ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
01.10.2018 р. Справа № 914/1776/18
Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В., розглянувши матеріали позовної заяви: Сокальської районної філії Львівського обласного центру зайнятості, м.Сокаль Львівської області
до відповідача: Вищого професійного училища №11 м.Червоноград, м.Червоноград Львівської області
про стягнення заборгованості.
Ціна позову – 15293,86грн.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд господарського суду Львівської області поступив позов Сокальської районної філії Львівського обласного центру зайнятості до Вищого професійного училища №11 м.Червоноград про стягнення 15293,86грн. заборгованості.
За умовами ч.2 ст.9 Закону України “Про судовий збір” суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно із ч.10. ст. 174 Господарського процесуального кодексу України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.
Позивачем, в підтвердження оплати судового збору, долучено до матеріалів позовної заяви платіжне доручення №1933 від 20.08.2018р. про сплату судового збору в сумі 1762,00грн., проте згідно даних інформаційної системи “Діловодство спеціалізованого суду” встановлено, що не підтверджується, зарахування до спеціального фонду Державного бюджету сплаченої позивачем суми судового збору.
Крім цього, згідно ч.ч. 1, 3 ст. 95 ЦК України, філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
Пунктом 1.7 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" роз'яснено, що відповідно до чинного законодавства, зокрема, Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про господарські товариства", "Про акціонерні товариства", юридичні особи для здійснення своїх функцій мають право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами. Коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноваження сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відокремлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу. При цьому слід мати на увазі, що стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відокремлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу, наприклад: "Стягнути з підприємства "А" в особі його відокремленого підрозділу - філії N 1 на користь організації "Б" в особі її Н-ської філії таку-то суму".
Як вбачається з позовної заяви, до суду звернулась з позовом Сокальська районна філія Львівського обласного центру зайнятості (код ЄДРПОУ: 03491180, місцезнаходження: 80001, Львівська область, м.Сокаль, вул.Св.Володимира, 4) (яка не є юридичною особою). Позивача зазначено одноосібно без зазначення юридичної особи. Згідно відомостей з ЄДР ЮО, ФОП та ГФ в переліках відокремлених підрозділів Львівського обласного центру зайнятості зазначено, зокрема Сокальську районну філію Львівського обласного центру зайнятості (код ЄДРПОУ ВП: 41829104; місцезнаходження: 80001, Львівська область, м.Сокаль, вул.Св.Володимира, 4). Таким чином, за вказаною позивачем адресою знаходяться філія, яка не є юридичною особою, а отже діє без права юридичної особи і здійснює свою діяльність від її імені та в її інтересах.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем у вступній та прохальній частинах поданої позовної заяви вказано код ЄДРПОУ та місцезнаходження позивача – Сокальської районної філії Львівського обласного центру зайнятості: 03491180; м.Сокаль, вул.Св.Володимира, 4, 80001. Згідно до даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом ЄДРПОУ: 03491180 зареєстрована юридична особа Львівський обласний центр зайнятості з місцезнаходженням: м.Львів, вул.Бортнянського, буд.11А, 79039. Відтак, позивачем не дотримано вимог п.2 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, зокрема щодо зазначення у позовній заяві місцезнаходження юридичної особи позивача та ідентифікаційного коду відокремленого підрозділу юридичної особи позивача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Згідно із ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.162, ст.174, ст.234, ст.235 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Сокальської районної філії Львівського обласного центру зайнятості до Вищого професійного училища №11 м.Червоноград про стягнення заборгованості залишити без руху.
Надати Сокальській районній філії Львівського обласного центру зайнятості 10-денний строк з дня вручення ухвали суду про залишення позовної заяви без руху для усунення таких недоліків:
Подати суду докази підтвердження зарахування сплати судового збору в сумі 1762,00грн. до державного бюджету, оплаченої платіжним дорученням №1933 від 20.08.2018р.
Подати суду письмову інформацію щодо місцезнаходження юридичної особи позивача та ідентифікаційного коду відокремленого підрозділу юридичної особи позивача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України
Письмово уточнити юридичну особу позивача у справі від імені якої діє відокремлений підрозділ, зокрема зазначити юридичну особу, але в особі її відокремленого підрозділу.
У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Іванчук С.В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2018 |
Оприлюднено | 03.10.2018 |
Номер документу | 76813057 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Іванчук С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні