2/130/934/2018
130/1667/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" вересня 2018 р. м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючої судді Сенько Л.Ю.,
за участі секретаря Даніловської А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Жмеринка в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Публічного акціонерного товариства Вінницяобленерго в особі структурної одинці Жмеринські електричні мережі до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію,-
В С Т А Н О В И В:
12.07.2018 представник позивача Ю.Л. Бондаренко звернулася до суду з даною позовною заявою, в якій просила розглянути дану позовну заяву в порядку спрощеного позовного провадження для малозначних справ; стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Вінницяобленерго в особі структурної одинці Жмеринські електричні мережі на рахунок із спеціальним режимом використання НОМЕР_2 в ОПЕРВ філії Вінницьке управління ВАТ Ощадбанк , МФО 302076, ЄДРПОУ 25510207 в сумі 10513,43 грн.; а також судовий збір в сумі 1762 грн. на поточний рахунок НОМЕР_3 ВОД АТ Райффайзен банк АВАЛЬ у м. Вінниці, МФО 380805, ЄДРПОУ 25510207.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що між ПАТ Вінницяобленерго в особі структурної одинці Жмеринські електричні мережі та відповідачем ОСОБА_1 склалися фактичні відносини з користування електричною енергією за адресою: АДРЕСА_2, що пітверджується наявністю особового рахунку НОМЕР_4, відповідно до якого Енергопостачальник постачає електричну енергію, а споживач користується електричної енергією та оплачує її. Підключення електроенергії за заявою наймача (власника квартири) і відкриття особового рахунку слід вважати фактичним укладенням договору на умовах, передбачених Законом України Про електроенергетику та Правилами користування електричною енергією для населення , затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 року. За зазначеними договірними відносинами енергопостачальник зобов'язується забезпечувати надійне постачання електричної енергії споживачеві, а споживач зобов'язаний оплачувати вартість спожитої електричної енергії та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та Правил користування електричною енергією для населення. Споживачем було порушено вимоги пункту 48 Правилами користування електричною енергією для населення, а саме прострочення терміну внесення платежів за електричну енергію. Відповідно до довідки про споживання за період з січня 2016 року по липень 2018 року у період з 15.04.2018 по 07.2018 за споживачем утворилась заборгованість за спожиту електричну енергію згідно з показниками лічильника. Відповідно до визначеного Правилами порядку відповідача було неодноразово попереджено про відключення від електропостачання. Відповідач усі попередження проігнорував та до цього часу в добровільному порядку сплатити заборгованість відмовляється. Станом на дату звернення до суду за споживачем рахується заборгованість в сумі 10513,43 грн.
Ухвалою Жмеринського міськрайонного суду від 27.07.2018 відкрито провадження та призначено розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомлення сторін.
Представник позивача Бондаренко Ю.Л. в наданій до суду заяві просила справу розглянути без її участі.
Відповідачу ОСОБА_1 направлялась копія ухвала про відкриття провадження та копія позовної заяви разом з копіями доданих документів, однак на адресу суду повернулися конверти з відміткою за закінченням встановленого строку зберігання . Згідно з положеннями частини сьомої та восьмої статті 128 ЦПК України у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх адреси судова повістка надсилається фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. Днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Відзив на позов від відповідача до суду не надходив. Відповідно до ч. 8 ст.178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Суд, дослідивши наявні у справі матеріали та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, в межах заявлених ними вимог.
Правилами ст. 12 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є споживачем електричної енергії за адресою: АДРЕСА_2, що пітверджується наявністю особового рахунку НОМЕР_4(а.с.6) .
Відповідач ОСОБА_1 забезпечується послугами електричної енергії, що надаються ПАТ Вінницяобленерго в особі структурної одинці Жмеринські електричні мережі
Відповідно до довідки про споживання за період з січня 2016 року по липень 2018 року у період з 15.04.2018 по 07.2018 за споживачем - відповідачем ОСОБА_1 утворилась заборгованість за спожиту електричну енергію в розмірі 10513,43 грн (а.с.7-8). Відповідач ОСОБА_1 попереджався про відключення від електропостачання (а.с.9,10).
Правовідносини між енергопостачальником та побутовим споживачем електричної енергії регулюються Правилами користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. №1357, із наступними змінами та доповненнями. Згідно з абзацом 2 пункту 1 ПКЕЕН, ці Правила обов'язкові для виконання всіма споживачами і енергопостачальниками незалежно від форм власності.
Відповідно до п. 19 ПКЕЕН Розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі показів засобів обліку.
Згідно з п. 20 ПКЕЕН, розрахунковим періодом для встановлення розміру оплати спожитої електричної енергії є календарний місяць. Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну.
Відповідно до пункту 42 ПКЕЕН, споживач електричної енергії зобов'язаний оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил.
Відповідач у порушення вищезазначених норм ПКЕЕН не виконав належним чином свій обов'язок щодо оплати спожитої електричної енергії.
Вартість спожитої відповідачем електричної енергії визначено відповідно до тарифів на електроенергію, що відпускається населенню, затверджених Постановою Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
На час розгляду справи відповідачем не надано доказів того, що умови даного договору у повному обсязі виконані, реструктуризована заборгованість погашена.
Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України Про електроенергетику , споживач електроенергії несе відповідальність за порушення умов договору та правил користування електричною енергією.
Згідно ст. 611 ЦК України в разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Оскільки відповідач ОСОБА_1 не сплатив вартість спожитої електричної енергії, суд вважає позовні вимоги Публічного акціонерного товариства Вінницяобленерго в особі структурної одинці Жмеринські електричні мережі обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню. При цьому суд виходить з приписів ч.ч. 1, 5 ст. 81 ЦПК України та враховує, що відповідач не надав суду належних доказів повної чи часткової сплати вартості спожитої електричної енергії, не спростував обставин, на які посилається позивач як підстави позовних вимог та наданий позивачем розрахунок, на власний розсуд розпорядившись своїми процесуальними правами.
Крім того, на підставі ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений позивачем при подачі позовної заяви судовий збір пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 19, 23, 76-83, 89, 141, 247, 258-259, 263-265 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1), зареєстрованого АДРЕСА_1, на користь Публічного акціонерного товариства Вінницяобленерго в особі структурної одинці Жмеринські електричні мережі на рахунок із спеціальним режимом використання НОМЕР_2 в ОПЕРВ філії Вінницьке управління ВАТ Ощадбанк , МФО 302076, ЄДРПОУ 25510207 заборгованість за спожиту електричну енергію за період з 15.04.2018 по 12.07.2018 в сумі 10 513 ( десять тисяч п'ятсот тринадцять) грн. 43 коп.; а також судовий збір в сумі 1762 ( одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. на поточний рахунок НОМЕР_3 ВОД АТ Райффайзен банк АВАЛЬ у м. Вінниці, МФО 380805, ЄДРПОУ 25510207.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2018 |
Оприлюднено | 25.09.2018 |
Номер документу | 76638876 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Сенько Л. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні