Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.09.2018 Справа №607/9599/18
19 вересня 2018 року м.Тернопіль
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
- головуючої судді Черніцької І.М.
- за участю секретаря судового засідання Бойко І.В.
- сторони в судове засідання не з'явились
розглянувши у загальному позовному проваджені у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору - Перша Тернопільська державна нотаріальна контора, Садівниче товариство Вишневий Сад про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась в суд із позовом до Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог - Перша Тернопільська державна нотаріальна контора, Садівниче товариство Вишневий Сад , ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку площею 0,0610 га., для індивідуального садівництва, яка розташована в Садівницькому товаристві Вишневий сад , на території с.Петриків Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, кадастровий номер 6125286700:01:001:7156, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, померлої 09 вересня 2016 року.
В обґрунтування вимог позивач вказує, що 09 вересня 2016 року померла її мати ОСОБА_3 За життя ОСОБА_3 склала заповіт, яким заповіла їй земельну ділянку, що знаходиться в дачному кооперативі Вишневий сад в с.Петриків Тернопільського району Тернопільської області. У встановленому законом порядку вона прийняла спадщину. Постановою нотаріуса Тернопільської державної нотаріальної контори їй відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів. Посилаючись на наведене просила задовольнити позов.
У судовому засіданні ухвалою судді, занесеною до протоколу судового засідання, за клопотанням позивача змінено процесуальний статус ОСОБА_2 з третьої особи на співвідповідача.
У судове засідання позивач не з'явилась, хоча про день та час розгляду справи була повідомлена у встановленому законом порядку. Попередньо від позивача надійшла заява про слухання справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити.
Позивач була присутня у попередніх судових засідання, позов підтримала.
Представник Петриківської сільської ради в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце був повідомлений належним чином. Попередньо надіслав заяву про слухання справи без їх участі, проти позову не заперечує.
ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, хоча про час та місце була повідомлена належним чином. Про причини неявки суду не повідомила.
ОСОБА_2 була присутня у підготовчому судовому засіданні, позов визнала та просила задовольнити.
Представник Першої Тернопільскої державної нотаріальної контори у судове засідання не з'явився, хоча про день та час розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку. Попередньо надав письмові пояснення на позов.
Представник садівничого товариства Вишневий сад у судове засідання не з'явився, хоча про день та час розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку. Про причини неявки суду не повідомив.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 15 жовтня 1961 року зареєстрували шлюб, після якого останній присвоєно прізвище Гуцал , що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії І-ИД №255904 від 25 серпня 1993 року, виданим відділом ЗАГС міської адміністрації, про що зроблено актовий запис за №498.
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ІІ-ТР № 025749, виданого Петриківською сільською радою народних депутатів від 05 січня 1998 року встановлено, що власником земельної ділянки площею 0,061 га., що знаходиться на території с.Петриків Петриківської сільської ради, призначення для садівництва є ОСОБА_4
Спірна земельна ділянка набута ОСОБА_4 за час шлюбу, відтак, є спільною сумісною власністю подружжя ОСОБА_4 та ОСОБА_3
28 лютого 1999 року помер ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-ИД №077242 від 01 березня 1999 року, виданим відділом реєстрації актів громадянського стану Тернопільської міської ради, про що зроблено актовий запис за №290.
З копії спадкової справи за №544, заведеної Першою Тернопільською державною нотаріальною конторою встановлено, що спадщину після смерті ОСОБА_4 прийняла його дружина ОСОБА_3 та донька ОСОБА_2
Між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було укладено договір про поділ спадковго майна, що підтверджується договором посвідченим державним нотаріусом Першої Тернопільської державної нотаріальної контори від 15 жовтня 1995 року та зареєстрованим в реєстрі за №4-3446. Згідно умов договору про поділ спадкового майна до ОСОБА_3, в порядку спадкування переходить земельна ділянка площею 0,061 га., що знаходиться на території с.Петриків Петриківської сільської ради.
15.10.1999 року Першою Тернопільською державної нотаріальною конторою на ім'я ОСОБА_3, видано свідоцтво про право на спадщину за законом, після смерті чоловіка ОСОБА_4 на ? частку земельної ділянки, що підтверджуться свідоцтвом про право на спадщину серії АВЕ №146823 від 15.10.199 року, зарестрованим в реєстрі за №4-3454.
Таким чином, ОСОБА_3 на праві власності належить земельна ділянка площею 0,061 га., що розташована на території Петриківської сільської ради, а саме: ? - як частка у спільному сумісному майні подружжя та ? - в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_4
Відповідно до довідки за №2 від 16 березня 2018 року, виданної Садівничим товариством Вишневий сад встановлено, що ОСОБА_3 була членом СТ Вишневий сад та належним чином виконувала обов'язки власника земельної ділянки площею 0,061 га., що розташована на території Петриківської сільської ради.
Згідно заповіту посвідченого державним нотаріусом Першої Тернопільської державно нотаріальної контори 17 квітня 2001 року та зареєстрованого в реєстрі за №1106, ОСОБА_3 на випадок своє смерті зробила розпорядження, яким заповіла ОСОБА_1 земельну ділянку, що знаходиться в дачному кооперативі Вишневий сад в селі Петриків Тернопільського району Тернопільської області.
09 вересня 2016 року померла ОСОБА_3, про що свідчить свідоцтво про смерть серії І-ИД №210951 від 10 вересня 2016 року, видане Тернопільським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільскій області.
Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина за заповітом на належне їй майно, у тому числі, на земельну ділянку, що знаходиться в дачному кооперативі Вишневий сад в селі Петриків Тернопільського району Тернопільської області.
Спадкоємцями майна померлої за заповітом є ОСОБА_2 та ОСОБА_1 Інших спадкоємців за законом та за заповітом не має.
ОСОБА_1 у встановленому Законом порядку прийняла спадщину, шляхом подання 01 березня 2017 року до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, за якою і було заведено спадкову справу № 141/2017 до майна померлої 09 вересня 2016 року ОСОБА_3
Вказаний факт підтверджується копією матеріалів спадкової справи за № 141/2017.
Постановою Першої Тернопільської державної нотаріальної контори за № 586/02-31 від 12 лютого 2018 року, позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку, у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документу, а саме державного акту на право приватної власності на земельну ділянку.
Суд, розглянувши справу, заслухавши пояснення учасників судового розгляду справи, дослідивши та оцінивши зібрані по справі докази, вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи із наступного.
Спадщина після смерті матері ОСОБА_3 (09 вересня 2016 року) відкрилась після 2004 року, а тому застосуванню підлягають норми Цивільного кодексу України 2004 року.
Згідно з вимогами ч. 1 ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до вимог ст. 1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
В силу вимог ч. 1 ст.1236 ЦК України заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини.
Згідно з вимогами ч. 1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до вимог ч. 1 ст.1269 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
В силу вимог ч. 1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1, як спадкоємець за заповітом, у встановленому законом порядку прийняла спадщину після смерті ОСОБА_3
Постановою державного нотаріуса Тернопільської районної державної нотаріальної контори позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на належну ОСОБА_3 спірну земельну ділянку, у зв'язку з відсутність правовстановлюючих документів, а саме державного акту на право приватної власності на земельну ділянку.
Таким чином, судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що позивач після смерті матері ОСОБА_3 у встановленому законом порядку успадкувала належну їй спірну земельну ділянку, однак, оформити спадкових прав у нотаріальної конторі не має можливості, за відсутністю правовстановлюючих документів.
Відповідно до вимог ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону та встановленні обставини справи, суд приходить до переконання, що за слід визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,0610 га., для індивідуального садівництва, яка розташована в Садівницькому товаристві Вишневий сад , на території с.Петриків Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, кадастровий номер 6125286700:01:001:7156, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, померлої 09 вересня 2016 року.
Керуючись ст.ст. 3, 10, 60, 210, 212, 215, 218, 223, 294 Цивільного процесуального кодексу України, ст. 529, 548, 549,553, Цивільного кодексу УРСР та ст. 392 ЦК України, суд ,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 (вул.Новий Світ, 93/41 м.Тернопіль, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) до Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області (вул.Шептицького, 118 а с.Петриків Тернопільського району, код ЄДРПОУ - 33916176), ОСОБА_2 (вул.М.Кривоноса, 9/62 м.Тернопіль, ідентифікаційний номер - НОМЕР_2), третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору - Перша Тернопільська державна нотаріальна контора (вул.Коперника, 1 м.Тернопіль, код ЄДРПОУ - 02900587), Садівниче товариство Вишневий Сад (с.Петриків Тернопільського району, код ЄДРПОУ - 21136653) про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,0610 га., для індивідуального садівництва, яка розташована в Садівницькому товаристві Вишневий сад , на території с.Петриків Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, кадастровий номер 6125286700:01:001:7156, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, померлої 09 вересня 2016 року.
Копію заочного рішення направити відповідачу протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Рішення суду може бути оскаржене позивачем у загальному порядку безпосередньо до апеляційного суду Тернопільської області або через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач - ОСОБА_6, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідач - Петриківська сільська рада Тернопільського району Тернопільської області, місцезнаходження: вул.Шептицького, 118 а с.Петриків Тернопільського району, код ЄДРПОУ - 33916176.
Відповідач - ОСОБА_2, зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер - НОМЕР_2.
Третя особа - Перша Тернопільська державна нотаріальна контора, місцезнаходження: вул.Коперника, 1 м.Тернопіль, код ЄДРПОУ - 02900587.
Третя особа - Садівниче товариство Вишневий Сад , місцезнаходження: с.Петриків Тернопільського району, код ЄДРПОУ - 21136653.
Повний текст рішення складено 28 вересня 2018 року.
Головуючий суддяОСОБА_7
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2018 |
Оприлюднено | 01.10.2018 |
Номер документу | 76793330 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Черніцька І. М.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Черніцька І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні