Рішення
від 17.09.2018 по справі 352/1171/18
ТИСМЕНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 352/1171/18

Провадження № 2/352/903/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 вересня 2018 року м. Івано-Франківськ

Тисменицький районний суд Івано-Франківської області

у складі: головуючої - судді Хоминець М.М.

з участю секретаря Гундич Г.В.

розглянувши у підготовчому засіданні за правилами загального позовного провадження в залі суду цивільну справу за позовом релігійної громади Євангельських Християн-Баптистів с. Побережжя Тисменицького району Івано-Франківської області до ОСОБА_1, Поберезької сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області про визнання права власності на майно, -

в с т а н о в и в :

Позивач 20.06.2018 р. звернувся в суд з позовом до відповідачів про визнання права власності на майно.

Заявлений позов обґрунтовував тим, що у 1980-х роках на присадибній земельній ділянці члена релігійної громади Євангельських Християн-Баптистів с. Побережжя Тисменицького району Івано-Франківської області ОСОБА_2, з дозволу та згоди останнього, релігійною громадою було побудовано культову споруду - ОСОБА_3 молитви, господарські будівлі та споруди по вул. Незалежності, 30 в с. Побережжя Тисменицького району Івано-Франківської області. До 1991 р. будівельні роботи були завершені у повному обсязі. Крім того, на земельній ділянці також знаходилося незавершене будівництво житлового будинку (фундамент), яке відповідно до договору дарування від 22.12.1993 р.,посвідченого державним нотаріусом Тисменицької районної державної нотаріальної контори ОСОБА_4, ОСОБА_2 подарував релігійній громаді. У подальшому фундамент житлового будинку було демонтовано. Відповідно до технічного паспорта та звіту про незалежну оцінку майна від 12.06.2018 р. нерухоме майно складається з Дому молитви, господарської будівлі, літнього павільйону, воріт (№1), воріт (№2), огорожі, колодязя загальною ринковою вартістю 697510 грн. Всі витрати на закупівлю будівельних матеріалів несла релігійна громада. Крім того, громада також проводила оплату майстрам, що виконували будівельно-опоряджувальні робити. Позивач з ОСОБА_2 не укладали ніякої письмової угоди про участь в процесі будівництва майна. Між ними була укладена усна угода про те, що за кошт громади проводиться будівництво, і це майно в подальшому буде власністю релігійної громади Євангельських Християн-Баптистів с. Побережжя Тисменицького району Івано-Франківської області. Фактично з 1991 р. релігійна громада користується даним майном та несе всі витрати на його утримання. 26 травня 1996 р. ОСОБА_2 помер. Спадкоємцем останнього є його дружина ОСОБА_1 - відповідач у справі. Оскільки позивач добросовісно заволодів чужим нерухомим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти ним більше як десять років, він набув права власності на це майно за набувальною давністю. У зв'язку з тим, що правовстановлюючі документи на нерухоме майно відсутні, а право релігійної громади на нього документально не підтверджено, просив визнати за релігійною громадою право власності на спірне нерухоме майно за набувальною давністю.

Представник позивача у підготовче засідання не з'явився, у поданій суду заяві позов підтримав, просив його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1 у підготовче засідання не з'явилась, у поданій суду заяві позов визнала, не заперечувала проти його задоволення, просила справу розглянути у її відсутності.

Представник відповідача - Поберезької сільської ради у підготовче засідання не з'явився, у поданій суду заяві відповідач позов визнав, просив справу розглянути у відсутності свого представника.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

У відповідності з вимогами ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Встановлено, що у 1991 р. на присадибній земельній ділянці, що знаходиться по вул. Незалежності, 30 в с. Побережжя Тисменицького району Івано-Франківської області, яка належала члену релігійної громади Євангельських Християн-Баптистів с. Побережжя Тисменицького району Івано-Франківської області ОСОБА_2, з дозволу та згоди останнього, позивач побудував культову споруду - ОСОБА_3 молитви, господарські будівлі та споруди. Крім того, на земельній ділянці також знаходилося незавершене будівництво житлового будинку (фундамент), яке відповідно до нотаріально посвідченого договору дарування від 22.12.1993 р. ОСОБА_2 подарував релігійній громаді. У подальшому даний фундамент був демонтований.

Відповідно до технічного паспорта та звіту про незалежну оцінку майна від 12.06.2018 р. нерухоме майно складається з Дому молитви, господарської будівлі, літнього павільйону, воріт (№1), воріт (№2), огорожі, колодязя загальною ринковою вартістю 697510 грн.

Між позивачем та ОСОБА_2, який помер 26.05.1996 р., була укладена усна угода про те, що побудований за кошти позивача ОСОБА_3 молитви з господарськими будівлями і спорудами буде власністю релігійної громади Євангельських Християн-Баптистів с. Побережжя Тисменицького району Івано-Франківської області.

Судом встановлено, що позивач добросовісно заволодів чужим нерухомим майном та продовжує відкрито, безперервно володіти вказаним нерухомим майном більше десяти років, користується даним майном та несе всі витрати на його утримання. Правовстановлюючі документи на спірне нерухоме майно відсутні.

Вказані обставини, які відповідачем не заперечувались, підтверджуються наявними у матеріалах справи письмовими доказами.

Згідно ч.ч.1, 4 ст.344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації.Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.

Відповідно до п.4 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України до цивільних правовідносин, які виникли до набрання чинності ЦК України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов'язків, які виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності.

Пунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень визначено, що правила ст.344 ЦК України про набувальну давність поширюються також на випадки, коли володіння майном почалося за три роки до набрання чинності цим Кодексом.

З огляду на викладене суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого позову.

На підставі наведеного, відповідно до ст.344 ЦК України, керуючись ст.ст. 200, 263-265 ЦПК України, суд -

у х в а л и в :

Позов задовольнити.

Визнати за релігійною громадою Євангельських Християн-Баптистів с. Побережжя Тисменицького району Івано-Франківської області право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, що знаходиться по вул. Незалежності, 30 в с. Побережжя Тисменицького району Івано-Франківської області та складається з Дому молитви (позначено в техпаспорті літ. А ), господарської будівлі (літ. Б ), літнього павільйону (літ. В ), воріт (№ 1), воріт (№ 2), огорожі (№ 3), колодязя (№ 5) загальною вартістю 697510 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду Івано-Франківської області.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: Релігійна громада Євангельських Християн-Баптистів с. Побережжя Тисменицького району Івано-Франківської області, с. Побережжя, вул Незалежності, 17а, Тисменицького району Івано-Франківської області, ідентифікаційний код 38816472.

Відповідачі: ОСОБА_1, с. Побережжя, вул Шевченка, 29, Тисменицького району Івано-Франківської області.

Поберезька сільська рада Тисменицького району Івано-Франківської області, с. Побережжя, вул Шевченка, 104, Тисменицького району Івано-Франківської області, ідентифікаційний код 04356308.

Повне судове рішення складено 27.09.2018 р.

Головуюча М.М.Хоминець

СудТисменицький районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.09.2018
Оприлюднено28.09.2018
Номер документу76751047
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —352/1171/18

Рішення від 17.09.2018

Цивільне

Тисменицький районний суд Івано-Франківської області

Хоминець М. М.

Ухвала від 25.06.2018

Цивільне

Тисменицький районний суд Івано-Франківської області

Хоминець М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні