Рішення
від 01.10.2018 по справі 136/1812/18
ЛИПОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 136/1812/18

провадження № 2/136/719/18

РІШЕННЯ

іменем України

"01" жовтня 2018 р. м. Липовець

Липовецький районний суд Вінницької області

в складі:

головуючого судді Кривенко Д.Т.,

секретаря судового засідання Марчук Н.А.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Липовець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Липовецького району Вінницької області про визначення додаткового строку для написання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини за законом, -

учасники цивільного процесу

позивач ОСОБА_1,

представник позивача згідно довіреності від 06.06.2018 - ОСОБА_3

відповідач ОСОБА_2 сільська рада Липовецького району,

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача звернувся до суду із вищевказаним позовом до відповідача, підставність якого обґрунтував тим, що 07.08.2010 помер ОСОБА_4, після смерті якого відкрилась спадщина. Позивач, будучи рідним братом спадкодавця, отож спадкоємцем другої черги спадкування за законом, виявив намір на прийняття спадщини, утім пропустив шестимісячний строк визначений законодавцем для прийняття спадщини, вказуючи на наявність у нього хвороби, а саме серйозну травму - множинний перелом ребер з обох сторін, а також відсутність документів, які необхідно було подати нотаріусу. Вказані причини вважає поважними та такими, що перешкоджали йому вчинити дії щодо прийняття спадщини своєчасно, що стало підставою для звернення до суду із даним позовом.

У визначений судом строк відповідач не подав до суду відзиву на позов, утім сільським головою подано заяву про визнання позову, відповідно до якої він не заперечував обставини щодо хвороби позивача, наявність якої позбавила останнього звернутись до нотаріуса в межах визначеного законодавцем строку.

Позивач та його представник у підготовче судове засідання не з'явились, представник надав суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує, просить суд їх задовольнити.

Відповідач також не з'явився у підготовче судове засідання, сільський голова надав суду заяву про розгляд справи за відсутності представника сільської ради.

З огляду на викладене, суд вважає, що за результатами підготовчого провадження можливо ухвалити рішення , тому розгляд справи суд проводить в даному судовому засіданні, на підставі наявних у справі доказів, за відсутності сторін, не здійснюючи при цьому фіксування судового засідання технічними засобами.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали цивільної справи, повно з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх зібраним у справі доказами, встановив, що 07.08.2010 в с. Зозів Липовецького району Вінницької області, помер ОСОБА_4, даний факт встановлено рішенням Липовецького районного суду Вінницької області від 20.12.2017 (а.с.12), яке набрало законної сили 27.01.2018.

Після смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина.

Згідно інформаційної довідки зі Спадкового реєстру наданої Липовецькою державною нотаріальною конторою (а.с.13), спадкова справа до майна померлого ОСОБА_5 не заведена.

Позивач являється рідним братом спадкодавця, на що вказує свідоцтво про народження позивача та Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народжень (а.с.7, 8).

Статтею 1269 ЦК України, передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Встановлені судом обставини підтверджують, що протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця, позивач, будучи рідним братом спадкодавця, а отже спадкоємцем другої черги спадкування, заяви нотаріусу про прийняття спадщини не подав.

Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Аналізуючи зібрані у справі докази, судом встановлено, що постійне місце проживання позивача в с. Бригинці, Козелецького району Чернігівської області.

Із медичних довідок наявних в матеріалах справи судом встановлено, що позивач 21.08.2009 отримав множинний перелом ребер з обох сторін, у зв'язку із чим проходив курс амбулаторного лікування, що в часі співпав із смертю спадкодавця та на протязі шестимісячного строку з часу відкриття спадщини (медична картка амбулаторного хворого; консультативні висновки).

Згідно інформаційного листа ВССУ від 16.05.2013 № 24-753/0/4-13, тривалу хворобу визнано поважною причиною пропуску строку для прийняття спадщини.

Обставини щодо тривалої хвороби позивача відповідачем було визнано, про що було надано заяву відповідного змісту, а також відповідачем визнано позов.

У постанові пленуму ВСУ за №14 від 18.12.2009 зазначено, що у

разі визнання відповідачем позову, яке не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд у мотивувальній частині рішення може вказати лише про визнання позову та прийняття його судом.

Ураховуючи те, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приймає визнання позову відповідачем та виносить рішення про задоволення позову.

На підставі ч.3 ст.1272 ЦК України , керуючись ст.ст. 200, 206, 258-259, 263-265 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, поштовий індекс 22702; РНОКПП - НОМЕР_1) до ОСОБА_2 сільської ради Липовецького району Вінницької області (місцезнаходження: вул. Соборна 41, с. Зозів, Липовецький район Вінницька область, поштовий індекс 22525; ЄДРПОУ - 04329010) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, - задовольнити у повному обсязі.

Визначити ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2) додатковий двохмісячний строк з дня набрання рішенням суду законної сили для подання ним заяви нотаріусу про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5, який помер 07.08.2010 в с. Зозів Липовецького району Вінницької області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів учасниками справи до Апеляційного суду Вінницької області через Липовецький районний суд Вінницької області.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Д.Т. Кривенко

СудЛиповецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення01.10.2018
Оприлюднено04.10.2018
Номер документу76873292
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —136/1812/18

Рішення від 01.10.2018

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Кривенко Д. Т.

Ухвала від 06.09.2018

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Кривенко Д. Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні