Рішення
від 14.09.2018 по справі 602/226/18
ЛАНОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 602/226/18

Провадження № 2/602/112/2018

ЛАНОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Тернопільської області

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"14" вересня 2018 р. м.Ланівці

Лановецький районний суд Тернопільської області в складі:

головуючої судді - Костів Л.І.,

з участю:

секретаря - Домчук В.І.,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ланівці цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про збільшення розміру аліментів,-

В С Т А Н О В И В:

Позивачка ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4 про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2.

В обґрунтування заявлених вимог позивачка посилається на те, що вони з відповідачем перебували в зареєстрованому шлюбі, який розірвано рішенням Лановецького районного суду Тернопільської області від 16 вересня 2016 року. Від даного шлюбу у них народилися діти: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Рішенням Лановецького районного суду Тернопільської області від 23 червня 2016 року з ОСОБА_4 було стягнуто в її користь аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі по 350 гривень на кожну дитину щомісячно до досягнення дітьми повноліття. На даний час розмір аліментів, які сплачує відповідач на її користь на утримання дітей є занадто низьким та значно меншим ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і не може забезпечити рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дітей.

У зв'язку з цим, зважаючи на збільшення прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, підвищення розміру мінімальної заробітної плати, яку отримує відповідач, позивачка просить суд збільшити розмір аліментів та стягнути з відповідача аліменти в її користь на утримання спільних дітей ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі по 1500 грн на кожну дитину щомісячно, починаючи від дня пред'явлення позову до суду і до досягнення дітьми повноліття.

В судове засідання позивачка ОСОБА_3 не з'явилась, хоча про день, час і місце розгляду справи була повідомлена належним чином.

Представник позивачки ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила їх задоволити з підстав, викладених в позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, хоча про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги не визнала та просила суд в задоволенні позову відмовити.

Суд, вислухавши пояснення представника позивачки та представника відповідача, дослідивши докази по справі, вважає, що позов підлягає до часткового задоволення.

При цьому суд виходив із наступного.

Згідно копій свідоцтв про народження серії НОМЕР_3, виданого 29 травня 2013 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Лановецького районного управління юстиції у Тернопільській області та серії НОМЕР_4, виданого 31 січня 2012 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Лановецького районного управління юстиції Тернопільської області, батьками ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_4 та ОСОБА_3.

Рішенням Лановецького районного суду Тернопільської області від 16 вересня 2016 року шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 розірвано.

Як вбачається із виконавчого листа по справі №602/366/16-ц, виданого 23 червня 2016 року Лановецьким районним судом Тернопільської області, судом вирішено стягувати з ОСОБА_4 в користь ОСОБА_3 аліменти на утримання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі по 350 грн. на кожну дитину щомісячно до досягнення дітьми повноліття, починаючи з 06 травня 2016 року.

Згідно довідки №584/03-16/1, виданої 22 лютого 2018 року виконавчим комітетом Лановецької міської ради Тернопільської області, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрована за адресою ІНФОРМАЦІЯ_4 та має такий склад сім'ї: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5, який знаходиться на її утриманні, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_6, яка знаходиться на її утриманні, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_7.

Як вбачається із свідоцтва про народження серія НОМЕР_5, виданого 03 червня 1986 року Вербовецькою сільською Радою Лановецького району Тернопільської області, батьками ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_8 є ОСОБА_8 та ОСОБА_9.

Згідно пенсійного посвідчення серія НОМЕР_6, виданого Пенсійним фондом України, ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_9 є пенсіонером по інвалідності 3 групи загального захворювання довічно.

Згідно довідки №102, виданої 19 липня 2018 року Борсуківською сільською радою Лановецького району Тернопільської області про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, до складу сім'ї ОСОБА_4, жителя ІНФОРМАЦІЯ_10 входять ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_9 -мати, ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_11 - батько.

Згідно Довідки про доходи №16, виданої 23 липня 2018 року ТОВ Вишнівецьке , ОСОБА_4 працює в ТОВ Вишнівецьке на посаді водій автотранспортних засобів, загальна сума його доходу за період з 01 січня 2018 року по 30 червня 2018 року становить 22634 грн 10 коп.

Відповідно до статті 13 ЦПК України суд розглядає справи за зверненням особи та в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Згідно ст. 8 Закону України Про охорону дитинства батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України. Кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

Відповідно до ч.2 ст.27 Конвенції про права дитини, ратифікованої постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року, батько (батьки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини. Батьки несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

В силу вимог положень ст.141 СК України мати і батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини.

Відповідно до ст. 5 Протоколу №7 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (зі змінами, внесеними Протоколом № 11) кожен з подружжя у відносинах між собою і в їхніх відносинах зі своїми дітьми користується рівними правами та обов'язками цивільного характеру, що виникають зі вступу в шлюб, перебуванні в шлюбі та у випадку його розірвання.

Виходячи з вищенаведеного, сторони мають рівні права та обов'язки по утриманні та матеріальному забезпеченні дитини, а отже не тільки позивач, але й відповідач зобов'язаний утримувати своїх дітей.

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

Відповідно до ч.1 ст.192 Сімейного кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст.ст.181, 183 СК України способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Мінімальний розмір на одну дитину у відповідності до ст.182 СК України не може бути меншим ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. При визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3- 1 ) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3- 2 ) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до Закону України Про державний бюджет України на 2018 рік прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років з січня 2018 року складає 1492 грн., з липня 2018 року складає 1559 грн. і з грудня 2018 року - 1626 грн та для дітей віком від 6 до 18 років з січня 2018 року складає 1860 грн., з липня 2018 року складає 1944 грн. і з грудня 2018 року - 2027 грн., що в порівнянні з прожитковим мінімумом, встановленим на 2016 рік, є значно більшим.

Враховуючи положення ч.1 ст.3 Конвенції про права дитини, ратифікованої Постановою Верховної Ради Української РСР від 27 лютого 1991 року №789-XII, частин 7, 8 ст.7 СК України, під час вирішення будь-яких питань щодо дітей суд повинен виходити з якнайкращого забезпечення інтересів дітей.

Таким чином, враховуючи майнове становище відповідача, те, що в нього на утриманні перебуває мати, яка є пенсіонером по інвалідності 3 групи загального захворювання, беручи до уваги норму законодавства про рівні обов'язки батьків щодо утримання дітей, виходячи з забезпечення інтересів дитини, а також враховуючи розмір стягуваних з відповідача аліментів, який є явно заниженим і не може забезпечити інтереси дитини, суд вважає, що позов позивачки підлягає до часткового задоволення шляхом збільшення розміру аліментів, що стягуються з ОСОБА_4 в користь ОСОБА_3 аліменти на утримання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі по 350 грн. 00 коп. щомісячно до 1000 грн. 00 коп., які стягувати щомісячно, починаючи з дня набрання рішенням суду законної сили та до досягнення дітьми повноліття.

Згідно ст.141 ЦПК України суд також вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_4 в користь держави 704 гривні 80 копійок судового збору.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 141, 211, 247, 263-265, 352 ЦПК України, ст. ст. 180, 181, 182, 184, 192 СК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_3 задовільнити частково.

Збільшити розмір аліментів, який було встановлено рішенням Лановецького районного суду Тернопільської області від 23 червня 2016 року та стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_12, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, паспорт серія НОМЕР_7, місце проживання: АДРЕСА_2 на утримання дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі по 1000 (одній тисячі) гривень 00 копійок на кожну дитину щомісячно, починаючи з 19 березня 2018 року та до досягнення дітьми повноліття.

Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1 в користь держави судовий збір у розмірі 704 грн. 80 коп., перерахувавши його у Головне управління казначейства у м. Києві (22030106); код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: "Судовий збір за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про збільшення розміру аліментів, Лановецький районний суд Тернопільської області, код ЄДРПОУ 02886628".

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Тернопільської області через Лановецький районний суд Тернопільської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 24 вересня 2018 року.

Суддя: Л. І. Костів

СудЛановецький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення14.09.2018
Оприлюднено27.09.2018
Номер документу76701697
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —602/226/18

Ухвала від 04.10.2018

Цивільне

Лановецький районний суд Тернопільської області

Костів Л. І.

Рішення від 14.09.2018

Цивільне

Лановецький районний суд Тернопільської області

Костів Л. І.

Рішення від 14.09.2018

Цивільне

Лановецький районний суд Тернопільської області

Костів Л. І.

Ухвала від 23.07.2018

Цивільне

Лановецький районний суд Тернопільської області

Костів Л. І.

Ухвала від 27.03.2018

Цивільне

Лановецький районний суд Тернопільської області

Костів Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні