Рішення
від 19.09.2018 по справі 729/623/18
БОБРОВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 729/623/18

2/729/286/18 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

19 вересня 2018 р. Бобровицький районний суд Чернігівської області у складі: судді Кузюри В.О.

за участі:

секретаря Ященко Л.В.

представника позивача ОСОБА_1

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бобровиця цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго до ОСОБА_2 про компенсацію понесених збитків,-

В С Т А Н О В И В:

ПАТ Чернігівобленерго звернулось до суду з позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_3 збитки заподіяні внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення, в розмірі 10811 грн 84 коп. та судові витрати.

Позовні вимоги мотивовані тим, 17.12.2016 року під час перевірки дотримання Правил користування електричною енергією для населення за адресою: вул. Зелена, 17 с. Ярославка Бобровицького району Чернігівської області, було виявлено, що в будинку ОСОБА_2 було виявлено порушення ПКЕЕН, а саме самовільне підключення електропроводки до електричної мережі енергопостачальника з порушенням схеми обліку,шляхом облаштування додаткового відгалуження з відкритим типом прокладення проводки , внаслідок чого електроенергія споживається, однак засобом обліку не враховується. Місце самовільного підключення між ізоляторами та лічильником .

У зв"язку з виявленим порушенням був складений акт про порушення № 149654 від 17.12.2016 року та схема до акту , в присутності сина споживача та ним підписаний. Самовільне порушення було демонтовано , зразок кабелю знято та опломбовано , про що вказано в акті.

Акт підписаний 4 представниками енергопостачальника , здійснено фотофіксацію порушення .

Споживач був повідомлений про дату, час та місце проведення засідання комісії, проте на засідання не з"явився , комісія прийняла рішення про нарахування розміру збитків .

Згідно розрахунку, розмір завданих збитків становить 10811,84 коп.

Відповідно до п. 19 договору про користування електроенергією відповідач несе відповідальність за порушення правил користування електроенергією у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електроенергії без приладів обліку .

Споживачу направлявся лист про необхідність сплати завданих збитків та розрахунок , проте відповідач у добровільному порядку не відшкодував завдані збитки , а тому просять в судовому порядку стягнути понесені збитки.

В судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав , просить їх задовольнити , так як вина відповідача в порушенні ПКЕЕН є доведеною , розрахунок збитків проведений вірно , відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електроенергії , не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування.

Відповідач в судове засідання не з"явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином , заяв про перенесення розгляду, розгляд справи в його відсутність не подавав , про причини неявки не повідомляв , а тому суд за згоди представника позивача ухвалив розгляд проводити в порядку заочного провадження, на підставі наявних в справі доказів.

Заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази , суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 19.03.2015 року між ПАТ Чернігівобленерго , та ОСОБА_2 укладено договір про користування електричною енергією, за умовами якого Електропостачальник зобов'язувався постачати електричну енергію за адресою: с. Ярославка вул. Зелена, 17, а споживач зобов'язувався оплачувати одержану електричну енергію за обумовленими тарифами у терміни, передбачені договором та не порушувати правила користування (а.с.12-13). Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.1999 року № 1357 Про затвердження правил користування електричною енергією для населення , правила користування електричною енергією для населення (надалі ПКЕЕН ), регулюють відносини між громадянами та енергопостачальниками. Правила обов'язкові для виконання всіма споживачами і енергопостачальниками незалежно від форми власності.

Пунктом 53 ПКЕЕН передбачено, що у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією , у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Акт вважається дійсним , якщо його підписали три представника енергопостачальника.

Вина ОСОБА_2 в безобліковому споживанні електричної енергії підтверджується актом № 149654 від 17.12.2016 року , який складений 4 представниками енергопостачальника в присутності сина споживача ОСОБА_3 та зафіксованими за допомогою фотофіксації результатами перевірки , які містяться на оптичному диску , що додається до акту (а.с.6, 14) та схемою підключення електроустановок споживача (а.с.7), а також протоколом засідання комісії Бобровицького РЕМ ПАТ "Чернігівобленерго" № 181 від 06.01.2017 року по розгляду актів про порушення ПКЕЕН (а.с.9).

У відповідності до п.48 Правил користування електричною енергією для населення, споживач несе відповідальність за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.

Згідно розрахунку вартості безобліково спожитої електроенергії збитки складають 10811 грн. 84 коп. (а.с.7). Ознайомившись з Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, зокрема з п.3.3 пп.б та даними розрахунку , суд вважає , що розрахунок суми збитків проведено вірно. За змістом ч. 1 ст. 714 Цивільного кодексу України (далі по тексту - ЦК України ) за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. Згідно ст. 526 ЦК України , зобов'язання повинні виконуватися належним чином і відповідно до умов договору. Згідно ст. 611 ЦК України , у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом. Згідно ст.16 ЦК України , одним з способів захисту прав особи є відшкодування збитків. Згідно ст.22 ЦК України , особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Згідно ст.1166 ЦК України , майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовуються в повному обсязі особою, яка її завдала.

Позивачем підтверджено належними доказами, вчинення відповідачем грубого порушення Правил користування електричною енергією для населення, позовні вимоги обґрунтовані та законні. Доказів, які б свідчили про те, що відповідач не допускав порушень суду не надано. Згідно листа Бобровицького РЕМ ПАТ "Чернігівобленерго" від 17.01.2018 року ОСОБА_3 запропоновано відшкодувати завдані ним збитки протягом 30 днів з дня отримання вказаного листа, згідно відмітки на повідомленні про поштове вручення ОСОБА_2 отримав даний лист (а.с. 10, 11). На час розгляду справи судом, ОСОБА_2 в добровільному порядку завдані збитки не відшкодовані, а відтак позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.Відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідача підлягає стягненню судовий збір сплачений позивачем при зверненні до суду з позовом.

Керуючись ст. 1166 ЦК України, ст.ст. 258, 259, 265, 268, 280-282 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги публічного акціонерного товариства "Чернігівобленерго" до ОСОБА_2 про компенсацію понесених збитків задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_2, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ПАТ Чернігівобленерго компенсацію понесених збитків в сумі 10811 грн. 84 коп. на рахунок № 260383031292 в філії Чернігівського обласного управління АТ Ощадбанк МФО 353553, код ЄДРПОУ 21400347, з поміткою за електроенергію та сплачений судовий збір в сумі 1762,00 грн. на рахунок № 26009300034053 в філії Чернігівського обласного управління АТ Ощадбанк МФО 353553, код ЄДРПОУ 21400347, з поміткою судові витрати .

Заочне рішення може бути скасоване судом, який його ухвалив за письмовою заявою відповідача , яка подається протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення .

На рішення позивачем може бути подана апеляційна скарга через Бобровицький районний суд до апеляційного суду Чернігівської області протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення .

Суддя:

СудБобровицький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення19.09.2018
Оприлюднено27.09.2018
Номер документу76716193
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —729/623/18

Рішення від 19.09.2018

Цивільне

Бобровицький районний суд Чернігівської області

Кузюра В. О.

Ухвала від 18.06.2018

Цивільне

Бобровицький районний суд Чернігівської області

Кузюра В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні