Постанова
від 24.09.2018 по справі 202/5880/18
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/5880/18

Провадження № 3/202/2967/2018

П О С Т А Н О В А

Іменем України

24 вересня 2018 року м. Дніпро

Суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Зосименко С.Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Головного управління ДФС у Дніпропетровській області стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, директора ТОВ НВП Радон , м. Дніпро, вул. Осіння, буд. № 2-А , який притягається до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП ,

ВСТАНОВИВ:

Від Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшла справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 588 від 21 серпня 2018 року, за результатами невиїзної позапланової документальної перевірки ТОВ НВП Радон (код ЄДРПОУ 30561831), вул. Осіння, буд. № 2-А, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49051 встановлено, що ОСОБА_1 - директор ТОВ НВП Радон вчинив правопорушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме порушив вимоги: пп. 134.1.1. п. 134.1 ст. 134 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02 грудня 2010 року (зі змінами та доповненнями) занижено податок на прибуток у загальній сумі 29 090 грн. в тому числі за 2015 рік у сумі 29 090 грн. (акт перевірки від 19 липня 2018 року № 38710/04-36-14-22/30561831 (за період діяльності з 01.01.2015 року по 31.12.2015 року)); п. 185.1 ст. 185, п. 198.3 ст. 198, п. 201.1, п. 201.4, п. 201.7, ст. 201 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року (зі змінами та доповненнями) занижено податок на додану вартість всього у сумі 32 323 грн., в тому числі за березень 2015 року у сумі 1 507 грн., за квітень 2015 року у сумі 9 429 грн., за травень 2015 року у сумі 5 237 грн., за червень 2015 року у сумі 15 430 грн., за липень 2015 року у сумі 720 грн. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, відповідно до якої до особи, яка притягується до адміністративної відповідальності може бути застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд, розглянувши матеріали справи, вважає за необхідне повернути зазначений адміністративний матеріал для належного оформлення, оскільки відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Так, у протоколі про адміністративне правопорушення не в повному обсязі викладені відомості про особу яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме фактична адреса мешкання ОСОБА_1, у зв'язку з чим суд позбавлений можливості належним чином повідомити його про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, також у протоколі про адміністративне правопорушення відсутній підпис ОСОБА_1, так само і відсутня відмітка, що останній відмовився від підпису, а з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 не з'явився до відділу перевірок окремих платників управління аудиту Головного управління ДФС у Дніпропетровській області для складання та підписання протоколу, про що складено акт, який не містить, ані номеру, ані дати його складання. В матеріалах справи відсутній виклик ОСОБА_1 до ГУ ДФС у Дніпропетровській області та відсутні відомості щодо відправки вищевикладеного виклику ОСОБА_1 Таким чином, суд вважає, що співробітниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області не було виконано всіх необхідних дій для належного повідомлення ОСОБА_1 про складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Крім того, справа про адміністративне правопорушення повинна мати відповідний вигляд, а саме бути прошита на п`ять дирок, мати пронумеровані сторінки, складений опис справи, мати титульний лист встановленого зразка, в той час як протокол про адміністративне правопорушення № 588 від 21 серпня 2018 року надійшов під супровідним листом у не прошитому вигляді, без нумерації сторінок та опису.

Таким чином, суд позбавлений можливості неупередженого та об'єктивного розгляду зазначеної адміністративної справи, томусправа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області для належного оформлення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 256, 283-284, 289 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , який притягається до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області для належного оформлення.

Суддя С.Г. Зосименко

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення24.09.2018
Оприлюднено27.09.2018
Номер документу76717587
СудочинствоАдмінправопорушення