Ухвала
від 25.09.2018 по справі 927/719/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

25 вересня 2018 року м. Чернігівсправа № 927/719/18

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Белова С.В., розглянувши матеріали заяви від 22 вересня 2018 року голови ліквідаційної комісії

боржника: ОСОБА_1 господарства «Срібнянське» , код ЄДРПОУ 34210167

вул. Радянська, 43, с. Сокиринці, Срібнянський район, Чернігівська область, 17312

Адреса для листування: АДРЕСА_1, 17500

про відкриття провадження у справі про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Голова ліквідаційної комісії боржника ОСОБА_1 господарства «Срібнянське» звернувся до Господарського суду Чернігівської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника - ОСОБА_1 господарства «Срібнянське» (код ЄДРПОУ 34210167) на підставі ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , оскільки останнє має кредиторську заборгованість у сумі 831675,82 грн і неспроможне її погасити.

Відповідно до ч. 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .

Частина 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлює, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі.

Статтею 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлено загальний перелік документів та доказів, які обов'язково мають бути додані до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, що подається як боржником, так і кредитором.

Відповідно до ч. 3, 4, 7, 8 ст. 111 Цивільного кодексу України, під час проведення заходів щодо ліквідації юридичної особи до завершення строку пред'явлення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) закриває рахунки, відкриті у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи.

Згідно ч. 7 ст. 111 Цивільного Кодексу України для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує своєчасне надання органам доходів і зборів та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку.

До моменту затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає та подає органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період .

У відповідності до ч. 4 ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» боржник подає заяву до господарського суду за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат , якщо інше не передбачено цим Законом.

Заява голови ліквідаційної комісії боржника від 22 вересня 2018 року не відповідає вимогам ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , а саме: відсутні належні докази дотримання порядку ліквідації юридичної особи, передбачені статтями 110-111 Цивільного кодексу України, зокрема, відсутні докази подання звітності контролюючим органам до затвердження проміжного ліквідаційного балансу за останній звітний період; надання документів для проведення відповідних перевірок; відсутній відкритий у фінансовій установі рахунок, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи; відсутнє майно, достатнє для покриття судових витрат.

Крім того, слід звернути увагу заявника на те, що у відповідності до ч. 2 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом" розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: 1) які є заінтересованими у цій справі; 2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; 3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом; 4) які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого); 5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження.

На підставі викладеного, враховуючи, що заява голови ліквідаційної комісії боржника не відповідає вимогам ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , на підставі абз. 2 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , суд дійшов висновку про повернення заяви та доданих до неї документів заявнику без розгляду.

Згідно з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , повернення заяви про відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.

Керуючись ст. 2, 8, 11, 15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , ст. 12, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву голови ліквідаційної комісії боржника ОСОБА_1 господарства «Срібнянське» від 22 вересня 2018 року про відкриття провадження у справі про банкрутство та додані до неї документи повернути заявнику без розгляду.

Додатки: на 153 аркушах.

Ухвала складена та підписана 25 вересня 2018 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням п.17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.

Суддя С.В. Белов

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення25.09.2018
Оприлюднено25.09.2018
Номер документу76651669
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/719/18

Ухвала від 24.01.2019

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

Ухвала від 25.09.2018

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Белов С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні