Рішення
від 24.09.2018 по справі 697/1528/18
КАНІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 697/1528/18

Провадження № 2/697/641/2018

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2018 року

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

складі: головуючого - судді Льон О.М.

з участю секретаря с/з - ОСОБА_1

позивача - ОСОБА_2

представника позивача - ОСОБА_3

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Каневі справу за позовом ОСОБА_2 до Територіальної громади с. Пекарі в особі Пекарівської сільської ради Канівського району Черкаської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

В с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Територіальної громади с. Пекарі в особі Пекарівської сільської ради Канівського району Черкаської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. В обґрунтування позову зазначив, що 22 жовтня 2015 року померла його мати, ОСОБА_4, після її смерті відкрилась спадщина. Він, як спадкоємець за заповітом, звернувся до Канівської державної нотаріальної контори з питанням оформлення спадщини, однак йому було відмовлено та роз'яснено право на звернення до суду, у зв'язку з пропуском шестимісячного строку для прийняття спадщини. У встановлений законом строк він не зміг звернутися до відповідної нотаріальної контори із заявою, оскільки є інвалідом третьої групи, проживає сам, хворіє на епілепсію, внаслідок хвороби потерпає від систематичних епілептичних нападів, тому досить часто перебуває на стаціонарному лікуванні з подальшим періодом амбулаторного лікування та тривалими періодами реабілітації. Просить суд врахувати поважність причин пропуску строку та визначити йому додатковий строку терміном у три місяці для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, померлої 22.10.2015.

Позивач ОСОБА_2 та його представник - ОСОБА_3 у судовому засіданні позов підтримали у повному обсязі просили його задовольнити.

Представник відповідача - територіальної громади с. Пекарі в особі Пекарівської сільської ради Канівського району Черкаської області в судове засідання не з'явився, до суду надійшла заява, про розгляд справи без участі їх представника, позов визнають.

Суд, вислухавши позивача, його представника, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно свідоцтва про смерть серії І-СР 265846 (а.с. 3) вбачається, що ОСОБА_4 померла 22.10.2015 в м. Бершадь Вінницької області.

Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку з надвірними спорудами за № 148 по вул. Шевченка в с. Пекарі, Канівського району, що підтверджується договором купівлі-продажу та витягом з Державного реєстру правочинів ( а.с. 7,8).

В судовому засіданні з достовірністю встановлено, що позивач ОСОБА_2 є спадкоємцем спадкового майна за заповітом після смерті матері, ОСОБА_4, їх родинні стосунки підтверджуються свідоцтвом про народження позивача серії І-СР № 442623 ( а.с. 4) .

Згідно заповіту, посвідченого 20.01.2011 Пекарівською сільською радою Канівського району, Черкаської області за реєстровим № 1 ( а.с. 9), ОСОБА_4 усе майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося (а саме будинок, який знаходиться за адресою: с. Пекарі, вул. Шевченка, 148, Канівського району, Черкаської області) і взагалі все те, що їй буде належати на випадок смерті заповіла - ОСОБА_2.

Згідно інформації Канівської державної нотаріальної контори щодо спадкової справи за вих. № 2356/01-16 від 14.09.2018, після смерті ОСОБА_4, яка померла 22 жовтня 2015 року заяви про прийняття спадщини в нотконтору не надходили ( а.с. 34).

З постанови від 20.06.2018 Державного нотаріуса Канівської державної нотаріальної контори ОСОБА_5, вбачається, що позивачу було відмовлено у видачі Свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті матері ОСОБА_4, у зв'язку з пропуском шестимісячного строку для прийняття спадщини ( а.с. 10) .

Згідно ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини; якщо виникнення у особи права на спадщину залежить від неприйняття спадщини або відмови в його прийнятті іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється в три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.

Згідно ч.3 ст.1272 вказаного Кодексу за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини із поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 пропустив шестимісячний термін для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_4, оскільки він є інвалідом третьої групи, проживає сам, хворіє на епілепсію, внаслідок хвороби потерпає від систематичних епілептичних нападів, тому досить часто перебуває на стаціонарному лікуванні з подальшим періодом амбулаторного лікування та тривалими періодами реабілітації ( а.с. 11).

Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30. 05. 2008 року, Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Відподно до ч. 3 ст. 200 ЦПК за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Враховуючи викладене, аналізуючи докази в їх сукупності, суд вважає, що позивач пропустив встановлений строк для прийняття спадщини з поважної причини, тому йому може бути визначений додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини терміном три місяця.

Керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 133, 141, 259, 265,268, 273, 354, 430 ЦПК України, ч.2 ст. 1223, 1266, 1272 ЦК України, суд-

ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_2 до Територіальної громади с. Пекарі в особі Пекарівської сільської ради Канівського району Черкаської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити повністю.

Визнати поважною причину пропуску ОСОБА_2 строку для прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті матері - ОСОБА_4, померлої 22 жовтня 2015 року.

Визначити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН - НОМЕР_1, додатковий строк терміном у три місяці для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті - ОСОБА_4, померлої 22 жовтня 2015 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.

Головуючий О . М . Льон

СудКанівський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення24.09.2018
Оприлюднено26.09.2018
Номер документу76682027
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —697/1528/18

Рішення від 24.09.2018

Цивільне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Льон О. М.

Ухвала від 15.08.2018

Цивільне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Льон О. М.

Ухвала від 03.08.2018

Цивільне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Льон О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні