Ухвала
від 26.09.2018 по справі 127/24158/18
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 127/24158/18

Провадження 1-кс/127/12652/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2018 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання заступника начальника управління начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_2 , про проведення амбулаторної судово психіатричної експертизи підозрюваного ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні №32018020000000062 від 19.09.2018, проведення якої доручити експертам судово-психіатричного відділення КЗ Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка, за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий ОСОБА_2 звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області з клопотанням, яке погоджене з прокурором про проведення амбулаторної судово психіатричної експертизи підозрюваного ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні №32018020000000062 від 19.09.2018, проведення якої доручити експертам Вінницької психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенко, яка розташована за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 109.

Клопотання мотивовано тим, що у провадження слідчого перебувають матеріали досудового розслідування відомості про яке внесено до ЄРДР за №32018020000000062 від 19.09.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого КК України, в ході розслідування якого виникла необхідність у проведенні експертизи.

Під час судового розгляду з матеріалів клопотання встановлено, що ОСОБА_3 , приблизно у квітні 2016 року, точну дату не встановлено, перебуваючи у м. Вінниці, у районі залізничного вокзалу за адресою: м. Вінниця, площа Привокзальна, 1, отримав від невстановленої слідством особи пропозицію за грошову винагороду створити на своє ім`я суб`єкт підприємницької діяльності (юридичну особу), стати її засновником, не маючи на меті здійснення підприємницької діяльності та отримання за це прибутку, тобто зайнятись фіктивним підприємництвом. Не маючи наміру здійснювати господарську діяльність, усвідомлюючи протиправний характер запропонованих йому дій як майбутнього засновника та директора підприємства, ОСОБА_3 погодився на таку пропозицію.

Виконуючи злочинний намір, ОСОБА_3 , 04.04.2016 року, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_4 , за адресою: м. Вінниця, вул. Кропивницького, 6, у присутності ОСОБА_5 , які не була обізнані про злочині наміри ОСОБА_3 та інших невстановлених осіб, підписав попередньо складений ОСОБА_5 статут ТОВ «Віткол», підпис на якому був засвідчений приватним нотаріусом, згідно якого ним особисто і одноосібно приймалось рішення про створення ТОВ «Віткол», визначено найменування товариства та його місцезнаходження (м. Вінниця, вул. Комарова, 54), предмет і цілі діяльності тощо і підписав довіреність, підпис на якій був засвідчений приватним нотаріусом, згідно якої ним уповноважено ОСОБА_5 подавати документи державному реєстратору про питанню реєстрації та взяття на облік ТОВ «Віткол».

У подальшому, ОСОБА_5 , яка не була обізнана про злочинні наміри ОСОБА_3 та інших невстановлених осіб, на підставі вищевказаної довіреності склала і підписала заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи ТОВ «Віткол» та подала її разом з статутом та довіреністю державному реєстратору Вінницького міського управління юстиції ОСОБА_6 і підписала сформований державним реєстратором опис документів, що надаються державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація новоутвореної шляхом заснування юридичної особи».

Отримання вищевказаних документів надало юридичні підстави державному реєстратору ОСОБА_6 провести державну реєстрацію створення ТОВ «Віткол» (код 40394758, м. Вінниця, вул. Комарова, 54, у результаті чого ОСОБА_3 отримав майнові та корпоративні права та обов`язки засновника і став директором ТОВ «Віткол».

У подальшому, після вчинення ОСОБА_3 дій, спрямованих на створення ТОВ «Віткол», невстановлені особи отримали контроль над цим товариством та використовували його для прикриття незаконної діяльності, яка полягала у складанні завідомо підроблених документів про реалізацію обладнання.

У кримінальному провадженню №32018020000000062 від 19.09.2018, повідомлено про підозру ОСОБА_3 у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України.

Згідно листа КЗ «Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І.Ющенка» №20/4052 встановлено, що ОСОБА_3 перебуває з 2017 року на обліку у вказаній лікарні з діагнозом «Легкий когнітивний розлад внаслідок травми головного мозку»

Відповідно до ст. 509 КПК України, слідчий зобов`язаний звернутись з клопотанням до слідчого судді щодо залучення експертів для проведення психіатричної експертизи у разі, якщо встановленні обставини, які дають підстави вважати, що особа під час вчинення суспільно-небезпечного діяння була в неосудному або обмежено осудному стані або вчинила кримінальне правопорушення у осудному стані, але після його вчинення захворіла на психічну хворобу, яка позбавляє її можливості усвідомлювати свої дії або керувати ними.

Враховуючи викладене, виникли сумніви в психічній повноцінності ОСОБА_3 та здатності віддавати звіт своїм діям.

Враховуючи те, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність в проведенні амбулаторної судово-психіатричної експертизи підозрюваного, для проведення якої необхідні спеціальні знання в галузі медицини та психології, керуючись ст.ст.40, 110, 242, 243, 244, 509 КПК України, слідчий просив суд клопотання задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з`явився, завчасно подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Відповідно дост.242КПК України,експертиза проводитьсяекспертною установою,експертом абоекспертами,за дорученнямслідчого суддічи суду,наданим заклопотанням стороникримінального провадженняабо,якщо дляз`ясування обставин,що маютьзначення длякримінального провадження,необхідні спеціальнізнання.Не допускаєтьсяпроведення експертизидля з`ясуванняпитань права. Слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо:

1) встановлення причин смерті;

2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень;

3) визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності;

4) встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості;

5) встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених статтею 155Кримінального кодексу України.

6) визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.

Примусове залучення особи для проведення медичної або психіатричної експертизи здійснюється за ухвалою слідчого судді, суду.

Відповідно дост.244КПК України,у разіякщо дляз`ясування обставин,що маютьзначення длякримінального провадження,необхідні спеціальнізнання,сторони кримінальногопровадження маютьправо звернутисяз клопотаннямпро проведенняекспертизи дослідчого судді. У клопотанні зазначаються:

1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;

2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

3) виклад обставин, якими обґрунтовуються доводи клопотання;

4) вид експертного дослідження, що необхідно провести, та перелік запитань, які необхідно поставити перед експертом.

До клопотання також додаються копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання.

Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Слідчий суддя, встановивши, що клопотання подано без додержання вимог частини другої цієї статті, повертає його особі, яка його подала, про що постановляє ухвалу.

Під час розгляду клопотання слідчий суддя має право за клопотанням учасників розгляду або за власною ініціативою заслухати будь-якого свідка чи дослідити будь-які матеріали, що мають значення для вирішення клопотання.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.

При задоволенні клопотання про залучення експерта слідчий суддя у разі необхідності має право за клопотанням особи, яка звернулася з клопотанням про залучення експерта, вирішити питання про отримання зразків для експертизи відповідно до положеньстатті 245цього Кодексу.

Висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

З огляду на вищенаведене, враховуючи дослідженні матеріали клопотання слідчого та матеріали кримінального провадження в їх сукупності, слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим доведено, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідно залучення експерта, а тому клопотання слідчого підлягає задоволенню для подальшого об`єктивного досудового розслідування кримінального провадження.

На підставі наведеного, керуючись ст. 242 244, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання заступника начальника управління начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_2 задовольнити.

Доручити проведення амбулаторної судово психіатричної експертизи підозрюваного ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні №32018020000000062 від 19.09.2018, експертам судово-психіатричного відділення КЗ Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка.

На вирішення експертам поставити наступні запитання:

- чи страждав ОСОБА_3 на момент вчинення злочину на будь-яке психічне захворювання, чи міг усвідомлювати свої дії, керувати ними та передбачати їх наслідки;

- чи страждає ОСОБА_3 від якоїсь психічної хвороби на даний час, якщо так, то від якої саме і чи потребує заходів медичного характеру;

- чи є підозрюваний осудним на даний час.

Для проведення експертизи експертам направити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та матеріали кримінального провадження № 32018020000000062 від 19.09.2018 року.

Висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення26.09.2018
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу76712164
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —127/24158/18

Ухвала від 26.09.2018

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Ковбаса Ю. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні