Справа № 316/1638/17
Провадження № 2/316/104/18
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" вересня 2018 р. м.Енергодар
Енергодарський міський суд Запорізької області, у складі:
головуючого судді: Бульби О.М.
секретар судового засідання: Черкашина О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Енергодарі Запорізької області цивільну справу №316/1638/17 за позовною заявою Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Публічне акціонерне товариство Укрсоцбанк (далі - ПАТ Укрсоцбанк ), в особі свого представника за довіреністю - ОСОБА_2 звернувся 23.10.2017 року до Енергодарського міського суду з позовною заявою до ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позовних вимог, представник позивача зазначив, що 05.05.20106 року Акціонерно-комерційний банк соціального розвитку Укрсоцбанк та ОСОБА_1 уклали договір про надання невідновлюваної кредитної лінії №31206Ж026-К (далі - ОСОБА_3 договір), відповідно до якого відповідач зобов'язався в порядку та на умовах, що визначені договором повертати кредит, виплачувати проценти за користування кредитом, сплачувати неустойки та інші передбачені платежі в сумі, строки та на умовах, що передбачені договором та графіком погашення кредиту.
Відповідно до листа №13-210/7871-22612 від 07.12.2009 року Національного Банку України операції з валютними цінностями банки мають право здійснювати на підставі письмового дозволу на здійснення операцій з валютними цінностями відповідно до пункту 2 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України Про систему валютного регулювання і валютного контролю . Тобто, Акціонерний-комерційний банку соціального розвитку Укрсоцбанк мав законні підстави для кредитування в іноземній валюті.
Акціонерно-комерційний банк соціального розвитку Укрсоцбанк , 14.06.2010 року, було приведено у відповідність до Закону України Про акціонерні товариства назву організаційно-правової форми, шляхом перейменування Акціонерного-комерційного банку соціального розвитку Укрсоцбанк в Публічне акціонерне товариство Укрсоцбанк . Отже 14.06.2010 року Акціонерний комерційний банк соціального розвитку Укрсоцбанк , було перейменовано в ПАТ Укрсоцбанк
У зв'язку з порушеннями зобов'язань за ОСОБА_3 договором відповідач станом на 27.09.2017 рік має заборгованість за кредитом - 2376,41 доларів США, що в перерахунку на гривневий еквівалент за курсом НБУ на дату розрахунку складає - 62460,47 грн., та за відсотками - 328,27 долари США, що дорівнює 8660,90 грн. Зазначений розмір заборгованості підтверджується розрахунком.
Позивачем було направлено вимогу на адресу відповідача з метою досудового врегулювання спору, однак в досудовому порядку спір врегульовано не було.
З посиланням на законодавство, просить суд стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість в розмірі 2695,68 доларів США (71121 грн. 37 коп.), яка складається з: заборгованості за кредитом - 2376,41 доларів США (62460 грн. 47 коп.) та відсотків - 328,27 долари США (8660 грн. 90 коп.).
В судове засідання представник ПАТ Укрсоцбанк - не з'явився, надіслав на електронну поштову адресу суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника, просить позовні вимоги задовольнити та у випадку неявки відповідача не заперечує проти заочного розгляду справи (а.с.89).
В судове засідання відповідач ОСОБА_1 не з'явився повторно, причину неявки суд не повідомив, заяв або клопотань про відкладання слухання справи, відзиву на позов - до суду не надав. Сповіщався поштовою кореспонденцією через відділення Укрпошта про дату та час судового засідання як за зареєстрованою у встановленому порядку адресою місця проживання (а.с.61) так і за адресою зазначеною в позовній заяві (а.с.1), однак до суду повернулися конверти з відміткою Укрпошти яка свідчить про їх неотримання відповідачем (а.с.59, 68, 82, 88). Місце роботи, або електронна поштова скринька відповідача - суду не відомі. Заяв про зміну місця проживання відповідачем - до суду не надходило.
Відповідно до ч.8 п.4 ст.128 ЦПК України, днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Суд, згідно ст.ст.128, 223, 280 ЦПК України, вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача за останнім відомим зареєстрованим у встановленому законом порядку його місцем проживання та ухвалити заочне рішення проти чого не заперечує сторона позивача.
У зв'язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються наданими наступними матеріалами: ОСОБА_3 договором від 05.05.2006 оку (а.с.4-7), додатковою угодою до ОСОБА_3 договору з додатком (а.с.8-9); Договором про внесення змін №2 до ОСОБА_3 договору від 24.02.2015 р. (а.с.9зворот-10); Додатком №1 до договору про внесення змін №1 (а.с.11);Договором про внесення змін від 24.02.2015 р. (а.с.12зворот-20);Запитом на отримання кредиту (а.с.21-22); заявою на видачу готівки (а.с.26); Вимогою на ім'я відповідача про усунення порушень (а.с.27) та реєстром направлення (а.с.28); Розрахунком заборгованості (а.с.29-32); Платіжним дорученням про сплату судового збору (а.с.47), та підлягають задоволенню з наступних підстав:
Згідно п. 1 ч.2 ст.11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та правочини.
Статтею 509 ЦК України передбачено, що зобов'язанням є правовідносини, в яких одна сторона (боржник) зобов'язана на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші, тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 ЦК України.
Згідно зі статтею 1046 ЦК України, за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів .(суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
Відповідно до ч.1 ст. 631 ЦК України, строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору. Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору.
Згідно до статей 526, 527, 530 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону. Відповідач належним чином свої зобов'язання не виконував.
Позика вважається повернутою в момент зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок або реального повернення коштів позикодавцеві.
Згідно із ст.599 ЦК України, зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Згідно зі ст.1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти (ч.1 ст.1048 ЦК України).
За положеннями ст.1049 ЦК України, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та у порядку, що встановлені договором.
Згідно зі ст.550 ЦК України, право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов'язання.
Склад, розмір, база нарахування, порядок внесення плати за кредитом (процентів), її окремих частин та інші можливі умови про ціну кредитного договору встановлюються за домовленістю сторін (ч.1 ст. 632, ч.2 ст.6 ЦК України).
Згідно ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
У відповідності до ст.612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов'язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.
Відповідно до ч.2 ст.1050 ЦК України, наслідками порушення боржником зобов'язання щодо повернення чергової частини суми кредиту є право позивача достроково вимагати повернення всієї суми кредиту.
Відповідно до ст.611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
А за нормами статті 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Уклавши з позивачем ОСОБА_3 договір та отримавши грошові кошти на умовах повернення, строковості та платності відповідач систематично порушував свої договірні зобов'язання, що призвело до виникнення заборгованості за користування кредитними коштами.
На час розгляду справи, матеріали справи не містять доказів добровільної сплати відповідачем на користь позивача суми заборгованості за ОСОБА_3 договором, яка станом на 27.09.2017 рік становить в загальному розмірі 2695,68 доларів США (71121 грн. 37 коп.), яка складається з: заборгованості за кредитом - 2376,41 доларів США (62460 грн. 47 коп.) та відсотків - 328,27 долари США (8660 грн. 90 коп.).
Враховуючи зазначене, суд прийшов до висновку про доведеність тих обставин, на які посилається сторона позивача як на підставу своїх вимог до відповідача, у зв'язку з чим вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Враховуючи приписи ст.141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає також стягненню сума сплаченого позивачем судового збору в розмірі 1600 грн. 00 коп.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 3, 4, 10, 12, 77-81, 89, 95, 128, 131, 133, 141, 247, 263, 265, 280-282, 352, 354, 355 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Вимоги позовної заяви Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк (вул.Ковпака, 29, м.Київ, 03150, МФО: 300023, п/р № ЄДРПОУ: 00390194) заборгованість за ОСОБА_3 договором в загальному розмірі 2695 долари США 68 центів (що в перерахунку на гривневий еквівалент становить 71121 гривень 37 копійок), яка складається з: заборгованості за кредитом в розмірі 2376 долари США 41 цент (що в перерахунку на гривневий еквівалент становить 62460 гривень 47 копійок) та відсотків в розмірі 328 долари США 27 центів (що в перерахунку на гривневий еквівалент становить 8660 гривень 90 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк (вул.Ковпака, 29, м.Київ, 03150, МФО: 300023, п/р № ЄДРПОУ: 00390194) - суму сплаченого судового збору в розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) гривень 00 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте Енергодарським міським судом Запорізької області за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Учасник справи якому повне рішення не було вручено в день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: О. М. Бульба
Суд | Енергодарський міський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2018 |
Оприлюднено | 26.09.2018 |
Номер документу | 76687076 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Енергодарський міський суд Запорізької області
Бульба О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні