельницька область, на другому поверсі будівлі відділення поштового зв'язку, що перебуває на балансі ПАТ „Укрпошта" та передання орендованого майна по акту приймання-передавання балансоутримувачу - ПАТ „Укрпошта".

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що строк дії договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого) майна, що належить до державної власності №1704 від 12.06.2015р. закінчився 11.05.2018р., що є підставою для припинення договору та повернення майна балансоутримувачу за актом приймання-передавання.

Повідомляє, що з метою досудового врегулювання господарського спору позивач звернувся до відповідача з претензією від 13.04.2018р. № 11-08-01103 про повернення орендованого майна по акту приймання - передавання та сплату боргу за договором. Проте, відповідь на адресу регіонального відділення не надходила, майно не повернуто та заборгованість не погашена. Також відповідачу направлено лист від 05.05.2018р. №11-06-01376 про припинення договору оренди.

Третя особа - ПАТ „Укрпошта" у поясненні від 07.08.2018р. №14-1658 позовні вимоги вважає обґрунтованими. Зазначає, що згідно з п. 5.10. розділу 5 договору до обов'язків орендаря належить повернення балансоутримувачу орендованого майна в разі припинення або розірвання договору. Вказує, що станом на 07.08.2018р. орендарем не виконано обов'язку щодо повернення балансоутримувачу нерухомого майна, що є предметом договору.

Повідомляє, що наказом Міністерства інфраструктури України від 05.07.2017р. №240 затверджений акт передавання майна статутного капіталу ПАТ „Укрпошта", що є правонаступником УДППЗ „Укрпошта". Згідно вказаного акту 01.03.2017р. передано у власність ПАТ „Укрпошта" об'єкти майна, в тому числі вбудоване приміщення загальною площею 21,0 кв.м., розміщене за адресою: проспект Курчатова, 2/1, м. Нетішин, Хмельницька область.

Відповідач в судові засідання не з'явився, правом на подання письмового відзиву не скористався. Ухвали суду, які направлялися на адресу відповідача повернуті до суду із довідкою відділення поштового зв'язку про причину повернення: „за закінченням терміну зберігання".

Згідно з пунктом 4 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому відділенні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.

За змістом пунктів 116, 117 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, у разі невручення рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" з поважних причин рекомендований лист разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою не пізніше ніж через п'ять календарних днів з дня надходження листа до об'єкта поштового зв'язку місця призначення із зазначенням причин невручення. Поштові відправлення повертаються об'єктом поштового зв'язку відправнику у разі, зокрема, закінчення встановленого строку зберігання.

Відповідно до частин 3, 7 статті 120 ГПК виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Отже, у разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, тобто повідомленою суду стороною, і повернуто підприємством зв'язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії.

Сам лише факт не отримання скаржником кореспонденції, якою суд, з додержанням вимог процесуального закону, надсилав ухвалу для вчинення відповідних дій за належною адресою та яка повернулася в суд у зв'язку з її неотриманням адресатом, не може вважатися поважною причиною не виконання ухвали суду, оскільки зумовлено не об'єктивними причинами, а суб'єктивною поведінкою сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на його адресу.

З огляду на наведене, судом вжито необхідних заходів щодо належного повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи (Аналогічна правова позиція викладена ВСУ в постанові від 25.06.2018р. у справі №904/9904/17).

Таким чином, справа підлягає розгляду за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши фактичні обставини справи, зміст спірних правовідносин, надані по справі докази та пояснення, судом встановлено та приймається до уваги таке.

12.06.2015р. між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Хмельницькій області (орендодавець) та товариством з обмеженою відповідальністю "Смарт-Л" (орендар) укладено договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого) майна, що належить до державної власності №1704, відповідно до п. 1.1. договору якого орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування державне окреме індивідуально визначене (нерухоме) майно - вбудоване приміщення, реєстровий номер 21560045.2300.АААЖЕК159 (майно) загальною площею 21,0 кв.м., розміщене за адресою: проспект Курчатова, 2/1, м. Нетішин, Хмельницька область, на другому поверсі будівлі відділення поштового зв'язку, що перебуває на балансі Хмельницької дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку „Укрпошта" (балансоутримувач), вартість якого визначена згідно з висновком про вартість на 31.03.2015р. і становить за незалежною оцінкою 37594,00 грн.

Згідно з п. 2.1. договору орендар вступає у строкове платне користування майном у термін указаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього договору та акта приймання-передавання майна.

Як передбачено п. 2.2. договору передача майна в оренду не тягне за собою виникнення в орендаря права власності на це майно. Власником майна залишається держава, а орендар користується ним протягом строку оренди. Майно не підлягає приватизації та передачі в суборенду.

Пунктом 2.4. договору встановлено, що обов'язок щодо складання акта приймання-передавання покладається на орендодавця.

Орендна плата визначена на підставі Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.95 № 786 (зі змінами та доповненнями) і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку - травень 2015 року - 657 грн. (п. 3.1. договору).

Відповідно до п. 3.11. договору у разі припинення (розірвання) договору оренди орендар сплачує орендну плату до дня повернення майна за актом приймання-передавання включно. Закінчення строку дії договору оренди не звільняє орендаря від обов'язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, ураховуючи санкції, до державного бюджету та балансоутримувачу.

Як передбачено п. 5.1. договору орендар зобов'язується використовувати орендоване майно відповідно до його призначення та умов цього договору (з метою розміщення офісу (п. 1.2. договору)).

Пунктом 5.2. договору (в редакції від 30.10.2013р.) передбачено, що протягом місяця після підписання договору орендар зобов'язується внести завдаток, передбачений п. 3.10. цього договору. Завдаток стягується до державного бюджету і балансоутримувачу у співвідношенні, визначеному у пункті 3.6. цього договору. Після закінчення основного строку договору оренди здійснюється перерахування орендної плати за останній місяць (останні місяці) з урахуванням внесеного орендарем завдатку. У разі порушення орендарем зобов'язання зі сплати орендної плати він має відшкодувати державному бюджету і балансоутримувачу збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір завдатку. Якщо, в разі дострокового припинення договору за згодою сторін, сума сплачених орендних платежів і завдатку перевищить передбачені договором платежі за період фактичної оренди, то це перевищення розглядається як зайва сума орендної плати (див. п. 3.9 цього договору).

Орендар зобов'язується своєчасно й у повному обсязі сплачувати орендну плату до державного бюджету та балансоутримувачу (п. 5.3. договору (в редакції від 30.10.2013р.)).

Відповідно до п. 5.10. договору у разі припинення або розірвання договору орендар зобов'язується повернути балансоутримувачу орендоване майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати балансоутримувачу збитки в разі погіршення стану або втрати (повної або часткової) орендованого майна з вини орендаря.

Згідно з п. 7.1. договору орендодавець зобов'язується передати орендарю за участю балансоутримувача в оренду майно згідно з цим договором за актом приймання-передавання майна, який підписується одночасно з цим договором.

Як передбачено п. 10.1. договору даний договір укладено строком на 2 роки 11 місяців, що діє з 12.06.2015р. по 11.05.2018р. включно.

Зміни до умов цього договору або його розірвання допускаються за взаємною згодою сторін. Зміни, що пропонуються внести, розглядаються протягом 20 днів з дати їх подання до розгляду іншою стороною (п. 10.3. договору).

Відповідно до п. 10.4. договору у разі, якщо строк дії договору закінчується, орендар, який належно виконує свої обов'язки за договором, має право на його продовження на новий строк. Про свій намір скористатися таким правом, орендар повинен повідомити про це орендодавця не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору. Рішення щодо продовження договору приймається орендодавцем протягом одного місяця після закінчення строку його чинності. Умови договору на новий строк встановлюються за домовленістю сторін та оформляються додатковим договором, який є невід'ємною частиною договору.

Пунктом 10.6. договору передбачено, що чинність цього договору припиняється внаслідок: закінчення строку, на який його було укладено; загибелі орендованого майна; достроково за взаємною згодою сторін або за рішенням суду; банкрутства орендаря; ліквідації орендаря.

Згідно з п. 10.8. договору у разі припинення або розірвання цього договору майно протягом трьох робочих днів повертається орендарем балансоутримувачу. У разі, якщо орендар затримав повернення майна, він несе ризик його випадкового знищення або випадкового пошкодження.

У пункті 10.9. договору зазначено, що майно вважається поверненим балансоутримувачу з моменту підписання акта приймання-передавання. Обов'язок щодо складання акта приймання-передавання про повернення майна покладається на орендаря.

Договір підписано представниками та скріплено відтисками печаток сторін.

Додатками до договору оренди є Розрахунок плати за базовий місяць оренди державного нерухомого майна та акт приймання-передавання індивідуально визначеного (нерухомого) майна, що належить до державної власності від 12.06.2015р., підписаний представниками сторін та скріплений їх печатками.

Наказом Міністерства інфраструктури України від 05.07.2017р. №240 затверджений акт передавання майна статутного капіталу публічного акціонерного товариства „Укрпошта", що є правонаступником Українського державного підприємства поштового зв'язку „Укрпошта".

Згідно вказаного акту з 01.03.2017р. Міністерство інфраструктури України передало, а ПАТ „Укрпошта" прийняло об'єкти майна згідно з переліками, в тому числі вбудоване приміщення загальною площею 21,0 кв.м., розміщене за адресою: проспект Курчатова, 2/1, м. Нетішин, Хмельницька область (додаток №41 до акта передавання).

13.04.2018р. позивач звернувся до відповідача з претензією №11-08-01103, в якій пропонував укласти договір страхування орендованого майна та надати регіональному відділенню його копію та копію платіжного доручення.

08.05.2018р. позивач звернувся до відповідача з претензією №11-06-01376 про припинення договору оренди у зв'язку із закінченням його дії (11.05.2018р.), повернення орендованого майна балансоутримувачу по акту приймання - передавання та сплату заборгованості по орендній платі.

В листі від 14.06.2018р. №19-1247 ПАТ „Укрпошта" повідомила регіональне відділення фонду державного майна України по Хмельницькій області, що будівля відділення поштового зв'язку загальною площею 3154,7 кв.м. (у якому знаходиться об'єкт оренди ТОВ „Старт-Л" площею 21,0 кв.м.) за адресою: пр. Курчатова, 2/1, м. Нетішин увійшла в статутний капітал ПАТ „Укрпошта".

Враховуючи, що відповідач не повернув майно після закінчення строку дії договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого) майна, що належить до державної власності №1704 від 12.06.2015р., позивач звернувся з позовом про виселення товариства з обмеженою відповідальністю „Смарт-Л" з вбудованого приміщення загальною площею 21,0 кв.м., розміщеного за адресою: проспект Курчатова, 2/1, м. Нетішин, Хмельницька область, на другому поверсі будівлі відділення поштового зв'язку, що перебуває на балансі ПАТ „Укрпошта" та передання орендованого майна по акту приймання-передавання балансоутримувачу - ПАТ „Укрпошта".

Надаючи правову кваліфікацію спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Пунктом 3 ст. 3, ст. 627 Цивільного кодексу України закріплено принцип свободи договору, який передбачає, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Ст. 526 Цивільного кодексу України визначено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Положеннями ст. 174 Господарського кодексу України встановлено, що зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Згідно зі ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Статтею 629 ЦК України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Як вбачається із матеріалів справи, між сторонами укладено договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого) майна, що належить до державної власності №1704 від 12.06.2015р., відповідно до п. 1.1. договору якого орендодавець (позивач) передає, а орендар (відповідач) приймає в строкове платне користування державне окреме індивідуально визначене (нерухоме) майно - вбудоване приміщення, реєстровий номер 21560045.2300.АААЖЕК159 (майно) загальною площею 21,0 кв.м., розміщене за адресою: проспект Курчатова, 2/1, м. Нетішин, Хмельницька область, на другому поверсі будівлі відділення поштового зв'язку, що перебуває на балансі Хмельницької дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку „Укрпошта" (балансоутримувач), вартість якого визначена згідно з висновком про вартість на 31.03.2015р. і становить за незалежною оцінкою 37594,00 грн.

Згідно зі ст. 283 ГК України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. У користування за договором оренди передається індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення (або цілісний майновий комплекс), що не втрачає у процесі використання своєї споживчої якості (не споживна річ).

Спеціальним законом з питань оренди державного та комунального майна є Закон України "Про оренду державного та комунального майна".

Частиною 1 ст. 2 Закону України „Про оренду державного та комунального майна" передбачено, що орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Статтею 3 даного Закону визначено, що відносини щодо оренди державного майна, майна, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, регулюються договором оренди, цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ч. 1 ст. 785 ЦК України, у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.

Згідно з ч. 1 ст. 27 Закону України „Про оренду державного та комунального майна" у разі розірвання договору оренди, закінчення строку його дії та відмови від його продовження або банкрутства орендаря він зобов'язаний повернути орендодавцеві об'єкт оренди на умовах, зазначених у договорі оренди.

Відповідно ст. 387 Цивільного кодексу України власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.

Пунктом з п. 10.6. договору сторони передбачили, що чинність цього договору припиняється зокрема, внаслідок закінчення строку, на який його було укладено.

Згідно з п. 10.1. договір укладений строком на 2 роки 11 місяців та діє з 12.06.2015р. по 11.05.2018р. включно.

Відповідно до п. 5.10. договору у разі припинення або розірвання договору орендар зобов'язується повернути балансоутримувачу орендоване майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати балансоутримувачу збитки в разі погіршення стану або втрати (повної або часткової) орендованого майна з вини орендаря.

Як передбачено п.п. 10.8., 10.9. договору у разі припинення або розірвання цього договору майно протягом трьох робочих днів повертається орендарем балансоутримувачу. Майно вважається поверненим балансоутримувачу з моменту підписання акта приймання-передавання. Обов'язок щодо складання акта приймання-передавання про повернення майна покладається на орендаря.

Відповідно до ч. 2 ст. 795 ЦК України повернення наймачем предмета договору найму оформляється відповідним документом (актом), який підписується сторонами договору.

Таким чином, аналіз вказаної вище норми свідчить, що особа на підтвердження виконання зобов'язання за договором найму вправі в судовому порядку вимагати прийняття від неї майна, яке було предметом договору, та отримання документа (акта) про таке прийняття як підтвердження виконання нею зобов'язання (позиція Верховного Суду України від 20.03.2012 р. по справі №1/5005/5719/2011).

З огляду на вищезазначене, вбачається, що відповідач без відповідних правових підстав перебуває у спірному приміщенні, яке йому не належать та чинить позивачеві перешкоди у доступі до державного майна та у користуванні цим майном, доказів звільнення спірного об'єкту нерухомості після припинення дії договору (тобто після 11.05.2018р.) матеріали справи не містять.

Враховуючи, що відповідач не виконав свій обов'язок щодо повернення орендованого майна балансоутримувачу після припинення дії договору, позовна вимога про виселення товариства з обмеженою відповідальністю „Смарт-Л" з вбудованого приміщення загальною площею 21,0 кв.м., розміщеного за адресою: проспект Курчатова, 2/1, м. Нетішин, Хмельницька область, на другому поверсі будівлі відділення поштового зв'язку, що перебуває на балансі ПАТ „Укрпошта" та передання орендованого майна по акту приймання-передавання балансоутримувачу - ПАТ „Укрпошта" є обґрунтованою.

Крім того, в матеріалах справи відсутні докази повідомлення орендарем про свій намір на продовження договору на новий строк та сторонами не укладено інших додаткових договорів.

Відповідно до ст. 73 ГПК доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень (ст. 74 ГПК України).

Згідно зі ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються (ст. 77 ГПК України).

Статтями 78, 79 ГПК України встановлено, що достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

З огляду на вищезазначене, позовні вимоги є обґрунтованими, підтвердженні доказами, наявними в матеріалах справи та підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат.

Відповідно до ст. 129 ГПК України судових витрат по справі покладаються на відповідача у зв'язку із задоволенням позову.

Керуючись ст. ст. 2, 20, 73, 74, 76-79, 129, 233, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов регіонального відділення фонду державного майна України по Хмельницькій області, м. Хмельницький, за участю у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача публічне акціонерне товариство „Укрпошта" м. Київ до товариства з обмеженою відповідальністю „Смарт-Л", Хмельницька область, м. Нетішин про виселення товариства з обмеженою відповідальністю „Смарт-Л" з вбудованого приміщення загальною площею 21,0 кв.м., розміщеного за адресою: проспект Курчатова, 2/1, м. Нетішин, Хмельницька область, на другому поверсі будівлі відділення поштового зв'язку, що перебуває на балансі ПАТ „Укрпошта" та передання орендованого майна по акту приймання-передавання балансоутримувачу - ПАТ „Укрпошта" задовольнити.

Товариству з обмеженою відповідальністю „Смарт-Л" (30100, Хмельницька область, м. Нетішин, вул. Енергетиків, 13 Б, ідентифікаційний код 37289601) звільнити вбудоване приміщення загальною площею 21,0 кв.м., розміщене за адресою: проспект Курчатова, 2/1, м. Нетішин, Хмельницька область, на другому поверсі будівлі відділення поштового зв'язку, що перебуває на балансі ПАТ „Укрпошта" та передати орендоване майно по акту приймання-передавання балансоутримувачу - публічному акціонерному товариству „Укрпошта" (01001, м. Київ, Шевченківський район, вул. Хрещак, 22, ідентифікаційний код 21560045).

Стягувач - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області (29013, м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 75, ідентифікаційний код 02898152).

Боржник - товариство з обмеженою відповідальністю „Смарт-Л" (30100, Хмельницька область, м. Нетішин, вул. Енергетиків, 13 Б, ідентифікаційний код 37289601).

Видати наказ.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Смарт-Л" (30100, Хмельницька область, м. Нетішин, вул. Енергетиків, 13 Б, ідентифікаційний код 37289601) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області (29013, м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 75, ідентифікаційний код 02898152) 1762,00 грн. (одну тисячу сімсот шістдесят дві гривні 00 коп.) витрат по оплаті судового збору.

Видати наказ.

Відповідно до ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з ст.256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Порядок подання апеляційної скарги визначений ст.257 та пп.17.5 п.17 Розділу ХІ „Перехідні положення" ГПК України.

Повне рішення складено 24.09.2018 р.

Суддя О.Є. Танасюк

Віддрук. 4 прим.:

1 - до справи,

2 - регіональне відділення фонду державного майна україни по Хмельницькій області, м. Хмельницький (29013, м. Хмельницький, вул. Соборна, 75).

3 - ТОВ „Смарт-Л" (30100, Хмельницька область, м. Нетішин, вул. Енергетиків, 13 Б).

4 - третій особі (публічне акціонерне товариство „Укрпошта" (м. Київ, Шевченківський район, вул. Хрещатик, буд. 22).

Всім рек. з пов.

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення18.09.2018
Оприлюднено24.09.2018
Номер документу76623134
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/533/18

Рішення від 18.09.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Танасюк О.Є.

Ухвала від 11.09.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Танасюк О.Є.

Ухвала від 29.08.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Танасюк О.Є.

Ухвала від 30.08.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Танасюк О.Є.

Ухвала від 29.08.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Танасюк О.Є.

Ухвала від 13.08.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Танасюк О.Є.

Ухвала від 13.08.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Танасюк О.Є.

Ухвала від 13.07.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Танасюк О.Є.

Ухвала від 26.06.2018

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Танасюк О.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні