У Х В А Л А
про відкриття провадження
Справа № 142/675/18
Провадження № 2/142/350/18
"31" серпня 2018 р. смт. Піщанка
Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Щерба Н. Л., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, яка зареєстрована та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, до Миролюбівської сільської ради Піщанського району Вінницької області, яка розташована в с. Миролюбівка Піщанського району Вінницької області, вул. Леніна, 85, про визнання права власності на спадщину за заповітом, та додані до неї матеріали, -
ВСТАНОВИВ:
20 липня 2018 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеною позовною заявою, в якій просить суд поновити їй термін звернення до суду з питання прийняття спадщини та визнати за нею право власності на земельну ділянку, що входить до складу спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, яка померла 02 червня 2018 року, оскільки вона являється спадкоємцем за заповітом на її майно, а у видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріусом їй відмовлено через розбіжності в написанні прізвища померлої в заповіті та в свідоцтві про смерть.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями її було передано на розгляд судді Щербі Н. Л.
Ухвалою суду від 24 липня 2018 року вказану позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків, викладених в ухвалі, який не може перевищувати дес'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, та роз'яснено, що в іншому випадку позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Копію вказаної ухвали представником позивача адвокатом ОСОБА_3 було отримано 31 липня 2018 року, що підтверджується його підписом в розписці про отримання ухвали суду.
01 серпня 2018 року на адресу суду від представника позивача надійшла заява про долучення доказів до позовної заяви в порядку усунення недоліків позовоної заяви відповідно до ухвали від 24 липня 2018 року.
Таким чином, вимоги ухвали суду від 24 липня 2018 року виконанні, недоліки позовної заяви усунуто у встановлений судом строк.
Відповідно до наказу в. о. голови Піщанського районного суду Вінницької області від 24 липня 2018 року № 110-тз "Про надання частини щорічної оплачуваної відпустки ОСОБА_4 Л." суддя Щерба Н. Л. перебувала у відпустці з 30 липня 2018 року по 30 серпня 2018 року включно.
Згідно з ч. 1 ст. 187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.
За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов'язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Беручи до уваги, що спір підвідомчий суду, дана справа підсудна Піщанському районному суду Вінницької області, враховуючи, що відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, вбачаю підстави для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Частиною 4 ст. 19 ЦПК України передбачено, що для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.
Враховуючи, що відповідно до п.1 ч. 4 ст. 274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування, вказана справа буде розглядатися в порядку загального позовного провадження.
На виконання вимог, викладених в ч. 1 ст. 196 ЦПК України, де зазначено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання, в даній справі слід призначити підготовче судове засідання, про дату і час якого повідомити учасників справи.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 196 ЦПК України, дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Керуючись ч. 7 ст. 7, ст. 11, ч. 8 ст. 43, ст. ст. 44, 49, 71, 83, 84, 85, 86, 91, 93, 95, 183, 185, 187, 189, 190-193, 196, 199, 257, ч. 2 ст. 261, ст. ст. 272, 353-355 ЦПК України, п. 8 ч. 11, 15.5 розділу ХІІІ перехідних положень ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1, яка зареєстрована та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, до Миролюбівської сільської ради Піщанського району Вінницької області, яка розташована в с. Миролюбівка Піщанського району Вінницької області, вул. Леніна, 85, про визнання права власності на спадщину за заповітом.
Відкрити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1, яка зареєстрована та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, до Миролюбівської сільської ради Піщанського району Вінницької області, яка розташована в с. Миролюбівка Піщанського району Вінницької області, вул. Леніна, 85, про визнання права власності на спадщину за заповітом.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.
Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.
Проведення підготовчого засідання призначити на 14 годину 00 хвилин 26 вересня 2018 року в залі №2 Піщанського районного суду Вінницької області (смт. Піщанка Вінницької області, вул. Вишнева, 5).
Роз'яснити учасникам справи право на підставі ч. 7 ст. 7 ЦПК України, звернутись до суду з клопотанням про проведення розгляду справи у закритому судовому засіданні з метою запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Встановити відповідачу строк для надіслання (надання) до суду відзиву на позовну заяву і всіх доказів, які можливо доставити до суду, що підтверджують заперечення проти позову, протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Зобов'язати відповідача одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У строк для подання відзиву відповідач має право подати зустрічний позов.
Учасники справи мають право надати відповідь на пояснення третіх осіб, свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив-до закінчення підготовчого провадження.
Роз'яснити учасникам справи їх право на поставлення в першій заяві по суті справи, що ними подається до суду, не більше десяти запитань іншому учаснику справи про обставини, що мають значення для справи. Учасник справи, якому поставлено питання позивачем, зобов'язаний надати вичерпну відповідь окремо на кожне питання по суті.
Роз'яснити учасникам справи, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Роз'яснити учасникам справи, що вони можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на веб-сторінці Піщанського районного суду на веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням : https://court.gov.ua/fair/sud0219.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 261 ЦПК України.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана через Піщанський районний суд Вінницької області протягом п'ятнадцяти днів з дня підписання ухвали до Апеляційного суду Вінницької області.
Суддя:
Суд | Піщанський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2018 |
Оприлюднено | 03.10.2018 |
Номер документу | 76858475 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Піщанський районний суд Вінницької області
Щерба Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні