Рішення
від 26.09.2018 по справі 601/1276/18
КРЕМЕНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №601/1276/18

Провадження № 2/601/622/2018

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 вересня 2018 року Кременецький районний суд Тернопільської області в складі: головуючої судді Мочальської В.М.,

з участю секретаря Коляди О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Колосівської сільської ради Кременецького району Тернопільської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини,-

В С Т А Н О В И В :

У липні 2018 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Колосівської сільської ради Кременецького району Тернопільської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Свої вимоги обгрунтовує тим, що після смерті її дядька ОСОБА_2 відкрилася спадщина на належне йому майно, а саме: житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1

ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом, про існування якого дізналася у червні 2018 року, отримавши копію заповіту в Колосівській сільській раді, що унеможливило отримання нею спадщини у встановлений законом строк.

На підставі викладеного просила суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, однак подала заяву в якій просить розглядати справу у її відсутності, позов підтримує.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, однак надіслав заяву в якій просить розглядати справу у їх відсутності та позовні вимоги визнають.

Суд, дослідивши письмові докази у справі, встановивши фактичні обставини та зміст спірних правовідносин приходить до наступних висновків.

З свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2, виданого Колосівською сільською радою Кременецького району Тернопільської області вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року (а.с.7).

З заповіту, посвідченого секретарем виконавчого комітету Колосівської сільської ради Кременецького району Тернопільської області 22.10.2009 року вбачається, що ОСОБА_2 все належне йому майно, де б воно не знаходилося та з чого б воно не складалося, та все те, що буде належати йому на час смерті заповідає ОСОБА_3 (а.с.8).

З свідоцтва на право особистої власності на жилий будинок від 19.06.1989 року вбачається, що ОСОБА_2 на праві особистої власності належить жилий будинок з приналежними до нього будівлями та спорудами, який розташований в АДРЕСА_1

З свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3 вбачається, що ОСОБА_4 та ОСОБА_3 зареєстрували шлюб 08.10.2015 року. Прізвище дружини після реєстрації шлюбу ОСОБА_3 (а.с.10).

З довідки, виданої виконкомом Колосівської сільської ради Кременецького району Тернопільської області № 852 від 13.10.2017 року вбачається, що ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 була зареєстрована з 08.08.1977 року та постійно проживала до дня смерті в будинку АДРЕСА_1 Тернопільської області, в якому з 08.08.1977 року до дня смерті був зареєстрований та проживав ОСОБА_2 (а.с.11).

З повідомлення №01-16 від 10.07.2018 року, виданого державним нотаріусом Кременецької державної нотаріальної контори вбачається, що позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, оскільки не надано документів, що підтверджують постійне проживання разом із спадкодавцем (а.с.17).

Згідно зі статтею 1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Статтею 1223 ЦК України встановлено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

За загальними положеннями про спадкування право на спадщину виникає в день відкриття спадщини; спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою; для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (статті 1220, 1222, 1270 ЦК України).

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (частина перша статті 1269 ЦК України).

Таким чином, право на спадщину виникає з моменту її відкриття, і закон зобов'язує спадкоємця, який постійно не проживав зі спадкодавцем, у шестимісячний строк подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Правила частини третьої 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини суд визнав поважними.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 не проживала зі спадкодавцем за заповітом, про існування заповіту їй стало відомо лише після спливу шестимісячного строку, встановленого для подання заяви про прийняття спадщини. Суд вважає, причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною. Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права та свободи чи інтереси інших осіб.

На підставі вищесказаного та керуючись ст.ст. 19, 82, 263, 264, 265, 268 ЦПК України, ст.ст. 1268, 1272 ЦК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 року, терміном 2 (два) місяці.

Дане рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до апеляційного суду Тернопільської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вказане рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Позивач: ОСОБА_1, (паспорт серія НОМЕР_4) ІНФОРМАЦІЯ_2, місце проживання: АДРЕСА_1 реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1.

Відповідач: Колосівська сільська рада Кременецького району Тернопільської області, місце розташування: с. Колосова Кременецького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 04395679.

Повний текст рішення cкладено 01.10.2018 року.

Головуючий:

СудКременецький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення26.09.2018
Оприлюднено02.10.2018
Номер документу76829306
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —601/1276/18

Рішення від 26.09.2018

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

Рішення від 26.09.2018

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

Ухвала від 10.08.2018

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

Ухвала від 17.07.2018

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні