Рішення
від 26.09.2018 по справі 607/16375/18
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26.09.2018 Справа №607/16375/18

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого В.М. Братасюка

за участю секретаря Т.І. Созанської

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі в пордяку спрощеного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Лемківська, 10 про визнання права власності, -

в с т а н о в и в :

На адресу суду надійшов позов ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Лемківська, 10 про визнання права власності на квартиру № 4 в будинку по вул. Лемківській, 10 в м. Тернополі, загальною площею 178, 2 кв.м.

Заяву мотивовано тією обставиною, що позивач, будучи власником квартири, з метою покрашення житлових умов та відсутності буд яких заперечень користувача землі, здійснив в будівлі, що складалася з чотирьох квартир, котрі на початковій стадії були одно рівневі, добудову 2 поверху складної конструкції.

Спірна квартира займає частину першого поверху та другого поверху в межах зовнішніх обмежуючих стін.

Позивач направив на адресу суду клопотання про підтримку позову та про розгляд справи за власної відсутності.

Відповідач на адресу суду не направив жодного мотивованого відзиву на позов, проте зареєстрував копію протоколу № 2 від 24.11.2017 року зборів співвласників квартир ОСББ Лемківська, 10 про відсутність заперечень щодо проведеною позивачкою реконструкції.

Всесторонньо, повно та об'єктивно дослідивши письмові докази, судом встановлено наступні обставини.

Відповідно свідоцтва про право власності на житло від 07.06.2004 року, виданого на підставі розпорядження керівника органу приватизації від 07.06.2004 року за №37501, квартира по вул. Лемківській, 10\4 в м. Тернополі належала на прав спільної часткової власності по 1\3 частці кожному ОСОБА_2, ОСОБА_3 та позивачці ОСОБА_1

Надалі, 15 лютого 2017 року між ОСОБА_2 і ОСОБА_3 з однієї сторони, та позивачкою з іншої було укладено договір дарування 2\3 частки квартири, посвідчений нотаріально в реєстрі за №109.

Згідно умов договору покупці продали, а позивачка купила 2\3 ідеальної частки в квартирі квартири №4 в будинку по вул. Лемківській. 10 в м. Тернополі. Інша 1\3 частка квартири, як зазначено вище належала ОСОБА_1, а відтак остання набула права одноособової приватної власності на дану квартиру.

Згідно витягу з Державного земельного кадастру за №НВ-6100578562013 від 26.09.2013 року, земельна ділянка з кадастровим номером 6110100000:07:009:0112 за адресою м. Тернопіль вул.. Лемківська, 10, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування багатоквартирного будинку перебуває у користуванні відповідача ОСББ Лемківська, 10 .

З метою покрашення житлових умов та відсутності буд яких заперечень користувача землі, позивачкою було здійснена в будівлі, що складалася з чотирьох квартир, котрі на початковій стадії були одно рівневі, добудова 2 поверху складної конструкції.

Спірна квартира займає частину першого поверху та другого поверху в межах зовнішніх обмежуючих стін.

Протоколом за № 2 від 24.11.2017 року загальних зборів співвласників квартир багатоквартирного будинку по вул. Лемківській, 10 (ОСББ Лемківська, 10), було вирішено надати згоду на погодження ОСОБА_1 перебудови (реконструкції) квартири 4 загальною площею 178, 2 кв.м. в житловому будинку по вул. Лемківській, 10.

26 січня 2018 року ПП проектне бюро Євростиль виготовило технічний паспорт на спірну квартиру.

Експертом з технічного обстеження будівель і споруд 22.01.2018 року складено Звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж: об'єкта, згідно зміїсту котрого встановлено готовність до безпечної експлуатації основних та огороджувальних конструкцій квартири №4 в будинку за адресою вул. Лемківська, 10 в м. Тернополі.

Згідно ст. 317 ЦК України, власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Згідно ч.2 ст. 319 ЦК України, власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків власник зобов'язаний додержуватися моральних засад суспільства.

Відповідно до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

-державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

-нерухоме майно - земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення.

Згідно Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Законом України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень передбачено, що обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме:

1)право власності на нерухоме майно;

2)право володіння; право користування (сервітут); право користування

земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови

земельної ділянки (суперфіцій); право господарського відання; право оперативного

управління; право постійного користування та право оренди земельної ділянки; право

користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх

окремими частинами; іпотека; довірче управління майном;

3)інші речові права відповідно до закону;

4)податкова застава, предметом якої є нерухоме майно, та інші обтяження.

В п. 7 Постанови Про практику застосування судами спи 376 Цивільного кодексу України Пленум вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та криминальных справ розтлумачив, що при вирішенні спорів за позовами про визнання права власності на переобладнані самочинно квартири в багатоповерхових будинках підлягає застосуванню ч.2 ст. 383 Цивільного кодексу України

У відповідності до вимог ст. 383 Цивільного кодексу України, власник квартири має право на власний розсуд здійснити в ній зміни, за умови, що ці зміни не призведуть до порушення прав власників інших квартир багатоповерхового будинку та не порушать санітарно-технічних вимог та правил експлуатації будинку.

Суд погоджується, що здійснена позивачкою перебудова квартири, не є самочинною в розумінні ст. 376 ЦК України, оскільки проведеним будівництвом не зайнято чужої земельної ділянки, перебудову здійснено в межах зовнішніх обмежуючих стін, а тому для врегулювання спору слід застосувати ст. 383 ЦК України. Проведеною добудовою не порушено вимог ДБН, протипожежних та санітарних норм та правил.

Судом також не встановлено, що зміни в квартирі призвели до порушень прав власності інших мешканців будинку, і балансоутримувач будинку має будь які заперечення проти проведеної позивачкою реконструкції.

А тому, аналізуючи докази в їх сукупності суд приходить до переконання, що позовні вимоги є підставними і їх слід задовольнити.

Керуючись ст. 2, 4, 81, 265 Цивільного процесуального кодексу України, ст. 16, 383, 392 ЦК України, суд -

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 (м. Тернопіль вул. Лемківська, 10/4) право власності на квартиру № 4 в будинку по вул. Лемківській, 10 в м. Тернополі, загальною площею 178, 2 кв.м.

Рішення набирає законної сили через тридцять днів з дня складання повного тексту рішення, якщо не була подана апеляційна скарга. У разі подання апеляційної скарги, рішення набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку, визначеному п.15.5 Розділу XIII Перехідні положення ЦПК України , до апеляційного суду Тернопільської області шляхом подачі через суд першої інстанції, у 30-денний строк з дня складання повного тексту рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий суддяОСОБА_4

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення26.09.2018
Оприлюднено28.09.2018
Номер документу76752150
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —607/16375/18

Рішення від 26.09.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

Ухвала від 22.08.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Братасюк В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні