РІШЕННЯ
Іменем України
26 вересня 2018 року м. Чернігів справа № 927/556/18
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Белова С.В. ,
за участю секретаря судового засідання Тарасевич А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу №927/556/18, розгляд якої здійснено у порядку спрощеного позовного провадження
за позовом: Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк»
вул. Грушевського, 1Д, м. Київ, 01001, код ЄДРПОУ 14360570
адреса для листування: 49027, м. Дніпро, а/с 1800
до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерцляйн»
вул. Мстиславська, 15, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 36045748
до відповідача-2: ОСОБА_1
АДРЕСА_1, 14000, ІПН НОМЕР_1
про стягнення 115411,11грн
за участю представників:
позивача: ОСОБА_2, довіреність №6438-К-О від 17.05.2017,
відповідача-1: не прибув
відповідача-2: не прибув
У судовому засіданні була проголошена вступна та резолютивна частини рішення на підставі ст.240 Господарського процесуального кодексу України.
Публічним акціонерним товариством Комерційний банк «Приватбанк» подано позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерцляйн» та ОСОБА_1 про стягнення 115411,11грн заборгованості, а саме: за 50000,00грн заборгованості за кредитом (тілом кредиту), 65411,11грн. заборгованості по процентам за користування кредитом за період з 01.12.2015 по 21.03.2018.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачами зобов'язань за заявою відповідача та Умовами та правилами надання банківських послуг, які складають Договір банківського обслуговування від 16.04.2014 та договором поруки №POR 1415197010735 від 05.11.2014.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 27.07.2018 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено розгляд справи по суті на 22.08.2018.
Ухвалою від 22.08.2018 відкладено розгляд справи по суті на 14.09.2018.
Ухвала Господарського суду Чернігівської області від 22.08.2018 направлена сторонам рекомендованою кореспонденцією, про що свідчить штамп суду з відміткою про відправлення документа. Крім того, позивачу ухвалу надіслано на його електронну адресу в електронному вигляді.
Позивач отримав ухвалу, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
Судом були вчинені дії щодо перевірки статусу та місця реєстрації відповідача-1, у зв'язку з чим отримано Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо відповідача станом на 24.07.2018, відповідно до якого в реєстрі значиться Товариство з обмеженою відповідальністю «Комерцляйн» , ідентифікаційний код юридичної особи: 36045748, місцезнаходження: вул. Мстиславська, 15, м. Чернігів, 14000, не перебуває в процесі припинення.
Ухвала суду від 22.08.2018 направлена на адресу відповідача-1, вказану в позовній заяві і яка відповідає місцезнаходженню, що значиться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повернулася до суду з відміткою відділення поштового зв'язку «за даною адресою нема такого товариства» .
Суд, відповідно до норм ч.6, 10 ст.176 Господарського процесуального кодексу України, ухвалою від 22.08.2018 звернувся до Центру надання адміністративних послуг м. Чернігова щодо отримання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача-2 - ОСОБА_1 та здійснив виклик відповідача-2 у судове засідання з розгляду справи по суті 14.09.2018 через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.
30.08.2018 на адресу суду надійшов лист управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради від 29.08.2018 №3507, яким надано відповідь, що за даними, які містяться в реєстрі територіальної громади міста Чернігова, місце проживання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження місто Київ, зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_2.
Ухвала суду від 22.08.2018 направлена на адресу відповідача-2, вказану в позовній заяві і яка відповідає місцю проживання, що значиться в реєстрі, повернулася до суду з відміткою відділення поштового зв'язку «інші причини, що не дали змоги виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення» .
У судовому засіданні 14.09.2018 суд розпочав розгляд справи по суті.
Присутній у судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та заявив усне клопотання, в якому просив суд надати час для надання детального розрахунку.
Судом оголошено перерву до 26.09.2018 та зобов'язано позивача надати відповідні докази.
У судове засідання 26.09.2018 прибув повноважний представник позивача, відповідачі у судове засідання не прибули.
Копії ухвали суду від 14.09.2018, направлені на адресу відповідача-1 та відповідача-2, повернуті до суду з відмітками відділення поштового зв'язку «за даною адресою не знайдено, уточнити номер офіса» та "за незапитом" відповідно.
Відповідно до п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
У частині 7 статті 120 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.
У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Згідно із п.1, 2 частини 3 статті 202 Господарського процесуального кодексу України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.
Таким чином, судом було вжито всіх заходів щодо належного повідомлення сторін про час, дату та місце судового засідання.
Відповідно до ч. 1, 2, 4 ст. 161 Господарського процесуального кодексу України при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.
Судом також враховано, що в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66, 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі «Смірнова проти України» ).
Зважаючи на те, що згідно зі ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи зобов'язані користуватися визначеними законом процесуальними правами; сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи, а тому неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, відповідно до ч.1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідачі своїм процесуальним правом участі у судовому засіданні не скористалися, відзиву на позовну заяву у встановлений судом строк без поважних причин не надали та не заперечили щодо позовних вимог, заяв та клопотань від них не надходило, рішення приймається за наявними матеріалами справи на підставі ч.9 ст.165 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд встановив.
16.04.2014 Товариством з обмеженою відповідальністю «Комерцляйн» в особі директора ОСОБА_1 підписано анкету про відкриття поточного рахунку в ПАТ "КБ "Приватбанк", шляхом підписання Заяви про приєднання до Умов та правил надання банківських послуг (надалі - заява). Зі змісту даної заяви, вбачається, що документи на оформлення відкриття рахунку перевірив/договір оформив ОСОБА_3 (а.с. 20).
В даній заяві зазначено, що підписавши цю заяву, позивач згодний з Умовами та Правилами надання банківських послуг, розташованими на сайті банку www.pb.ua , Тарифами банку, які разом з цією заявою складають договір банківського обслуговування.
Підписавши заяву, Банк та клієнт приєднуються і зобов'язуються виконувати умови, викладені в Умовах та Правилах надання банківських послуг, ОСОБА_4 - Договорі банківського обслуговування в цілому. Відносини між банком та клієнтом можуть вирішуватися як шляхом підписання окремих договорів або додаткових угод до цього договору, так і шляхом обміну інформацією/узгодження по банківському обслуговуванню з клієнтом через web-сайт банку (www.pb.ua. або інший інтернет/SMS-ресурс, зазначений банком).
Відповідно до 3.18.1.16. Умов - при укладанні договорів і угод, чи вчиненні інших дій, що свідчать про приєднання Клієнта до «Умов та правил надання банківських послуг» (або у формі «Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки» або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк / інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронною інформацією, або в будь-якій іншій формі), Банк і Клієнт допускають використання підписів Клієнта у вигляді електронно-цифрового підпису та / або підтвердження через пароль, спрямований ОСОБА_5 через верифікований номер телефону, який належить уповноваженій особі Клієнта з правом "першого" підпису. Підписання договорів і угод таким чином прирівнюється до укладання договорів та угод у письмовій формі.
Відповідно до п. 3.18.1.1. Умов - кредитний ліміт на поточний рахунок надається на поповнення обігових коштів та здійснення поточних платежів Клієнта, в межах кредитного ліміту. Про розмір ліміту Банк повідомляє Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку ОСОБА_5 та Клієнта.
Згідно з п. 3.18.1.3., 3.18.1.8 Умов - кредит надається в обмін на зобов'язання Клієнта щодо його повернення, сплаті відсотків та винагороди,
при цьому проведення платежів Клієнта у порядку обслуговування кредитного ліміту, проводиться ОСОБА_5 протягом одного року з моменту підписання угоди про приєднання Клієнта до «Умов і правил надання банківських послуг» (або у формі «Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки» або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк / інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронній інформацією, або в будь-якій іншій формі - «Угода» ).
Пункт 3.18.1.6. Умов зазначає, що Ліміт може бути змінений ОСОБА_5 в односторонньому порядку, передбаченому Умовами і правилами надання банківських послуг, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами ОСОБА_5. Підписавши Угоду, Клієнт висловлює свою згоду на те, що зміна Ліміту проводиться ОСОБА_5 в односторонньому порядку шляхом повідомлення Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку ОСОБА_5 і Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms - повідомлення або інших).
Відповідно до розділу Умов 3.18.4. яким затверджений порядок розрахунків, за користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку Клієнта при закритті банківського дня Клієнт сплачує відсотки, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від терміну користування кредитом (диференційована процентна ставка).
За період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнулення дебетового сальдо в одну з дат з наступного 20-го до 25-го числа місяця (надалі - "період, в який дебетове сальдо підлягає обнулінню"), розрахунок відсотків здійснюється за процентною ставкою у розмірі, 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості.
При не обнулінні дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнулінню, протягом 90 днів з останньої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню. Клієнт виплачує ОСОБА_5 за користування кредитом відсотки в розмірі 24% річних, починаючи з останньої дати періоду, в яку дебетове сальдо підлягало обнулінню.
У разі непогашення кредиту протягом 90 днів з дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулінню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов'язання клієнта з погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні Клієнтом будь-якого з грошового зобов'язання Клієнт сплачує ОСОБА_5 відсотки за користування кредитом у розмірі 48 (сорок вісім)% річних від суми залишку непогашеної заборгованості. У разі порушення Клієнтом будь-якого з грошових зобов'язань і при реалізації права ОСОБА_5 на встановлення іншого строку повернення кредиту, передбаченого Умовами і правилами надання Банківських послуг, Клієнт сплачує ОСОБА_5 пеню у розмірі 0,1315% від суми залишку непогашеної заборгованості за кожен день прострочення. Сплата пені здійснюється з дня, наступного за датою порушення зобов'язань.
Під «непогашенням кредиту» мається на увазі невиникнення на поточному рахунку нульового дебетового сальдо при закритті банківського дня.
Розрахунок відсотків за користування кредитом проводиться щодня, починаючи з моменту утворення на поточному рахунку дебетового сальдо при закритті банківського дня, за кількість днів користування кредитними коштами, виходячи з 360 днів у році. Розрахунок відсотків проводиться до повного погашення заборгованості за кредитом, на суму залишку заборгованості за кредитом. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування відсотків не включається. Нарахування відсотків здійснюється в дату сплати.
Відповідно до п. 3.18.2.3.4. Умов - ОСОБА_5 має право при порушенні Клієнтом будь-якого із зобов'язань, передбаченого Умовами, змінити умови кредитування - вимагати від Клієнта дострокового повернення кредиту, сплати відсотків за його користування, виконання інших зобов'язань за кредитом в повному обсязі.
Пунктом 3.18.6.1. Умов зазначено, що обслуговування кредитного Ліміту на поточному рахунку Клієнта здійснюється з моменту подачі Клієнтом до ОСОБА_5 заяви на приєднання до «Умов та Правил надання банківських послуг» (або у формі «Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки» або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк / інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронною інформацією, або в будь-якій іншій формі) та / або з моменту надання Клієнтом розрахункових документів на використання коштів у рамках кредитної Ліміту в межах зазначених у них сум, і діє в обсязі перерахованих засобів до повного виконання зобов'язань сторонами.
В забезпечення виконання зобов'язань за договором банківського обслуговування від 16.04.2014 між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серія НМ номер 180662, виданий Деснянським ОМ УМВД 06.04.2004, ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_1 (далі - поручитель) та Публічним акціонерним товариством Комерційний банк «Приватбанк» (далі - кредитор) укладено договір поруки №POR1415197010735 від 05.11.2014 (а.с. 37-38).
Відповідно до п. 1.2 договору поруки поручитель відповідає перед кредитором за виконання зобов'язань в тому ж розмірі, що і боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагород, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків. Згідно цього пункту поручитель відповідає перед кредитором всіма власними коштами та майном,яке належить йому на праві власності.
Згідно з п.1.5 договору поруки у випадку невиконання боржником зобов'язань, боржник та поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники.
Сторони взаємно домовились,що порука за цим договором припиняється через 15 років після укладення цього договору. У випадку виконання боржником та/або поручителем всіх зобов'язань цей договір припиняє свою дію (п. 4.1 договору поруки).
На підставі укладеного договору банківського обслуговування від 16.04.2014 позивачу було відкрито поточний рахунок №26000051406705 та картковий рахунок №26052051407569 в національній валюті.
На виконання умов кредитного договору на поточний рахунок товариства №26000051406705 було встановлено кредитний ліміт у розмірі 50000,00грн, в електронному вигляді через встановлені засоби електронного зв'язку ОСОБА_5 і Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms - повідомлення або інших), що визначено і врегульовано "Умовами та правилами надання банківських послуг", про що свідчить наявна у матеріалах справи довідка ПАТ КБ "Приватбанк" від 12.06.2018 №08.7.0.0.0/180612181206 та виписка по рахунку (а.с. 31, 34).
Із розрахунку заборгованості вбачається, що в результаті невиконання відповідачем своїх зобов'язань за укладеним з позивачем договором банківського обслуговування від 16.04.2014, за товариством станом на 21.03.2018 утворилась заборгованість перед позивачем по кредиту у сумі 50000,00грн, заборгованість по процентам за користування кредитом за період з 25.02.2015 по 21.03.2018 у сумі 82972,22грн, заборгованість по комісії за користування кредитом за період з 25.02.2015 по 21.03.2018 у сумі 14200,00грн, пеня за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором за період з 07.01.2015 по 21.03.2018 у сумі 86471,51грн, всього - 233643,73грн (а.с. 32-33).
Позивач звернувся до відповідачів з претензією від 05.03.2018 №40416CNBES0AS про погашення суми заборгованості (а.с. 39-41).
Позивач відповіді на вказану вище претензію не отримав, заборгованість відповідачами сплачена не була, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з позовними вимогами про стягнення заборгованості за кредитом (тілом кредиту) у сумі 50000,00грн та заборгованості по процентам за користування кредитом за період з 01.12.2015 по 21.03.2018 у сумі 65411,11грн.
Відповідно до ч. 1 статті 202 Цивільного кодексу України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Частина 1 статті 626 Цивільного кодексу України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтею 628 Цивільного кодексу України передбачено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Сторони мають право укласти договір, в якому містяться елементи різних договорів (змішаний договір). До відносин сторін у змішаному договорі застосовуються у відповідних частинах положення актів цивільного законодавства про договори, елементи яких містяться у змішаному договорі, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті змішаного договору.
Відповідно до ч.1 ст. 1066 Цивільного кодексу України за договором банківського рахунка банк зобов'язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (володільцеві рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунка та проведення інших операцій за рахунком.
Частиною 1 ст. 1067 Цивільного кодексу України закріплено, що договір банківського рахунка укладається для відкриття клієнтові або визначеній ним особі рахунка у банку на умовах, погоджених сторонами.
За загальним правилом, передбаченим частиною 1 статті 1072 Цивільного кодексу України та частиною 22.9. статті 22 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» , банки виконують розрахункові документи відповідно до черговості їх надходження (крім випадків, встановлених законом) та виключно в межах залишку коштів на рахунках платників, крім випадків надання платнику обслуговуючим його банком кредиту.
Разом з цим, відповідно до ч. 1 ст. 1069 Цивільного кодексу України, якщо відповідно до договору банківського рахунка банк здійснює платежі з рахунка клієнта, незважаючи на відсутність на ньому грошових коштів (кредитування рахунка), банк вважається таким, що надав клієнтові кредит на відповідну суму від дня здійснення цього платежу.
Відповідно до умов договору банківського обслуговування про розмір ліміту Банк повідомляє Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку ОСОБА_5 і Клієнта. Порядок, встановлення, зміну ліміту, погашення заборгованості та розмір відсоткової ставки, користування кредитним лімітом регламентується «Умовами та правилами надання банківських послуг» та ОСОБА_5, розміщених в мережі Інтернет на сайті www.pb.ua., які разом з анкетою (заявою) складають Договір банківського обслуговування.
Отже, за юридичної природою даний договір є змішаною формою договору на відкриття рахунку та кредитного договору.
Відповідно до ст.1054 Цивільного кодексу України, за кредитним договором банк зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення про позику, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Відповідно до ст. ст. 1048, 1049 Цивільного кодексу України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі, що були передані йому позикодавцем) та сплатити відсотки за користування коштами у строк та в порядку, що встановлені договором.
Відповідно до приписів ст. 554 Цивільного кодексу України у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Згідно зі ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до умов договору банківського обслуговування при несплаті винагороди, відсотків у відповідні їм дати сплати, вони вважаються простроченими.
Частина 1 статті 612 ЦК України передбачає, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно статті 193 Господарського кодексу України (загальні умови виконання господарських зобов'язань) суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Як встановлено судом, позивач належним чином виконав свої зобов'язання за Договором, надавши відповідачу кредитний ліміт на суму 50000,00грн.
Таким чином, відповідач-1 як боржник та відповідач-2 як поручитель, не виконали взяті на себе зобов'язання з повернення кредитних коштів, в результаті чого за останніми, як за солідарними боржниками, утворилась заборгованість перед позивачем.
Згідно зі ст.14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Відповідно до ч. 1, 3 ст.74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно зі ст. 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Приписам ст. 78, 79 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідачі проти позову не заперечили, доказів, які б спростовували обставини, викладені позивачем, не надали.
За таких обставин, вимоги позивача про стягнення з відповідача-1 та відповідача-2, як з солідарних боржників 50000,00грн заборгованості за кредитом (тілом кредиту), 65411,11грн. заборгованості по процентам за користування кредитом за договором №б/н від 16.04.2014 є обґрунтованими та позов підлягає задоволенню.
Відповідно до положень ст. 129 Господарського процесуального кодексу України витрати зі сплати судового збору покладаються пропорційно на відповідача-1 та відповідача-2.
Керуючись ст. 42, 73-80, 86, 129, 165, 233, 236-238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерцляйн» (вул. Мстиславська, 15, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 36045748) та ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 14000, ІПН НОМЕР_1) на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» (вул. Грушевського, 1Д, м. Київ, 01001, код ЄДРПОУ 14360570; адреса для листування: 49027, м. Дніпро, а/с 1800 ) 50000,00грн заборгованості за кредитом (тілом кредиту), 65411,11грн. заборгованості по процентам за користування кредитом.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерцляйн» (вул. Мстиславська, 15, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 36045748) на користь на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» (вул. Грушевського, 1Д, м. Київ, 01001, код ЄДРПОУ 14360570; адреса для листування: 49027, м. Дніпро, а/с 1800) витрати зі сплати судового збору у сумі 881,00 грн.
4. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 14000, ІПН НОМЕР_1) на користь на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» (вул. Грушевського, 1Д, м. Київ, 01001, код ЄДРПОУ 14360570; адреса для листування: 49027, м. Дніпро, а/с 1800) витрати зі сплати судового збору у сумі 881,00 грн.
5. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного господарського суду, з урахуванням п. 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, у строки, визначені ст. 256 цього Кодексу.
Повний текст рішення складено та підписано 26.09.2018.
Суддя С.В. Белов
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua /.
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2018 |
Оприлюднено | 26.09.2018 |
Номер документу | 76689837 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Белов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні