ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
01.10.2018Справа № 910/12917/18
Господарський суд міста Києва у складі Пукшин Л.Г., розглянувши заяву стягувача Приватного підприємства Еверест О (36000, м. Полтава, вул. Покровська, 67Б; ідентифікаційний код 36274877) до боржника Приватного підприємства Інбудсервіс (01001, м. Київ, вул. Мала Житомирська, 16/3, нежиле приміщення, 3, № 1 по №8 в літ. А; ідентифікаційний код 32305529) про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості за договором про надання охоронних послуг №30/11/2017-Е від 30.11.2017 в розмірі 30 203, 73 грн.
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство Еверест О звернулось до Господарського суду міста Києва із заявою до Приватного підприємства Інбудсервіс про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості за договором про надання охоронних послуг №30/11/2017-Е від 30.11.2017 в розмірі 30 203, 73 грн.
Розглянувши заяву Приватного підприємства Еверест О про видачу судового наказу, суд дійшов висновку про відмову у його видачі, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 147 Господарського процесуального кодексу України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 148 Господарського процесуального кодексу України, судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 150 Господарського процесуального кодексу України визначений перелік вимог до форми і змісту заяви про видачу судового наказу, а саме:
У заяві повинно бути зазначено:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника;
3) ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання;
4) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються;
5) перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
До заяви про видачу судового наказу додаються:
1 ) документ, що підтверджує сплату судового збору;
2) документ, що підтверджує повноваження представника, - якщо заява підписана представником заявника;
3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред'явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості;
4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Дослідивши позовну заяву Приватного підприємства Еверест О , судом встановлено, що позовна заява підписана ОСОБА_3. Проте, у заяві не зазначено посаду, місце проживання та повне ім'я особи, яка підписала заяву від ПП Еверест О .
Статтею 60 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтвердженні, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.
Юридична особа відповідно до ст. 92 Цивільного кодексу України набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів і закону. Таким чином, документи від імені юридичної особи підписує уповноважена посадова особа, повноваження якої ґрунтуються на установчих документах.
Приписами ст. 237 ЦК України визначається поняття та підстави представництва, відповідно до ч.ч 1, 3 якої представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє; представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.
Представник від імені особи, яку він представляє, здійснює тільки певні юридичні дії внаслідок повноваження. Наявність у представника повноважень є обов'язковою умовою будь - якого представництва.
В підтвердження особи та її повноважень на підписання заяви, заявником не додано до заяви жодного документу, яким ПП Еверест О наділяє особу представляти інтереси довірителя.
Крім того, згідно із ч. 1 ст. 151 Господарського процесуального кодексу України, за подання заяви про видачу судового наказу справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом.
Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017, № 2246-VIII, з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить - 1762 гривень.
У відповідності до ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду заяви про видачу судового наказу справляється судовий збір у розмірі 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, за подання заяви про видачу судового наказу заявник має сплатити судовий збір у розмірі 176, 20 грн.
Як встановлено судом, заявником додано до матеріалів заяви про видачу наказу, копію платіжного доручення № 453 від 20.09.2018 року про сплату судового збору у розмірі 176,20 грн. за подання позову Приватного підприємства Еверест О до Приватного підприємства Інбудсервіс .
Згідно постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013р. Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України визначено, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (скарга, заява, дія) оплачується судовим збором.
Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі , копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог Господарського процесуального кодексу України, не вказано ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) представника заявника, його місце проживання, не надано суду належних доказів сплати судового збору у встановленому порядку та належних документів, що підтверджують повноваження особи на підписання заяви.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу.
Таким чином, приймаючи до уваги вищезазначене та те, що заявником до матеріалів заяви не надано належних доказів, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви про видачу судового наказу за договором №30/11/2017-Е від 30.11.2017.
Згідно з ч. 2 ст. 154 Господарського процесуального кодексу України за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
Відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків (ч. 1 ст. 153 Господарського процесуального кодексу України).
Керуючись ст.ст. 152, 154, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні заяви Приватного підприємства Еверест О до боржника Приватного підприємства Інбудсервіс про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості за договором про надання охоронних послуг №30/11/2017-Е від 30.11.2017 в розмірі 30 203, 73 грн.
Ухвала набирає законної сили 01.10.2018 та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги у строк визначений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Л.Г. Пукшин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2018 |
Оприлюднено | 01.10.2018 |
Номер документу | 76812853 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пукшин Л.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні